MicroStrategy je nový kryptoprůmysl, miláčku

Rok 2020 byl rokem kryptoměn bez stínu pochyb. Bitcoiny rostly exponenciálně a po celý rok vykázaly zisky přes 300 procent. Aktivita na trhu také významně vzrostla, což ukazuje, že kryptoměnný průmysl již není jen módním výstřelkem, který lidé volají, když se snaží, aby se cítili lépe.

Institucionální opatření

Legitimitě kryptotrhu významně pomohli institucionální investoři. Jedná se v zásadě o jednotlivce s vysokou čistou hodnotou a velké společnosti, které poskytují obrovské investice do aktiv.

V roce 2020 se několik veřejných společností přesunulo k bitcoinu, převedly své rezervy a základny aktiv na měnu a umožnily jí ještě vyšší růst, mnozí věří, že akce institucionálních investorů v tomto odvětví byla primárně tím, co způsobilo oživení kryptotrhu. V jistém smyslu je na tom pravda. I když nebude moudré diskontovat roli retailových investorů, největší splash rozhodně udělali institucionální investoři.

MicroStrategy je velryba mezi velrybami

Pokud však jde o instituce, téměř žádná společnost neměla tak velký dopad jako MicroStrategy. Společnost je předním světovým poskytovatelem cloudových řešení business intelligence a loni se silou přesunula na krypto trh..

Nákup MicroStrategy začal v srpnu. V té době společnost vysvětleno že silně věřila v hodnotu Bitconu jako zásoby bohatství a zajištění proti inflaci. Nakoupilo tedy aktivum v hodnotě 250 milionů dolarů – v době, kdy se bitcoiny obchodovaly za méně než 10 000 dolarů.

O necelý měsíc později koupila MicroSTrategy ještě více a ke svému nákupu přidala dalších 175 milionů USD za celkovou částku bitcoinu v hodnotě 425 milionů USD.

V ideálním případě by se nákup takové povahy zdál bizarní. I když společnost věřila v kryptoměny, bylo šílené sledovat, kolik MicroStrategy se ostřelování bitcoinů jen kvůli své víře v to. Přesto se zdálo, že firma z toho těží. Když bitcoin v říjnu zahájil svoji rally, MicroStrategy dokázala významně znásobit své podíly. Rozhodnutí o nákupu bitcoinu se najednou už nezdálo tak bizarní.

I když by mnozí přestali, společnost MicroStrategy v prosinci ne oznámil že získala 650 milionů dolarů prodejem konvertibilních bankovek pro seniory. Prodej dluhopisů dosáhl více než navrhovaných 400 milionů dolarů, které společnost MicroStrategy zvažovala, a společnost tvrdila, že většinu prostředků použije na nákup více bitcoinů.

„Společnost MicroStrategy má v úmyslu investovat čisté výnosy z prodeje bankovek v bitcoinech v souladu se svou politikou Treasury Reserve až do identifikace potřeb pracovního kapitálu a dalších obecných podnikových účelů.“

Za zmínku stojí, že MicroStrategy nebyla jedinou společností, která významně vlnila institucionální investice. Několik dalších firem začlenilo bitcoiny do svých rezerv, včetně britské firmy pro správu aktiv Investice společnosti Ruffer (750 milionů USD) a zpracovatel plateb Náměstí (50 milionů dolarů). MassMutuaal, bostonská pojišťovací společnost, také zakoupeno Bitcoiny v listopadu v hodnotě 100 milionů dolarů.

Přečtěte si také: MicroStrategy ohlašuje navrhovanou soukromou nabídku 600 milionů dolarů konvertibilní poznámky pro seniory na nákup dalších bitcoinů

Snaha o další přijetí

Zdá se však, že o bitcoiny se nikdo tolik nezajímá, stejně jako MicroStrategy. Michael Saylor, výkonný ředitel společnosti, načerpal vedoucí kryptoměnu, kdykoli se mu to podaří, propagoval ji jako bezpečnou investici a něco, do čeho by se měl dostat každý.

To vede k tomu, proč byla MicroStrategy tak neuvěřitelná. Zatímco většina institucionálních investorů nakupuje pouze bitcoiny a hodl, MicroStrategy se zasazuje o to, aby si je koupilo více lidí a společností. Firma doslova evangelizuje měnu. Například podle statistik poskytnutých Tokpie výměna, zájem o bitcoiny od retailových investorů, kteří poprvé nakupují kryptoměnu pomocí bankovních karet, se v lednu až únoru 2021 ztrojnásobil ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

Vezměme si například loni v prosinci. Když Bitcoin poprvé prolomil hranici 20 000 $, Elon Musk tweetnul mem o jeho přitažlivosti k měně. Saylor okamžitě vyskočil na tweet, ptám se že Musk by měl převést akcie Tesly na bitcoiny.

Když se Musk zeptal, zda je tak velká transakce vůbec možná, Saylor nabídl aby se podělil o svůj „playbook“ s miliardářem. Jak vysvětlil, MicroStrategy již koupila bitcoiny v hodnotě více než 1,3 miliardy dolarů a podařilo se jim to bez pohybu trhu (nápověda: Coinbase s tím trochu pomohl)

Zdálo se, že tento tlak na Muska inspiroval Saylor, který pokračoval zahájení iniciativa známá jako „bitcoin pro korporace“. Konference potrvá od 3. do 4. února a je zcela zdarma. V zásadě učí společnosti, jak nejlépe překonat hranici MicroStrategy a investovat do bitcoinů. Při pohledu na to, jak si miliardáři zamilovávají bitcoin, začínají obyčejní lidé zkoušet kryptoměny, aniž by investovali. Díky řešením jako BountyMarketCap sledovač odměn, průměrný člověk může vydělávat kryptoměny zdarma prováděním jednoduchých úkolů online. A to je dobré pro celý blockchainový průmysl.

Zatímco MicroStrategy nadále prosazuje přijetí, firma pokračovala ve svých nákupech. Minulý měsíc, kdy bitcoiny odcházely z rally, která viděla, že dosáhla nového historického maxima 42 000 $, MicroStrategy okamžitě koupil pokles, investování dalších 10 milionů $ do aktiva. Tato částka může blednout ve srovnání s miliony, které spáchala dříve, ale stále je to něco.

Vzhledem k tomu všemu není pochyb o tom, že vztah mezi bitcoiny a MicroStrategy byl vzájemně výhodný. Společnost od srpna 2020 významně zvýšila hodnotu svých rezerv a významně vzrostla v čele vzestupu přední kryptoměny.

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto je placený příspěvek hosta. Proveďte svůj vlastní průzkum týkající se propagované společnosti nebo kterékoli z jejích přidružených společností nebo služeb uvedených v článku. Coingape.com nenese žádnou odpovědnost za vaše poškození nebo ztrátu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map