Přijetí blockchainu – další krok v digitální evoluci

Blockchain od svého vzniku v roce 2008 zůstal do roku 2017 pro masy do značné míry bez povšimnutí. Principy, na kterých pracoval, finanční spolehlivost, bezpečnost a soukromí, které poskytoval, byly z velké části přehlíženy nad vyhlídkou na zbohatnutí kryptoměn. 

S ozvěnami „digitálního zlata“ a blockchainových tokenů, které jsou v pozadí další měnou, se pro investory a obchodníky stále zvyšoval humbuk zdánlivě bohatší budoucnosti. Stále více lidí začalo viset na každém slově, které ve zprávách našlo na Blockchainu. Tato zrychlující se jízda skončila obrazně i doslovně bolestivou havárií, když v lednu 2018 došlo k Crypto Winter. 

S touto zdánlivě strašidelnou událostí v minulosti se očekávání od blockchainu obecně a konkrétně bitcoinu rozrostlo do jiné dimenze. Masy, mimo finanční odborníky, zahájily vlastní hloubkový výzkum toho, co vlastně síť tvořilo. 

Špičkové aplikace, které mohly být syntetizovány pomocí blockchainových platforem, které skutečně zajišťovaly soukromí, bezpečnost a transparentnost, byly nakonec uznány. Od té doby kusy nakonec padají na místa. Níže je uveden postup, při kterém se přezkoumává přijetí blockchainu v posledních několika letech. Od vlád po jednotlivé zákazníky je to cesta přijetí blockchainu: 

Vládní doporučení

Govt

Díky intenzivní konkurenci mezi vládami o úspěch v oblasti financí, technologií a finančních technologií upoutal blockchain pozornost hlavních zemí po celém světě. Výzkum potenciálních aplikací a proveditelnosti technologie stále probíhá. 

Estonsko, ze severovýchodní Evropy digitalizovala všechny veřejné služby, které jsou přístupné všem občanům prostřednictvím zabezpečené digitální identity. Kromě toho také poskytuje elektronický pobyt, který umožňuje podnikání v EU a podnikatelům podnikat globálně. 

Malta vyskočili na blockchainový vlak s poznámkami svého předsedy vlády na 73. zasedání Valného shromáždění OSN o tom, že se Malta stala „ostrovem Blockchain“. Svým „Maltským úřadem pro digitální inovace“ se země snažila přilákat obchodní příležitosti poskytnutím transparentní právní platformy pro inovátory. 

Kromě připojení k Satoshi Nakamotovi, anonymnímu spisovateli whitepaperů v bitcoinech, Japonsko přišla v přijetí blockchainu daleko. Byla to první země, která zahájila těžbu bitcoinů, a jako první uznala bitcoin jako legální vlastnictví. Mt. Gox, tokijská směnárna kryptoměn, zpracovávala 70% globálního obchodu s kryptoměnami v jednom bodě, než přešla pod. 

Spojené arabské emiráty se svým projektem „Blockchain Strategy 2021“ si klade za cíl využít Blockchain převodem 50% vládních transakcí. Saúdsko-emirátská komise se sešla, aby podepsala sedm iniciativ založených na blockchainu, které by se mezi oběma zeměmi zaměřily na různá odvětví, jako je letectví a cestovní ruch atd. Z těchto sedmi je jednou emise pilotní kryptoměny. 

Švýcarsko je domovem Crypto Valley – daňového ráje pro investory do kryptoměny. švýcarský 

Ministr hospodářství Johann Schneider-Ammann na konferenci o financování kryptoměn pro soukromé a institucionální investory uvedl, že Švýcarsko se chce stát „krypto národem“. 

USA a Čína jsou stále rozděleni ohledně toho, jak brát věci s rozvíjejícími se finančními technologiemi, ale se zvýšeným tlakem vrstevníků a strachem ze zaostávání v technologiích svět doufá, že se objeví. 

Institucionální přijetí

inst

Jednou z prvních institucí, které se cítily ohroženy vyhlídkou na decentralizaci, byly samozřejmě banky. Zpočátku tyto myšlenky úplně odmítly, tyto tradiční instituce nyní zmírnily, aby pobavily myšlenku kryptoměn a jejich aplikací ve finanční sféře. 

Podle a zpráva publikováno společnostmi Infosys a Finacle v roce 2017 s názvem „Technologie blockchainOd hype k realitě„neuvěřitelných 50% ze 100 obchodních a technologických lídrů z více než 75 finančních institucí očekávalo přijetí komerčního blockchainu do roku 2020. V té době asi 69% bank experimentovalo s blockchainy, zatímco 21% plánovalo použít varianty stejného plošina. 

Bank of England byla první centrální bankou, která v roce 2014 zveřejnila výzkum o technologii Distributed Ledger Technology. 

Banka Litvy vydáno digitální sběratelská mince před více než rokem k testování blockchainu v malém a reálném prostředí a nedávno vyhlásila otevřené výběrové řízení na vývoj, nasazení a údržbu platformy pro prodej digitální sběratelské mince. 

Ministerstvo financí, brazilská centrální banka, Komise pro cenné papíry a dozorce soukromého pojištění se spojily, aby vytvořily precedens pro vznikající finanční technologie nedávno. Postup bude zahrnovat vytvoření regulační karantény pro pochopení a testování těchto technologií. 

Deutsche Bundesbank, německá centrální banka, na konci roku 2018 dokončila blockchainovou zkoušku zkoumající její potenciál při vypořádání cenných papírů. Banka tvrdí že DLT úspěšně podpořila vypořádání transakcí s cennými papíry, plateb a splátek dluhopisů v době splatnosti. 

Nedávno a zpráva tvrdí, že většina největších světových bank hledá investice kolem 50 milionů dolarů do projektu Fnality, jehož cílem bude vytvořit digitální hotovostní systém využívající technologii blockchain k vypořádání finančních transakcí. Projekt poprvé navrhla švýcarská banka UBS Group AG a startup Clearmatics v roce 2015. Očekávané datum stále není známo. 

Adopce spotřebitelů 

Spotřebitel

Pohodlí, transparentnost a bezpečnostní blockchainová síť, které mohou poskytnout, pomalu stékají také k jednotlivým spotřebitelům. Od zabezpečených zdravotních záznamů až po sledování produktů k jejich výrobcům uvádíme níže některé z reálných aplikací Blockchainu, které zlepšují každodenní život. Každý z nich je vybrán jako příklad konkrétní výhody blockchainu. 

MidasCaps, využívá sledovatelnost produktů a efektivitu transakcí a používá MidasCoin, který lze použít pro pohodlný nákup výživných tobolek. Měnu hostuje společnost MidasEngine, která uživatelům umožňuje organizovat místní malé sportovní akce za nominální poplatek. 

Dreamr, použití transparentnosti transakcí, které blockchain umožňuje vytvořit platformu sociálních médií pro individuální crowdfunding snů.

Statečný Prohlížeč, hrající na vylepšené zabezpečení, požaduje bezpečnější a bezpečnější procházení webu bez obav z narušení soukromí. 

Toto řádění se neomezuje pouze na nové startupy nebo firmy. Stávající žraloci trhu také skákají do příležitosti, kterou blockchain poskytuje. Facebook nedávno oznámil vlastní kryptoměnu Libra, která tvrdí, že snižuje transakční náklady na nákup věcí nebo posílání peněz s nulovými poplatky. Veřejné spuštění je stanoveno na první polovinu roku 2020. 

Starbucks, tržní gigant 4,5 miliardy dolarů, také spolupracuje s Microsoftem v hodnotě 717 miliard dolarů vytvořit transparentní dodavatelský řetězec založený na blockchainu, aby zákazníci mohli sledovat jejich kávová zrna z farem až po jejich šálky. 

Jedná se pouze o několik reálných aplikací, které používají blockchain k vytvoření efektivního a pohodlného prostředí. Celosvětový trh s technologií blockchain činil v roce 2017, který je nyní, 708 milionů USD očekávaný do roku 2024 dosáhnout 60,7 miliard dolarů. 

S dlouhým seznamem potenciálních výhod Blockchainu a jeho exponenciálním přijetím na všech úrovních společnosti v tomto procesu není těžké vyvodit závěr. Budoucnost je decentralizovaná.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map