Průvodce pro obchodování s opcemi na bitcoiny

průvodce bitcoinový obchod s obrázkem obálky

Bitcoiny a možnosti se nemohou lišit, pokud jde o riziko. Zatímco investování do bitcoinů je obecně považováno za obrovský hazard, obchodování s opcemi může být pro ty, kteří vědí, co dělají, docela bezpečné. V našem průvodci pro obchodování s bitcoinovémi opcemi si povíme, co se stane, když tyto dva zkombinujete.

Co jsou to bitcoiny?

Bitcoin je původní kryptoměna. To bylo vytvořeno v roce 2009 neznámou osobou nebo skupinou přejmenovanou Satoshi Nakamoto. Kryptoměna je speciální forma digitální a elektronicky přenosné měny založená na kryptografických protokolech a algoritmech.

Základní charakteristiky většiny kryptoměn jsou následující:

  • Jejich nabídku neurčuje žádná centrální banka, ale veřejně dostupný algoritmus.
  • Transakce kryptoměny se provádějí přímo mezi účastníky. Jinými slovy, jsou decentralizované a nevyžadují zprostředkovatele.
  • Transakce probíhají anonymně.

Vzestup kryptoměn

Důvody vzestupu kryptoměn – v tomto případě bitcoinu, a konkrétně obchodování s bitcoinovými opcemi – lze obecně rozdělit na finanční, technologické, sociálně-ekonomické a psychologické.

Finanční: Začněme zřejmým důvodem: penězi. Lidé viděli, jak se z prvních uživatelů bitcoinů staly milionáři za méně než deset let, a chtějí kus této akce. Je to tak jednoduché.

Technologický: Díky rychlému pokroku v oblasti AI a inteligentních kontraktů se fintech společnosti snaží nabízet nové a stále sofistikovanější finanční produkty typu peer-to-peer. Jejich cílem je, aby jejich technologie převzala roli finančního zprostředkování a v podstatě eliminovala potřebu bank.

Sociálně-ekonomické: Věřte tomu nebo ne, pro kryptoměny existuje silný případ humanitárního použití. Rychlost transakcí, nízké poplatky a anonymita účastníků znamená, že bitcoinová burza by mohla být pro mnoho lidí stabilnější a demokratičtější možností než banka. V zemích, kde je ekonomika nestabilní nebo velké procento populace zůstává bez bank, by kryptoměny mohly mít zásadní dopad na životy lidí.

Psychologický: Reputace finančních institucí (především bank) i finančních trhů byla od globální finanční krize v letech 2007 a 2008 výrazně narušena. Oslabování důvěry veřejnosti v tradiční finance, „měnové války“ vedené centrálními bankami v obdobích slabého ekonomického růstu a geopolitické napětí ovlivnilo mnoho investorů, aby přešli na rychle rostoucí trh kryptoměn.

Bitcoiny se začaly kupovat a prodávat za americké dolary s nástupem specializovaných obchodních platforem, jako je Mt. Gox v Tokiu, což umožnilo exponenciálně růst počtu bitcoinových transakcí. V následujících letech se objevilo mnoho populárních služeb, které přijímají BTC jako platby. Některé pozoruhodné příklady takových společností jsou Microsoft, Newegg a airBaltic.

Dalším způsobem, jakým se kryptoměny nyní používají k nákupu skutečného zboží a služeb, jsou dárkové karty. Od roku 2013 se začaly objevovat dokonce i bitcoinové bankomaty. Tyto stroje v reálném světě usnadňují nákup nebo prodej kryptoměn za tradiční peníze.

Co jsou možnosti bitcoinu?

Bitcoinové opce jsou derivátové finanční nástroje, které svým majitelům dávají právo – nikoli však povinnost – nakupovat nebo prodávat bitcoiny za stanovenou cenu ke sjednanému datu vypršení platnosti. Tato cena se nazývá realizační cena a datum expirace se také označuje jako datum splatnosti. Chcete-li koupit opci, musíte zaplatit prémii, která je obvykle levnější než samotná kryptoměna.

Existují dva základní typy opcí: opce pro volání a put. Kupní opce je smlouva mezi kupujícím a prodávajícím, se kterou získáte právo na nákup aktiv za pevnou cenu. Prodejní opce vám dává právo prodat investici za předem stanovenou cenu.

Obchodování s krypto deriváty má zlověstný kruh; zdá se to velmi složité a neznámé. Pohled zpět do historie nám však ukazuje, že smlouvy podobné opcím se používají již od roku 332 př. N. L. V tomto prvním případě koupil práva na sklizeň oliv řecký filozof.

Pokud jde o složitost, je pravda, že obchodování s opcemi by nemělo být bráno na lehkou váhu. Musíte si dostatečně důkladně prostudovat pole a zůstat v obraze o všech událostech, které mohou ovlivnit cenu podkladového aktiva, které je předmětem opční smlouvy.

Nicméně obchodování s opcemi se správnými dovednostmi a znalostmi může při obchodování s opcemi na bitcoiny vydělat pěkný cent.

Medvěd a býk

Abyste mohli obchodovat s opcemi, musíte znát výrazy „medvěd“ a „býk“. Samozřejmě nemluvíme o skutečných zvířatech; tyto výrazy byly odvozeny ze způsobu, jakým útočí na své oponenty.

Býk důvěřuje svým rohům do vzduchu, zatímco medvěd táhne tlapami dolů. Tato opatření jsou již dlouho spojována s volatilitou finančních trhů. Pokud chcete říci, že trh je na vzestupu a je ekonomicky zdravý, říkáte mu býčí trh. Pokud trh ustupuje, označuje se jako medvědí trh.

Pokud se zapojíte do obchodování s bitcoinovými opcemi, pravděpodobně se také setkáte s výrazy „medvědí“ a „býčí“. Obchodníci s opcemi používají tyto výrazy k rychlému vyjádření sentimentu na trhu. Tržní sentiment je jednoduše obecný přístup investorů s ohledem na konkrétní cenný papír nebo celkový finanční trh.

Existuje mnoho nástrojů, které jsou speciálně navrženy pro měření sentimentu na trhu. Investoři je používají k vytváření vlastních obchodních strategií. Někteří obchodníci například dávají přednost tomu, aby se řídili převládajícím konsensem a prodávali, když tak činí všichni ostatní. Jiní tato data používají k vyhledání podhodnocených cenných papírů a jejich levnému nákupu.

Pokud jde o možnosti kryptoměny, je tento druh informací mimořádně cenný, protože chování kryptotrhu může být velmi nepravidelné – mnohem více než tradiční trhy. Obchodníci mají tendenci mít silnější reakce na vzestupy a pády svých vybraných virtuálních peněz, než by tomu bylo v případě jiných aktiv.

Není za tím žádná záhada; lidé přirozeně reagují na pocit nejistoty, který přichází s něčím novým. Koneckonců, s něčím tak nehmotným, jako jsou bitcoiny, ethery nebo litecoiny, je přirozené se alespoň trochu obávat toho, co je před námi.

Jak obchodovat s možnostmi bitcoinů

Než se ponoříte do světa kryptoměn, musíte si udělat průzkum a rozhodnout se, kde chcete obchodovat. Váš výběr bude bohužel omezený, protože je z čeho vybírat jen několik platforem derivátů kryptoměny.

Mezi nejoblíbenější patří Derbit, FTX, LedgerX, IQ Option a Quedex. Pro americké obchodníky doporučujeme LedgerX, protože je založen na New YorK City a regulován americkou komisí pro obchodování s komoditami (CFTC).

Styly možností

Jakmile si vyberete platformu, budete si muset zvyknout na malý, ale důležitý detail, pokud jde o obchodování s opcemi. Existují dva styly možností: evropský a americký.

Opce v evropském stylu lze uplatnit až v den splatnosti. Samotnou smlouvu však můžete koupit nebo prodat kdykoli předtím, než opce dozraje. Americké možnosti mohou být provedeny kdykoli před datem splatnosti.

To se vám nyní může zdát jako nepatrný detail, ale znalost takových rozdílů může být často hlavním faktorem oddělujícím úspěšné obchody od selhání..

Obchodní strategie

V této části našeho průvodce obchodováním s bitcoinovými opcemi se zaměříme na seznámení s několika základními obchodními strategiemi.

Krytý hovor

Strategie krytého hovoru zahrnuje přidržení vašich BTC a zároveň prodej možnosti hovoru. Vaším cílem by zde bylo generovat příjem ve formě prémie.

Zatímco se věnujeme držení, měli byste si být vědomi pojmu „hodl“, abyste se při pohledu na něj nenechali zmást. Ne, nejde o zkratku; je to krypto slang, který si získal popularitu v komunitě již v roce 2013, kdy uživatel na fóru Bitcointalk omylem napsal, že místo toho „držel“ „hodling“. V dnešní době každý fanoušek kryptoměny píše „hodl“ místo „hold“.

Ochranný Put

Strategie ochranného putu pro opce na bitcoin také vyžaduje, abyste hodlali své BTC, ale tentokrát si současně koupíte put opci. Mnoho obchodníků se k tomu uchýlí jako ke způsobu, jak se chránit před rizikem. Měli byste jej použít, když máte ze svého aktiva vzestupnou tendenci, ale obáváte se, že jeho cena může náhle poklesnout.

Rozkročit se

Jak název napovídá, straddle strategy je ekvivalentem toho, že se nedokážeme rozhodnout mezi dvěma židlemi a poté si vybrat obě. Za našich okolností to znamená nákup prodejní a prodejní opce, které mají stejnou realizační cenu a datum vypršení platnosti.

Tato bitcoinová opční obchodní strategie se používá, když má obchodník podezření, že dojde k velké změně ceny aktiva, ale není si jistý, jakým směrem se tato změna bude měnit. Straddle trade bude mít za následek zisk, pokud se aktivum bude pohybovat v obou směrech.

Závěr

Rychlý vzestup trhu s kryptoměnami a jeho popularita otevřela dveře mnoha dilemům ohledně jeho potenciálních výhod a rizik. Zatímco někteří věří, že kryptoměny a technologie za nimi budou tektonicky přetvářet svět ekonomiky a financí, jiní si myslí, že je jen otázkou času, než se kryptoměny úplně zhroutí.

S ohledem na to je těžké říci, zda je obchodování s bitcoinovými opcemi dobrý nápad, nebo ne. Na jedné straně to rozhodně není nejbezpečnější aktivum, do kterého byste mohli investovat. Na druhé straně může být tento druh obchodování velmi lukrativní, pokud víte, co děláte a přijímáte preventivní opatření.

Abychom to shrnuli, musíte se sami rozhodnout, zda odměna stojí za hazard.

FAQ

Což je nejlepší strategie obchodování s opcemi?

Jednou z nejlepších strategií obchodování s opcemi, které doporučujeme, je strategie krytých hovorů. Je to jednoduché, ale efektivní. Znamená to pouze sepsání kontraktů na akcie, které vlastníte. Protože budete prodávat, získáte okamžitou prémii.

Můžete zbohatnout obchodováním s bitcoiny?

Technicky můžete obchodováním s bitcoiny zbohatnout, ale měli byste vědět, že šance, že k tomu dojde, jsou nízké. To neznamená, že z toho nemůžete profitovat, ale kvůli vysoké volatilitě bitcoinů jsou ztráty stejně běžné jako zisky.

Proč je obchodování s opcemi špatný nápad?

Obchodní opce nemusí být nutně špatný nápad; ve skutečnosti to může být docela ziskové, pokud máte požadované znalosti a jste pilní při shromažďování informací relevantních pro potenciální cenové výkyvy vybraného aktiva. Obchodování tedy není bez rizika, protože si nikdy nemůžete být jisti, že vaše předpovědi budou správné.

Jak mohu obchodovat s bitcoiny??

Náš průvodce obchodováním s bitcoinovými opcemi se podrobně věnuje tomuto tématu. Stručně řečeno, nejprve se musíte o tématu dozvědět co nejvíce a poté zvolit platformu derivátů kryptoměny, která je pro vás nejlepší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map