Rok 2017 patřil ICO a svět našel nový způsob získávání kapitálu. Ale brzy tento nový způsob získávání ztraceného kapitálu svítí, protože regulační orgány ho začaly omezovat, protože mnoho projektů, které takto získaly peníze, se pokazilo a investoři ztratili značné množství peněz.

Se západem slunce pro ICO začal blockchainový a krypto průmysl hledat lepší řešení pro zvýšení kapitálu, které by bylo přijatelné jak pro investory, tak i kvůli problémům s regulačními orgány. To vedlo k opětovnému zavedení nabídky IEO – Initial Exchange Offering.

Dnes se budu věnovat správným marketingovým strategiím IEO, kterými by se člověk měl řídit při spuštění a ještě před spuštěním IEO.

Co je to IEO?

IEO, což je zkratka pro Initial Exchange Offering, se na trhu kryptoměn objevilo ne příliš daleko – skončilo to jako velký úspěch pro společnost Binance v roce 2017, kdy zahájila IEO v prostředí crowdfundingu.

Eseje o IEOs si můžete zakoupit dne Papíry sova pokud potřebujete více informací o tom, co znamenají IEO. Tato esej zkoumá proces provádění a propagace IEO a různé výhody spojené s celým procesem.

Jaký je rozdíl mezi IEO a ICO?

IEO je jednoduše pokračováním prodeje projektových tokenů na platformě kryptoměn.

Rozdíl mezi ICO a IEO spočívá v tom, že IEO v zásadě nabízí krypto burza pro startup, jehož cílem je získávat prostředky prostřednictvím svých tokenů, které se právě vydávají.

Jediným požadavkem, který se od vydavatelů tokenů na této burzovní platformě očekává, je zaplatit poplatek za zařazení do seznamu s určitým procentem z celkového počtu prodaných tokenů během IEO. Na konci prodeje tokenů na burzovní platformě jsou mince uvedeny na burzovní platformě.

Podobně dalším rozdílem mezi holdingy ICO a IEO je, že lidé, kteří se účastní IEO, neposílají své příspěvky na inteligentní smlouvu, jako je tomu v případě ICO, spíše si vytvoří účet na burzovní platformě, kde je IEO odneseno. Přispěvatelé pak mohou pokračovat ve financování svých směnárenských peněženek pomocí mincí, které mohou použít k nákupu tokenů fundraisingové společnosti.

Proč propagovat IEO

Zatímco zapojení výměny usnadňuje projektům, pokud jde o autentizaci, due diligence a podpora viditelnosti a marketing IEO je stále úkolem, který vyžaduje určité zaměření.

Ačkoli výměny hrají roli při podpoře IEO, stále existuje spousta oblastí, které je třeba naplnit, protože žádný z příručních panelů založených na výměně nezaručuje úspěch vašeho projektu. Je pravděpodobné, že budou mít současně spuštěny další IEO, stejně jako další aspekty jejich výměny na trh. I když tomu tak nemusí být, nikdo nezná projekt jako tým, který jej podporuje, a tak by měl mít zakládající tým ruku v marketingu vašeho IEO.

Body, které je třeba zvážit při podpoře IEO se správnou marketingovou strategií

Jelikož bylo poznamenáno, že i přes zapojení výměny musí projekt a jeho tým dbát na podporu IEO, měli by při zlepšování a rozšiřování dosahu zohlednit následující body..

 • Nezapomeňte zaujmout publikum ještě před spuštěním IEO

Jedním z hlavních aspektů, které je třeba mít na paměti při pokusech o uvedení na trh nebo propagaci IEO ve vnějším světě, je zajistit, aby bylo vyvinuto dostatečné úsilí k zapojení cílové skupiny. Pokud se projektový tým snaží zacílit na konkrétní demografii nebo cílový trh, měl by se pokusit udělat nějaký průzkum o tom, co momentálně vzbuzuje zájem této demografické skupiny, a pokusit se je implementovat do marketingového plánu.

Cvičení zapojení bylo možné provést v dostatečném předstihu ještě předtím, než se projekt blíží výměně. Výhoda tohoto cvičení je obrovská. Jakmile se projekt přiblíží burze, může existovat tvrdá konkurence mezi různými blockchainovými projekty a dostat se na burzu. V tomto případě by se výměna s největší pravděpodobností postavila na stranu projektu, který si již vytvořil velmi stabilní a přesto efektivní marketingovou přítomnost.

 • Investujte do marketingu a public relations

Public Relations byla v poslední době nejúčinnější metodou distribuce relevantních informací o konkrétním blockchainovém projektu kryptokomunitě. Kromě těchto projektů, které projevují své odborné znalosti v oblasti zaměřené PR činnosti, se pravděpodobně dostalo velké pozornosti celé komunity. Existuje vysoká šance, že investoři budou moci na projekt pohlížet příznivěji a pravděpodobně bude investovat.

I když by mohlo existovat mnoho způsobů, jak provádět PR aktivity, jednou z nejosvědčenějších a testovaných metod generování PR v krypto světě je psaní příspěvků pro hosty nebo odeslání tiskové zprávy pro vaše IEO na různých zpravodajských místech o kryptoměně. Ve skutečnosti to nemusí být o projektu; mělo by se však snažit šířit užitečné znalosti do komunity. Konečným cílem tohoto cvičení je, aby projektový tým dostal příležitost šířit hodnotu do komunikace.

 • Úder na stroj Hype ve správný čas

Aby byl IEO úspěšný, musí být správné načasování oslovení investora. V případech, dříve také u ICO, bylo dobře poznamenáno, že pokud projekt zasáhl trhy ve správný čas s dostatečným humbukem, šance na jeho předplatné šly opravdu vysoko.

Projekt, který zobrazoval schopnosti řešit problémy v reálném životě a mohl kolem něj vytvořit dostatečný humbuk pomocí tiskových zpráv, rozhovorů, mluvících závazků a jakékoli jiné šance dostat svou tvář, jméno a projekt před potenciální investory, skutečně proběhl dobře.

 • Využívání sociálních médií

Marketing a IEO a projekt přes sociální média jsou jedním z nákladově nejefektivnějších a nejpopulárnějších způsobů, jak vzbudit zájem masy lidí. Existují také určité weby sociálních médií, které mají mnohem větší počet uživatelů kryptoměny než jiné, některé příklady jsou Reddit, Medium a Steemit.

Jednou z vysoce doporučených strategií pro marketing a angažovanost v sociálních médiích v krypto světě je zůstat proaktivní dlouho předtím, než hodláte svůj nápad skutečně proměnit na burzu. Jedním ze způsobů, jak to spravovat, je průběžné zveřejňování aktualizací týkajících se vašeho projektu, což umožňuje projektovému týmu udržet zájem komunity a zároveň vytvářet hodnotný obsah i pro nové čtenáře.

Dalším skvělým způsobem, jak zajistit, aby sociální média fungovala ve prospěch projektu a přirozeně rostla online publikum, je ponořit se a začít komunikovat v komunitních diskusích. Faktická diskuse projektového týmu může skutečně zaujmout investory a komunitu, což může vést k tomu, že se lidé přihlásí k IEO.

 • Nenechte se uvolnit po fázi IEO

Projektový tým musí mít plán a pokračovat ve svém marketingovém úsilí i po skončení crowdsale! To by ve skutečnosti pomohlo při budování skvělé komunity a mohlo by to být užitečné, pokud v projektu běží více vzájemně propojených IEO na různých burzách. Ať tak či onak, poskytování pravidelných aktualizací o vývoji, partnerstvích a dalších milnících nad rámec získávání peněz buduje důvěru investorů, která by z dlouhodobého hlediska mohla být pro projekt zdravá..

Při propagaci IEO je třeba se vyhnout

I když jsme viděli, co je nezbytné pro podporu IEO, je také nutné, aby člověk pochopil, čemu je třeba se vyhnout. Je třeba si uvědomit, že provozování IEO není snadné a pro úspěšnou implementaci IEO jsou v každé fázi nutná preventivní opatření. Následuje seznam několika vyhýbání se.

 • Velký počet poradců a zaměstnanců

Zatímco poradci a zaměstnanci poskytují sílu projektovým schopnostem, není důvod mít 20 poradců a 30 zaměstnanců, když projekt stále nemá spuštěný produkt. Zejména v krypto světě se kultura poradců blíží směšné fázi a mnoho projektů právě vybudovalo armádu poradců, aniž by jasně definovalo role, které hrají při vývoji projektů..

 • Slibné ambiciózní výnosy

S neúspěchem ICO skončila doba, kdy by projekt mohl oklamat investory tím, že jim řekne, že dostanou šílené výnosy. Investoři jsou ostražití, stejně jako regulační orgány. Jakékoli falešné sliby by mohly jen udělat věci pro projekt a jeho důvěryhodnost by mohla jen tančit.

 • Kupte si sledovatele sociálních médií, abyste projevili „falešný“ zájem

Nákup následovníků na sociálních médiích, aby se ukázala popularita projektu, je zásadně nesprávné cvičení. I když projekt může ukázat kvantitu, kvalita těchto následovníků nemusí být schopna přidat hodnotu nebo přispět k rozvoji projektu nebo komunity, která nakonec vynoří pravdu.

Nástroje na podporu IEO

I když může existovat řada strategií na podporu IEO, existují určité dokumenty / nástroje potřebné k provádění těchto strategií. Následuje seznam, který musí mít každý projekt bez ohledu na to, co každá strategie implementuje.

 • Prostě Idea a Verbiage

I když je důležité předložit nejlepší možné informace prostřednictvím všech marketingových a PR kanálů, projektový tým by se měl pokusit vysvětlit jejich myšlenku v nejjednodušší formě s pochopením, že ne všichni investoři jsou si vědomi technických detailů a jargons. Pokud investor nerozumí projektu s největší pravděpodobností, investici odmítne.

 • Komplexní, ale jednoduchý dokument Whitepaper

Dokument je připraven projektem před zavedením nové měny. Podrobně popisuje vše, co investoři o měně potřebují vědět, než se rozhodnou, zda ji chtějí investovat, koupit nebo používat. To tvoří předpoklad investice, a proto by měl být komplexní a měl by zahrnovat všechny nezbytné body, které investor potřebuje vědět, aby s ním mohl komunikovat nejjednodušším způsobem.

 • Silný a bezpečný web

Web hraje v životě projektu velmi důležitou roli. Jedná se o přímý most mezi investory a projektem ke komunikaci, protože dochází k aktualizaci. Web HTTPS ukazuje návštěvníkům, že je web zabezpečený. To je také důležité pro SEO a pro důvěru vašeho potenciálního investora.

 • Blog

Blog je nezbytným nástrojem projektu, který generuje organický provoz na webu, zlepšuje branding a dává hodnotu osobnímu kontaktu krypto komunity, který projekt poskytuje. Médium bylo skvělým zdrojem a generuje značnou trakci v krypto světě. Projektový tým se bude muset ujistit, že existuje disciplína a harmonogram psaní obsahu. Blog by měl být o obsahu, který lidé chtějí číst, a nikoli o obsahu, který hovoří pouze o tom, jak úžasný je projekt a jak změní váš svět s vaším nápadem.

Závěr

I když se doporučuje najmout si společnost zabývající se marketingem kryptoměn, která by pomohla projektu s jeho PR a marketingem, projektový tým potřebuje know-how o tom, jak je projekt propagován. Pokud má tým dobrý produkt, účinně jej uvedl na trh a navázal partnerství s populární a efektivní burzou, pak bude IEO určitě hitem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me