Proč jsou vlády skutečně proti kryptoměnám?

Pokud jde o politiky, zdá se, že jedinou společnou věcí na nich je, že se na ničem nemohou dohodnout. Nedávno se však objevila další věc, proti které jsou všechny světové vlády jednotně proti. Je smutné, že nejde o jaderné zbraně ani o jednání v rozporu s lidskými právy. Je to kryptoměna.

Každý odborník ve finančním odvětví souhlasí s tím, že potenciál kryptoměny je neuvěřitelný. Jednoduše tím, že převody zlevníte, může to vyvolat obrovskou změnu pro ekonomiky třetího světa. A přesto tato síla není realizována a většinou je to kvůli blokádám vlád.

Proč je to tak? Nechcete, aby vlády chtěly to, co je pro jejich země nejlepší?

Abyste pochopili, proč jsou ti, kdo jsou u moci, tak opatrní ohledně kryptoměny a vše, co to obnáší, musíte pochopit dopad, který již měl. 

Vzestup a pokles kryptoměny v posledním desetiletí

Nelze popřít skutečnost, že rychlý vzestup kryptoměny je jednou z nejdůležitějších věcí, ke kterým došlo v posledním desetiletí. Kromě hvězdného vzestupu do popředí jsme však byli svědky i jeho náhlého poklesu.

Bitcoin, nejdůležitější kryptoměna na světě i dnes, ukazuje tuto změnu nejvýrazněji. Jeho hodnota se v rozmezí dvou let změnila z přibližně 1 000 na 20 000 $ až 3 000 $ a poté 10 000 $. Tato míra volatility je znepokojivá, ale studium nejnovější trendy v hodnotě bitcoinů je vidět, že je víceméně stabilizovaný.

Totéž platí pro trh s kryptoměnami jako celek. Není to šíleně na vzestupu jako v roce 2018, ale také to rychle neklesá. Nejdůležitější věcí, na kterou se zde musíte zeptat, je, proč se tento pokles vůbec objevil?

Jakákoli otázka globálních financí je složitá, a proto je ovlivněna množstvím faktorů. Faktem však je, že jedním z hlavních důvodů náhlého poklesu kryptoměny je několik zásad proti kryptoměnám. Několik vlád na světě zpanikařilo, když viděly rychlý růst kryptoměny a podnikly kroky k úplnému zpomalení nebo zastavení tohoto procesu. Někteří dokonce zašli až tak daleko zakázat bitcoiny a další kryptoměny.

Ale takovou globální moc nelze samozřejmě zastavit. Proto i když byl vzestup kryptoměny bráněn, trend používání blockchainové technologie a digitálních měn zůstal. Dnes se vyvíjí, aby vyhovoval právním předpisům nebo je obešel. To dokazuje, že navzdory maximálnímu úsilí politiků je budoucnost kryptoměn jasná.

Dopad kryptoměny na globální obchod

Kryptoměna má v první řadě sílu učinit globální obchod rychlým a dostupnějším. To samo o sobě mu dává sílu zcela revoluci ve světové ekonomice. Je to proto, že i přes veškerý pokrok v této oblasti, mechanika převodů měn je složitá a nebezpečná. Platformy pro online převod měn přinesly v některých částech světa velká vylepšení a snížily náklady na převody pod 1%. Kryptoměna je však může osvobodit prakticky zdarma.

Blokové transakce jsou navíc okamžité a extrémně bezpečné. To znamená, že globální obchod může zrychlit a snížit úroveň rizika pro více podniků.

Výsledkem je, že pokud by byla kryptoměna všeobecně přijímána, globální obchod by se změnil bez jakéhokoli uznání. Miliony podniků získají neomezené příležitosti pro růst a spolupráci, protože přeshraniční platby již nebudou snižovat jejich ziskové marže.

Kryptoměna je také nezdanitelná, což znamená ještě větší úspory pro podniky a investory. Proto budou mít více finančních prostředků, které mohou použít na růst, což dále posílí globální obchod.

Tento nedostatek daní je však jedním z největších problémů, které vlády s kryptoměnou mají. Na rozdíl od nekrytých peněz nelze blockchain ovládat a manipulovat pro politické a ekonomické machinace. Je tedy opravdu divu, že jsou vlády tak jednotně proti?

Kryptoměna jako hedge pro vládní a ekonomická selhání

Další důležitou věcí, kterou je třeba při diskusi o kryptoměně a jejím dopadu na globální obchod vzít v úvahu, je to, že krypto samotné se stalo hedgeem. Ve skutečnosti v současné době roste v popularitě zejména jako zajištění chránící lidi před špatnými vládami.

Ano, volatilita představuje určité riziko, ale toto riziko se zdá obrovské těm, kteří žijí v USA nebo v hlavních zemích EU. Například pro obyvatele Venezuely není tato volatilita tak velkým problémem ve srovnání s dramatickým oslabením jejich nekryté měny, které vyplynulo z hrozné politiky vlády.

V reakci na podobné situace nyní lidé uvažují o investování do kryptoměny stejně jako o investování do zlata. Mnoho z nich si to vybralo jako alternativu k převodu svých prostředků na USD, který je již dlouho považován za „zajišťovací měnu“. To jen přidává na seznam důvodů, proč vlády, a zejména vláda USA, používají různé prostředky k zabránění pokroku kryptoměny.

Jaká je budoucnost kryptoměny v našem světě?

Potřeba vlády kontrolovat populaci a peněžní tok brání rozvoji kryptoměny. Ani nepříznivá politika však nemůže zastavit pokles nekrytých peněz. Přední finanční instituce to chápou, a proto se právě teď snaží naskočit do rozběhu kryptoměny.

Bank of England ukazuje cestu oznámením, že zvažuje přijetí kryptoměny. V současné době zkoumá rizika a výhody plynoucí z používání elektronických peněz. Ve světě, který se rychle stává bezhotovostním, je to příklad předvídavého myšlení, které by mohlo změnit tuto konkrétní finanční instituci.

Protože banky rychle zastarávají i při pravidelných převodech peněz, hledají řešení. Platformy pro převody peněz, které nabízejí nižší sazby a lepší podmínky než banky, mají obrovskou konkurenční výhodu. Tyto společnosti již tlačily na banky a tradiční poskytovatele převodů peněz, aby hledaly způsob, jak zlepšit své vlastní nabídky. Jinak budou z trhu úplně vyloučeni.

Přijetí blockchainu a kryptoměny je jedním z řešení, která banky dnes používají k přežití. Více než 200 z nich již přijímá Ripple a další podobné experimenty s kryptoměnou probíhají ve všech hlavních bankách.

Společnosti zabývající se převodem peněz také nechtějí zůstat pozadu. Někteří z nich, jako Abra a BitPesa, přijímají platby kryptoměnou.

Všechny tyto vývojové trendy ukazují, že kryptoměna má určitě budoucnost. Vzhledem k tomu, že pokles hotovosti je definitivní, může být blockchain řešením, které způsobí revoluci ve světové ekonomice. Aby k tomu však mohlo dojít, musí začít změna na úrovni vlády. Dokud nebudou digitální měny alespoň částečně legitimovány, nebudou moci realizovat svůj potenciál.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map