Když se regulační orgány přiblíží k Váhám, je čas zdvojnásobit se na DeFi

Hnutí decentralizovaného financování (DeFi) je možná jedním z nejvýznamnějších vývojů v krypto prostoru za posledních 12 měsíců. Během let 2017 a 2018 se hodně diskutovalo o přijetí blockchainu finančními giganty a o tom, jak to snižovalo étos decentralizace. Vznik DeFi ve druhé polovině roku 2018 však tuto debatu zmařil. 

DeFi představuje svět kryptoměn, který stojí mimo tradiční finanční struktury. Představuje nové způsoby správy financí pro digitální generaci, která je dlouho rozčarovaná z pokračující přestupky velkých bank

Váhový imperativ

Nyní, když Facebook přechází do kryptoměny, regulační orgány krouží. Už tak dlouho se zdráhají dělat jakékoli konkrétní výroky o kryptoměně. Regulace toho, co je decentralizované, představuje hlavolam. Bez centrálního bodu kontroly, na koho by směrovali regulaci? 

V době, kdy Senát vyslýchal Marka Zuckerberga ohledně jeho záměrů pro měnu Váh, však současná americká vláda začala dávat najevo své pocity. 

Prezident Donald Trump prohlásil se „Není fanouškem“ bitcoinů pomocí svého preferovaného komunikačního média, Twitteru. O několik dní později ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci uvedl, že má „velmi vážné obavy“ ohledně kryptoměn, včetně návrhu Libra. 

Ve světle toho všeho je celkem bezpečný předpoklad, že se zdá, že americké regulační orgány budou tvrdě sestupovat při jakémkoli pokusu Libra obejít tradiční finanční infrastrukturu. 

Je pravda, že země jako Čína a Pákistán kryptoměny zakázaly. Decentralizace se osvědčil odolné vůči cenzuře. Geoblokování může fungovat pro uživatelská rozhraní, ale samotnou technologii nelze firewallovat. 

Pokud tedy má mít krypto budoucnost, na decentralizaci záleží víc než kdykoli předtím. Aby však decentralizace dosáhla maximálního efektu, musí se koncept DeFi táhnout napříč celým blockchainovým ekosystémem spíše než omezit se na Ethereum. Z tohoto důvodu je interoperabilita v současnosti jednou z největších výzev, kterým vesmír čelí. 

Přijímání výzvy interoperability

Do příjezdu Bancor, centralizované burzy byly jediným prostředkem obchodování tokenů mezi různými blockchainy. Decentralizované burzy, vyvinuté na jediném blockchainu, jsou vždy omezeny na tokeny jejich nativní platformy. 

Síť likvidity Bancor je však první decentralizovanou, blockchain-agnostickou obchodní platformou, která umožňuje swapy mezi tokeny Ethereum a EOS. Na rozdíl od burzy se Bancor nespoléhá na myšlenku „obchodování párů“. Místo toho lze libovolný token EOS nebo Ethereum obchodovat s jiným. V současné době to znamená 140 žetonů s více než 8500 obchodovatelnými páry. 

Bancor hodlá v budoucnu přidat další blockchainy, aby splnil svoji vizi obchodování jakéhokoli tokenu s jakýmkoli jiným tokenem. Tato schopnost výměny tokenů napříč blockchainem způsobem, který je zcela decentralizovaný, skutečně ztělesňuje koncept DeFi.

V reakci na regulační tlak v USA Bancor také nedávno podnikl kroky ke geoblokování amerických uživatelů ze svého uživatelského rozhraní. Jak však společnost v té době zdůraznila, samotný protokol zůstává decentralizovaný, a proto necenzurovaný. 

Kromě obchodování

Samozřejmě ve skutečně decentralizovaném světě mohly blockchainy mezi sebou volně komunikovat nad rámec funkce čistého swapu tokenů. To je kde Wanchain přichází v. 

Cross-chain komunikační protokol Wanchain umožňuje výměnu dat i aktiv mezi různými blockchainy. Síť může také hostovat dApps, což umožňuje aplikacím pracovat na jiných blockchainových platformách. Na Wanchainu může v zásadě fungovat jakýkoli skript Ethereum dApp nebo Bitcoin, brzy bude spuštěna integrace EOS. 

Funkce Wanchain má obrovské důsledky pro vývoj DeFi. Pokud by decentralizované finanční aplikace vyvinuté na Ethereu mohly komunikovat s bitcoiny, EOS a dalšími blockchainy, mohou se stát exponenciálně výkonnějšími. 

Wanchain dále nabízí podnikům příležitost integrovat své vlastní knihy oprávnění. Jednou z kritik podniků, jako je Walmart, které vyvíjejí vlastní distribuované účetní knihy, je, že se jedná o „obezděné zahrady“, které si neuvědomují výhody blockchainu v oblasti konektivity. Interoperabilita nabízená společností Wanchain může tyto překážky překonat. 

V nedávný rozhovor s Cryptopotato, Generální ředitel Wanchain Jack Lu dokonce hovořil o jeho podpoře pro Libra. Řekl, že nevidí plány Facebooku jako hrozbu; ve skutečnosti dokonce navrhl, aby Wanchain mohl postavit most umožňující přímé obchodování mezi Váhami a jinými kryptoměnami. 

Bez ohledu na partnerství Wanchain-Libra hrozí, že plány Facebooku v současné době hrozí vykolejením kryptoměny, jak ji známe. Proto jako uživatelé máme odpovědnost podporovat decentralizaci, kdekoli můžeme. Je to nejlepší a jediný způsob, jak zajistit budoucnost kryptoměny, jakmile do ní vstoupí regulační orgány.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map