Decentralizované finance (DeFi) byly jedním z horkých témat v roce 2020, vedle aktuální cenové rally bitcoinů, spuštění Ethereum 2.0, globálního ekonomického kolapsu způsobeného koronaviry a dalších.

DeFi však stojí jako jiný druh trendu nebo fáze vývoje kryptoměny než trendy, které přišly dříve. V minulosti kryptoměnový průmysl viděl ICO a IEO, ale všechny se věnovaly získávání peněz výměnou za sliby, které někdy mohly trvat roky, aniž by byly splněny.

DeFi se zaměřuje na finanční začlenění a umožňuje uživatelům kryptoměn přístup k digitálním bankovním službám a vydělávat prostřednictvím využívání decentralizovaného bankovnictví pouze na svém smartphonu nebo počítači.

Toto je zajímavé období v historii kryptoměn, protože bitcoiny vedou další rally a způsobují, že nová vlna kryptoměn vyhledává, jak nakupovat bitcoiny; institucionální investoři vstupují do krypto sektoru přímo nebo nepřímo rychleji než kdy dříve; PayPal prošel krypto; adopce prudce stoupá; COVID-19 vedl ke globálnímu ekonomickému zhroucení, které umožnilo krypto průmyslu ukázat svůj skutečný potenciál – což se podařilo; a více.

Uprostřed toho všeho explodovala DeFi a stala se nejdominantnějším trendem. I teď, když bitcoiny zasáhly nové ATH a rok se blíží ke konci, decentralizované finance nadále rostou a přitahují pozornost stejně silně, a to i díky tomu, že odborníci sdílejí své názory na to, co přijde.

Co říkají odborníci?

Jako vždy, předpovědi do budoucna se mohou u jednotlivých lidí zcela lišit, a to platí i mezi odborníky. Přesto je zajímavé sledovat, co si myslí ti, kdo mají znalosti a zkušenosti, protože obvykle mají mnohem hlubší znalosti o trendech než příležitostní nadšenci kryptoměny.

Bohdan Prylepa

Bohdan Prylepa, CTO a spoluzakladatel společnosti Prof-it Blockchain Ltd. při dotazu v nedávné době rozhovor zda DeFi může pomoci stabilizovat globální ekonomiku, řekl Bohdan Prylepa, CTO a spoluzakladatel Prof-it Blockchain Ltd, když byl v nedávném rozhovoru o místě DeFi ve světové ekonomice dotázán:

“DeFi je stále experimentální.” Díky šíleným APR a loupežím, které investory mrazí, může trvat roky, než se to stane. Přesto je DeFi zajímavá, ale neměli bychom se předbíhat. Je to stále divoký západ a je třeba udělat více práce – strukturální, legislativní a infrastrukturní, než DeFi hraje klíčovou roli při stabilizaci globální ekonomiky. “

Stále věří, že DeFi bude mít v krypto sektoru obrovský dopad. Je příliš brzy na to. Ale s tím řekl, dodal: „Nicméně, nebudu odmítavý. Vzestup decentralizovaných burz, jako je Uniswap, by mohl odnést část tržního podílu centralizované burzy. “

V zásadě, i když Prylepa neočekává, že se každý projekt DeFi brzy stane hlavním hitem, existují některé, které jsou před ostatními – možná kvůli skutečné poptávce, nebo možná proto, že byly na správném místě na správném místě čas.

Nicholas Pelecanos

Něco podobného řekl ředitel obchodování NEM Nicholas Pelecanos, který uvedl, že DeFi získává velkou pozornost a že působí jako velký narušitel tradičního bankovnictví. Dokonce se zmínil o Messari zpráva který poznamenal, že bitcoiny v hodnotě 500 milionů USD byly přeneseny do Etherea v roce 2020, konkrétně za účelem účasti v DeFi.

Společnost Pelecanos pokračovala tvrzením, že boom DeFi sleduje křivku přijetí inovací – dobře zdokumentovaný fenomén, který sleduje specifický vzorec, pokud jde o nové, slibné vynálezy.

„Růst inovace, v tomto případě společnosti DeFi, je do značné míry veden technologickým pokrokem, následovaným růstem kapitálu a regulací. Proto je celkový růst vesmíru nebo „vývoje“ funkcí uživatelského, technologického a regulačního růstu a kapitálu, “uvedl.

DeFi poskytuje mnoho služeb, ale se vším, co bylo řečeno, je DeFi – na rozdíl od samotného krypto sektoru – stále ještě v plenkách. Hodně z toho je stále experimentální a může se stát cokoli. Pelecanos ukázal na finanční kolaps společnosti YAM, která klesla o 90% jednoduše proto, že měla chybu ve svém kódu.

Brendan Blumer

Toto je většinou dominantní názor v krypto průmyslu, který sdílí mnoho dalších vlivných jednotlivců. Jedním z příkladů je generální ředitel společnosti Block.one, Brendan Blumer

“V Block.one věříme, že musí dojít k vývoji od společnosti DeFi, abychom dosáhli udržitelného spojení se starou ekonomikou a vytvoření otevřenějšího finančního systému.” Říkáme tomu otevřené programovatelné finance nebo ProFi. Myslíme na ProFi jako na most od transparentnosti a integrity blockchainu EOS k regulovanému finančnímu světu. “

Souhlasí dokonce i americký kontrolor měny, Brian Brooks. Hovořil o decentralizaci a službách DeFi a poznamenal, že „Můj názor je, že jsme stále v první čtvrtině delší hry a mnoho z největších výhod a vylepšení je ještě před námi.“

Na závěr můžeme říci, že DeFi potřebuje čas, aby plně rozvinul svůj potenciál. Trpělivost je klíčem pro každého, kdo chtěl vidět světlou budoucnost digitálních financí

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me