Nejúčinnější projekty na EOS.IO v roce 2019

EOS.IO, představený v lednu 2018 vývojáři Danielem Larimerem a Brendanem Blumerem, je blockchainová softwarová architektura, která podporuje miliony transakcí za sekundu s prakticky nulovými transakčními poplatky.

Tento technologický zásobník závisí na důkazu mechanismu konsensu kůlu, aby se vše uskutečnilo. Jiné populární kryptoměny, jako je bitcoin, se spoléhají na důkaz systému založeného na práci, ve kterém počítače agresivně snižují počet, aby vyřešily složité kryptografické hádanky. Ale důkaz o vkladu označuje další entitu, která vytvoří blok na základě pohledu na různé kombinace náhodného výběru, bohatství nebo věku.

Tento nový přístup k bezpečné výměně hodnot a dat nedůvěryhodným způsobem roste v roce 2019 a šíření projektů založených na EOS, které se na scénu objevují, by nemělo být překvapením. Řada těchto projektů provedla za poslední kalendářní rok smysluplné vlny, tak se na ně podívejme hned teď.

LiquidApps: spuštěno v únoru 2019.

LiquidApps je řešení od vývojářů dApp a zaměřené na zpřístupnění a dostupnost decentralizovaného vývoje aplikací. LiquidApps vytvořil svůj dApp Network jako ekosystém pro péči o decentralizovaný software, aby byl efektivnější a získával pravidelné uživatele. Za tímto účelem dApp Network nabízí dva produkty: vRam a Zeus.

Liquidapps

vRAM funguje jako druh cenově dostupného „pevného disku“ pro vývojáře EOS dApp pro ukládání dat. Zeus je přidružená sada pro vývoj softwaru (SDK), kterou vývojáři připojují ke stávajícím produktům LiquidApps pro vytváření vlastních dApps. Již k dispozici na Githubu, Zeus se představuje jako „one-stop dev shop“ pro vývojáře dApp.

Everipedia: funkce EOS byla spuštěna v srpnu 2018, rostl v průběhu roku 2019.

Everipedia je jako verze Wikipedie s blockchainem. Využívá technologii EOS blockchain a přidružený krypto token zvaný IQ, aby motivoval lidi k tomu, aby přispívali obsahem, a zároveň omezoval cenzuru po celém světě.

Rok 2019 byl rokem vývoje a vylepšení projektu upravitelné encyklopedie. Tým přidal nové funkce pro spolupráci a úpravy článků, jako je jeho platforma Chat pro komunikaci s ostatními editory pomocí produktu.

Everipedia také přidala integraci s YOLO Exchange, aby bylo možné získat IQ přímo v rámci jeho vlastní platformy. Díky podpoře nového korejského jazyka je Everipedia použitelná i pro dříve nezaslouženou populaci.

Rovnováha: zahájena v dubnu 2019.

Rovnováha je víceřetězcový rámec pro budování stabilníchcoinů podporovaných aktivy a produktů DeFi. Jeho vlajkovou lodí je produkt EOSDT stablecoin, který je navázán na americký dolar a odvozuje jeho hodnotu od nadměrného zajištění likvidních digitálních aktiv uživatele. Tato dApp také údajně drží jeden z největších zůstatků ze všech dApps.

Rovnováha


Společnost nedávno spustila první fond stability kryptoměnového průmyslu se 6,5 miliony EOS (v hodnotě přibližně 17,5 milionů USD) vlastního kapitálu. Tato várka peněz funguje jako obrazné pojištění proti událostem na trhu černých labutí – chrání uživatele před extrémní volatilitou trhu natolik dobře, aby snížila požadavky na kolateralizaci EOSDT ze 170% na 130%. To vytváří větší potenciál pro využití digitálních aktiv a konsoliduje EOS jako spolehlivý kolaterál.

KARMA, zahájená v roce 2018 a rostla v průběhu roku 2019.

KARMA je sociální síť pro sociální dobro poháněná blockchainem EOS. Jeho krypto token (nazývaný také KARMA) je navržen tak, aby motivoval lidi k tomu, aby dělali dobré věci na světě pro ostatní lidi, nebo aby měli vzájemné prospěšné interakce. Lidé zveřejní tyto věci na síti, kde získají lajky a hlasy, poté za to dostanou KARMA. Cílem je vytvořit komunitu, která bude maximalizovat dobro ve světě.

karma

V roce 2019 byl token KARMA uveden na YOLO, díky čemuž byl token široce dostupný pro krypto komunitu. Rovněž došlo k zahájení upgradu platformy „We Pay CPU“ v říjnu aby se uživatelé již nemuseli starat o pokrytí svých vlastních požadavků na CPU.

Bancor získal v roce 2019 velkou pozornost, identifikován jako schopný podporovat důležitý algoritmus vázání tokenů.

Bancor je on-chain likviditní protokol, který umožňuje automatizovanou, decentralizovanou výměnu na blockchainech Ethereum a EOS. Jinými slovy, uživatelé Bancor mohou přímo převádět mezi různými tokeny prostřednictvím chytré smlouvy, na rozdíl od jejich výměny na trzích s kryptoměnou. Její produkt peněženky, Bancor Wallet, umožňuje automatické převody tokenů okamžitě v rámci rozhraní za předvídatelné ceny, které jsou odolné vůči manipulaci.

Rok 2019 byl pro Bancor rokem pohybu jehly. Tvůrce EOS Dan Larimer navrhl algoritmus vázání tokenů, který závisí na síti Bancor. Larimer napsal: „Předpokladem našeho algoritmu je, že ti, kteří jsou ochotni mít mírný pákový efekt v kolaterálním aktivu (jako je EOS), mohou vydělat peníze tím, že usnadní aktivity tvorby trhu mezi EOS a zastupitelným aktivem (např. USD) , jehož hodnota je navržena ke sledování cenového zdroje v povoleném rozsahu odchylky. “

Larimer dokonce dříve integroval algoritmus Bancor do modelu alokace aktiv pro EOS RAM. (Tento model pracoval na automatizaci likvidity pro trh RAM od doby, kdy byl blockchain EOS spuštěn v roce 2018.) Od té doby byl Bancor také integrován do systému EOS Resource Exchange (REX), který umožňuje uživatelům vydělávat výnosy z pronájmu jejich CPU a síťové prostředky

Kromě této pozornosti Bancor také použil rok 2019 k přidání integrací pro řadu nových tokenů, čímž se celkový počet podporovaných kryptoměn zvýšil na více než 148. 

Peněženka pEOS, oznámena v červnu 2019.

Ačkoli ještě není ve výrobě, pEOS je software peněženky, který přináší další vrstvu ochranného soukromí k tomu, jak uživatelé EOS vzájemně obchodují. Přidružený token (PEOS) lze odeslat na účty EOS i na adresy pEOS. Důležité je, že adresy pEOS jsou zcela odděleny od účtů EOS – základní architektura EOS.IO se podílí pouze na přesunu transakce přes síť.

Transakce, které procházejí z jednoho účtu EOS do druhého, jsou veřejně viditelné na otevřeném blockchainu – je snadné se naučit zůstatky na účtech a názvy účtů. Ale adresy pEOS jsou více zamčené než toto. Odesílání nebo přijímání z adresy pEOS udržuje tyto identifikační údaje mimo dohled a pokud transakce přechází z jedné adresy pEOS na druhou, pak je nemožné, aby se o ní třetí strana dozvěděla jakékoli identifikační podrobnosti..

U projektu došlo k určitým zpožděním při získávání funkční verze – a to doslova požaduje některé změny jak funguje EOS.IO – ale jakmile budou tyto změny na místě, uživatelé EOS budou mít zcela nový způsob transakcí se zvýšenou ochranou osobních údajů.

Sense.chat, spuštěn v červnu 2019.

Sense.chat je aplikace pro zasílání soukromých zpráv, která běží na vašem Android nebo iOS zařízení a jeho správné fungování závisí na účtu EOS uživatele. Můžete jej přesně kontextualizovat jako „posla EOS“.

Protože je postaven na vrcholu blockchainu EOS.IO, může Sense.chat odesílat a přijímat zprávy prokazatelně zabezpečeným způsobem podporujícím šifrování. Stejně jako bitcoinové transakce umožňují určitou míru anonymity a soukromí, přináší Sense Chat stejnou ochranu vašemu každodennímu chování při zasílání zpráv.

sense.chat

Provádění finančních transakcí pomocí technologie blockchain může být vysoce specializované a technické, ale téměř každý v propojeném světě používá své mobilní zařízení ke komunikaci s ostatními. Nyní k tomu mohou používat blockchain EOS s bezkonkurenční úrovní zabezpečení.

Stejně jako rok 2019 přinesl EOS jedinečný pohyb a vývoj, jsme si jisti, že tento trend bude pokračovat i do roku 2020.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map