“Mám dostávat výplaty v bitcoinech nebo ethereu?”

Je všeobecně známo, že bitcoin je vládnoucím šampionem v krypto prostoru, protože byl první významnou digitální měnou a ovlivňuje svět financí, jak jej známe. Běžněji se rozumí, že na druhém místě je Ethereum, které je stejně populární, ale ne jako dominantní. Oba mají silné zastoupení v Výměna bitcoinů weby a další platformy pro obchodování s kryptoměnami, stejně jako vyhledávané mnoha investory, začátečníky i odborníky.

Bitcoin je svým způsobem cola a ethereum je pepsi kryptoměny. Stejně jako tyto značky popu se však někteří lidé budou více naklánět k jedné nad druhou. To vede k tomu, že se mnoho lidí ptá, s jakou kryptoměnou je lepší platit. Odpověď na tuto otázku je nakonec subjektivní, ale stále vyžaduje výzkum, aby byla získána správná perspektiva. Tito dva mají své podobnosti a rozdíly, a co je nejdůležitější, slouží různým účelům.

Klíčové rozdíly

Stejně jako v případě výběru jedné možnosti nad druhou je třeba analyzovat vlastnosti každé z nich, dobré i špatné. Stejná myšlenka platí pro výběr mezi bitcoinem a ethereem. Aby bylo možné provést tuto volbu, musí jedinec porozumět charakteristikám, které kryptoměny odlišují od sebe navzájem.

Ke spuštění bitcoinu došlo především v lednu 2009. Zavedl tak jedinečný koncept prostřednictvím bílé knihy napsané tajemnou postavou Satoshi Nakamotem. Bitcoin slibuje online měnu, která je zabezpečená a postrádá jakýkoli ústřední orgán u kormidla, což je v rozporu s vládními měnami.

Ethereum se od bitcoinu liší v tom, že je to víc než jen kryptoměna. Technicky vzato, ethereum není ani kryptoměna; Ether (ETH) je. Samotné ethereum je pouze platformou, na které je Ether založen. Ethereum umožňuje nasazení inteligentních kontraktů a konstrukci decentralizovaných aplikací (DApps), aniž by jakákoli třetí strana řídila nebo zasahovala do provozu. Ethereum je doprovázeno vlastním programovacím jazykem, který běží na blockchainu, což vývojářům umožňuje vyvíjet a spouštět distribuované aplikace. 

Jednoduše řečeno, bitcoin je kryptoměna a ethereum je platforma. Existují však další prvky, díky nimž jsou tyto dva zcela odlišné.

Bitcoinové transakce jsou převážně peněžní Ethereum transakce jsou s větší pravděpodobností spustitelný kód. Pokud jde o rychlost transakcí, ty v síti Ethereum jsou podstatně rychlejší než transakce v bitcoinu. Zatímco doba blokování Etherea trvá jen několik sekund, bitcoinům trvá minuty.

Bitcoin funguje jako úložiště hodnoty a poskytuje lidem způsob, jak posílat peníze. Ethereum, i když je také způsob, jak posílat peníze, to dělá pouze tehdy, když se objeví určité věci. Nakonec se Ethereum liší od bitcoinu tím, že funguje jako platforma pro budování DApps a inteligentních kontraktů, což mu umožňuje posílat tokeny představující hodnoty. Tyto hodnoty mohou představovat širokou škálu věcí mimo digitální měny, a proto se jedná o jinou entitu než bitcoin. 

Prvotním účelem vytvoření Etherea bylo udělat z něj kompliment bitcoinu, ale v ironickém zvratu se z něj stal rival.

Což je lepší volba?

Bitcoin je zhruba desetkrát větší než Ether na základě tržní kapitalizace, přičemž jeden bitcoin má podstatně vyšší hodnotu. Navzdory rozdílu v jejich příslušných cenách výzkum provedený populární burzou kryptoměn Binance ukazuje, že existuje korelace mezi cenami těchto dvou.

Nakonec existuje obecná shoda mezi zkušenějšími investory do kryptoměny, podnikateli a znalci předmětu. Když vezmeme vše v úvahu, bitcoin je srovnatelný lepší volba pro nákup a platbu. Z toho vyplývá, že zkoumání bitcoinů a etherea nevyhnutelně povede k další diskusi zaměřené na to, co může technologie blockchain udělat pro zlepšení každodenního života. Nelze popřít, že bitcoin i ethereum budou mít velkou roli v budoucích snahách, od finančních záležitostí přes soudnictví až po případný vývoj.

V jádru jsou bitcoiny a ethereum různé nápady. Ethereum je decentralizovaná platforma pro decentralizované nápady a bitcoin je uchovávač hodnoty. ETH je kryptoměna provozující platformu, kterou je Ethereum. I když jsou oba důležité, blockchain, který je umožňuje, je také základní myšlenkou, kterou je třeba uznat a pochopit. V dnešní době existuje menší závislost na odhalení cenných dat ostatním za účelem provádění transakcí.


Nakonec, stejně jako u většiny možností, je rozhodování o bitcoinu nebo ethereu (technicky ETH) subjektivní. Populární názor je, že bitcoin je lepší z těchto dvou, ale Ethereum má výhody, které ho zvyšují až na úroveň bitcoinu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map