Nejbezpečnější bitcoinové nevázané peněženky v roce 2020

Téměř před tuctem let zahájila společnost Bitcoin (BTC) slibný platební systém, který je bezpečný, bez hranic a levný – otevírá globální finanční systém a bankovní nebankovky. V průběhu let se BTC proměnil ve více než platební systém, který se díky nárůstu jeho hodnoty změnil na úložiště hodnoty (SoV) – v roce 2017 dosáhl historického maxima 19 800 USD. 

Přechod na SoV však přichází s vlastními výzvami. Ukládání a zabezpečení „digitálního zlata“ jsou ve své podstatě jednou z největších výzev pro BTC. Při spuštění představil Satoshi Nakamoto – pseudonym pro tvůrce bitcoinů – platformu, která uživatelům nabídne úplnou kontrolu a bezpečnost jejich prostředků. 

Jak však ocenila hodnota BTC, vynořily se centralizované burzy a vazební služby poskytující peněženky ve snaze pomoci běžným uživatelům „bezpečně ukládat své BTC“. I když tyto centralizované strany pomáhají netechnickým uživatelům ukládat své soukromé klíče a rychleji obchodovat se svými BTC, odstraňují funkci blockchainů – decentralizaci (správu vlastního ‚bankovního účtu ‘).

Potřeba samoobslužných peněženek 

Jaký je problém s centralizovanými poskytovateli krypto peněženky? 

Centralizovaní depozitáři kryptoměn a burzy nabízejí rychlý a spolehlivý způsob transakcí s kryptoměnami, jako jsou bitcoiny a ethereum. Tato zařízení však z bezpečnostního hlediska chyběla, protože centrálně ukládají soukromé klíče uživatelů a tyto klíče ukládají do hotových peněženek. Horké peněženky nebo online peněženky umožňují uživatelům bezproblémově obchodovat a používat své kryptoměny. 

To však vedlo k tomu, že několik výměn bylo v posledních několika letech náchylných k pokusům o hackerství, krádeži, phishingovým podvodům, výstupním podvodům atd., Které ve fondech investorů odplavily miliony (společně, miliardy) dolarů.

Vlastnosti s nízkým zabezpečením u centralizovaných správců vedly k vytvoření hardwarových peněženek, jako jsou Ledger a Trezor, které zvyšují soukromí a zabezpečení finančních prostředků. Činí tak ukládáním soukromých klíčů offline na jednotku USB. Uživatelé se však těmto peněženkám vyhýbají (navzdory vysoké úrovni zabezpečení) ve prospěch centralizovaných online peněženek kvůli spolehlivosti, rychlosti a likviditě. 

Vyvstává otázka: „Mohou si uživatelé kryptoměny užívat rychlost, spolehlivost a nevazební zabezpečení – vše dohromady – na platformě krypto peněženky?“ Ano. 

V další části pojednáváme o bezpečnostních opatřeních, která byste měli hledat v krypto peněžence, jak zajistit, aby byla vaše peněženka zabezpečená, a o nejbezpečnějších peněženkách pro uživatele kryptoměn v roce 2020. 

Co hledat v krypto peněžence

 1. Bezpečnostní: To je možná nejdůležitější funkce každé peněženky. Online peněženky jsou považovány za náchylnější k útokům nejistoty az dobrého důvodu; je snazší je hacknout. Hardwarové peněženky se naopak považují za bezpečnější, protože měna je uložena offline.
 2. Anonymita: Uživatelé, kteří mají zájem zůstat v anonymitě, je to pravděpodobně funkce, kterou by měli zvážit.
 3. Pověst: Je důležité, aby jeden prošel recenzemi peněženky, aby zjistil, kde stojí mezi ostatními uživateli v komunitě, jen aby měl jistotu, k čemu se zavazují. 
 4. Uživatelské rozhraní: Rozhraní Coinbase je doporučeno pro většinu začátečníků. Je snadno navigovatelný a navíc zajišťuje 100% jeho hodnoty.

Nejlepší nevázané krypto peněženky v oblasti bezpečnosti

1. Bitamp – pro bezpečnost a rychlost (Doporučeno) 

Podle oficiálního webu, Bitamp „Je otevřená, na straně klienta bezplatná bitcoinová peněženka, která vám umožňuje bezpečně odesílat a přijímat bitcoiny na blockchainu“. Jednoduše řečeno, Bitamp je samoobslužná peněženka na kryptoměnu, která vám umožňuje odesílat a přijímat bitcoiny. 

Peněženka je navržena na základě licence MIT, která umožňuje uživatelům po celém světě odesílat a přijímat BTC. Globální peněženka kompatibilní s licencemi znamená, že vývojáři po celém světě mají velmi malá omezení při používání. 

Profesionálové

 • Peněženka bez úschovy: Zvyšuje zabezpečení peněženky tím, že umožňuje přímé platby do vašich offline peněženek. To znamená, že společnost nepřenáší, neukládá ani neukládá soukromé klíče uživatelů na svůj server.  
 • Umožňuje procházení Tor: Integrace s Tor zvyšuje soukromí transakcí uživatelů. Bitampovy operace jsou navíc v prohlížeči uživatele striktně lokální „pomocí Javascriptů a 12slovného semene magické přístupové fráze.“ 
 • Převody do hardwarových peněženek: Bitamp také nabízí jedinečné přímé připojení k nejlepším hardwarovým peněženkám včetně Ledger Nano S (uvedeno níže), Trezor, KeepKey, Electrum a Mycelium. 
 • Výchovná komunita: Bitamp také staví na svých krypto-komunitních hodnotách tím, že na svých webových stránkách nabízí vzdělávací a informační materiály – zejména novým uživatelům. Na Bitampu jsou k dispozici části „Jak nakupovat bitcoiny“, „Jak zabezpečit peněženku“, „Kroky k těžbě bitcoinů“ atd.. 

Nevýhody

 • Nedostatek více kryptoměn: Zabezpečená, rychlá a nevlastní peněženka umožňuje pouze bitcoinové transakce. Jedná se o velmi úzký rozsah, ale společnost pracuje na přidání nových kryptoměn v budoucnu. 
 • Relativně mladý: Ve srovnání s ostatními peněženkami na našem seznamu je Bitamp stále ve stádiu formování, a proto je méně široce přijímán. 

2. Ledger Wallet Nano S – Zabezpečení, žádná rychlost

Hardwarová peněženka s kryptoměnou Ledger Nano S je jednou z nejlepších mezi jejími vrstevníky a nabízí uživatelům offline nevázanou peněženku pro ukládání kryptoměn. Hardwarová peněženka je dodávána s obrazovkou a je kompatibilní s jakýmkoli operačním systémem počítače.  

Profesionálové

 • Offline nevázaná peněženka: Hardwarová peněženka Ledger vám umožňuje ukládat si vlastní soukromé klíče na USB disk, který je navždy offline, dokud nebude připojen k počítači. To vylepšuje vlastnosti zabezpečení pro ukládání vašich bitcoinů. 
 • Klíč s 12 hesly: Peněženka také poskytuje klíč o 12 slovech, který vám umožní získat zpět své finanční prostředky v případě, že o peněženku přijdete. 

Nevýhody

 • Pomalé transakce: Jak již bylo zmíněno dříve, hardwarové peněženky vám ztěžují transakci s kryptografií vzhledem k zavedeným náročným bezpečnostním protokolům. 
 • Drahý: Zatímco Bitamp je bezplatná bitcoinová peněženka, Ledger Nano S má vysokou cenu >150 $, které odradí malé držitele kryptoměny od uložení jejich aktiv v peněžence. 

3. Chlébová peněženka – více mincí, snížená rychlost a bezpečnost

Bread je digitální peněženka bez vazby, která vám umožňuje přijímat a odesílat bitcoiny. Aplikace je k dispozici ve webovém prohlížeči a na mobilních zařízeních – v obchodech s aplikacemi pro iOS a Android. Peněženka umožňuje ukládání, odesílání a konverzi více měn včetně bitcoinů, etherea a bitcoinových hotovostí (BCH). 

Profesionálové

 • Dostupnost více mincí: Bread Wallet nabízí ve své nevázané peněžence tři měny – BTC, ETH a BCH. 
 • Snadno použitelné rozhraní: Peněženka také poskytuje uživatelům krásně navržené a snadno ovladatelné rozhraní. 

Nevýhody

 • Chybí dvoufaktorové ověřování: Nedostatek ověřování pomocí SMS nebo Google Authentication snižuje bezpečnostní vlastnosti peněženky Bread.
 • Pomalé interakce a interakce třetích stran: Navzdory tomu, že Bread Wallet je peněženkou, která není opatrovníkem, transakce na platformě procházejí prostřednictvím třetí strany, což snižuje soukromí uživatelů. Někteří uživatelé si navíc dříve stěžovali, že stránka je pomalá a těžkopádná. 
Peněženka Typ Bezpečnostní  Snadnost použití Cena webová stránka
Bitamp.com Online Vysoký  Snadný Volný, uvolnit Bitamp
Ledger Nano S Hardware  Vysoký Mírný >150 $ účetní kniha
Chlebová peněženka mobilní, pohybliví Mírný Snadný Volný, uvolnit CHLÉB

Tabulka ukazující různé kvality nevázaných peněženek

Závěr

Po komplexním pohledu na výše nevlastní peněženky doporučujeme Bitamp pro jeho bezpečné a rychlé transakce. Peněženka je navíc bezplatná peněženka s otevřeným zdrojem, což znamená, že vývojáři z celého světa pracují na jejím zdokonalování každodenním zlepšováním vašich investic do kryptoměn a HODLingu. 

Pamatujte si ne své soukromé klíče, ne své mince! K ukládání aktiv kryptoměny vždy zkuste použít nevazební peněženky. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map