STO vs IEO, jaký je rozdíl a kdy by si startupy měly vybrat jednu

STO lépe je znám jako Nabídka bezpečnostních tokenů představují investiční smlouvu, která je kryta podkladovým investičním aktivem, např. akcie, fondy, dluhopisy a dokonce investiční fondy do nemovitostí. Token zabezpečení představuje vlastnictví informací o investičním produktu, které jsou zaznamenány na blockchainu. STO lze považovat za hybridní přístup k tradičním počátečním veřejným nabídkám (IPO) a ICO kryptoměny, protože mezi těmito dvěma způsoby získávání finančních prostředků dochází k překrývání.

IEO lépe známý jako Initial Exchange Offering představuje událost získávání finančních prostředků, na kterou dohlíží burza kryptoměn. To je na rozdíl od STO, kde samotný projektový tým provádí fundraising. Burzy nabízejí IEO prostřednictvím různých příručních panelů a umožňují uživatelům nakupovat tokeny přímo za prostředky, které jsou uloženy v jejich peněženkách.

Stručná historie STO

ICO vládly v roce 2017 jako kryptoměna trh se zbláznil. Existence mnoha podvodů v prostoru se však stala hlavním problémem také mezi investory a regulačními orgány. Následující rok v roce 2018 jsme viděli prasknutí bubliny ICO a mnoho investorů se stalo skeptickým vůči tomuto odvětví. Regulační orgány rovněž zintenzivnily své úsilí ve snaze zavést některá pravidla a chránit investory.

Jak vlna ICO slábla, začala se objevovat jiná forma získávání finančních prostředků. Jeden, který se snažil vyřešit nedostatky ICO nabídkou tokenů, které jsou plně regulované, což ztěžuje existenci podvodů. Regulační orgány tento přechod přinutily hlavně jako SEC, když se snažily zavést zákon o cenných papírech pro všechny nabídky tokenů.

To vedlo k zrodu STO, které lze jednoduše popsat jako ICO, které jsou v souladu s regulačním orgánem národa, kterému jsou nabízeny.

Podle nedávné zprávy vydané společností InWara, společností zabývající se analýzou dat, která se zaměřuje na ICO, existuje méně ICO, které se objevují od roku 2019. Naproti tomu STO jsou na vzestupu. V 1. čtvrtletí roku 2019 STO zaznamenaly nárůst o 135% s více než 45 projekty zahájenými v letošním roce ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku.

Stručná historie IEO

ICO nejen inspirovaly vzestup STO, ale také růst IEO. Nová forma získávání finančních prostředků, kde jsou žetony nabízeny burzami a jsou na nich okamžitě uvedeny. První IEO se konalo v roce 2017, i když nový model nepřilákal velkou pozornost až do začátku tohoto roku.

Binance, největší světová burza kryptoměn, propagovala tuto novou formu prodeje tokenů prostřednictvím nové platformy, Binance Launchpad. Platforma slíbila, že v roce 2019 bude podporovat každý měsíc alespoň jeden token, a zatím dokončila tři prodeje tokenů, které byly všechny velmi úspěšné. Prostřednictvím příručního panelu se společnosti BitTorrent podařilo získat více než 7 milionů dolarů, Fetch.Ai získal 6 milionů dolarů a Celer Network se podařilo během několika minut získat 4 miliony dolarů.

IEO pomáhají burzám dodávat likviditu na jejich platformy a úspěch Binance Launchpad inspiroval další burzy, aby spěchaly se spuštěním vlastních platforem pro prodej tokenů. Zatím existuje více než patnáct špičkových kryptoměnových burz, které již zahájily vlastní příruční panely. Chcete-li zobrazit úplný seznam všech burz, které aktuálně nabízejí IEO, můžete si přečíst tento článek od Arthura Boytsova, viceprezidenta jedné z nejlepších fundraisingových agentur Prioritní token.

STO vs IEO: Rozdíly mezi STO a IEO

IEO jsou určena pro projekty, které se snaží spustit tokeny nástrojů. Obslužné tokeny představují účetní jednotky pro síť, na kterou jsou vydávány. Jak síť roste, tím více obslužných programů je v tokenu, protože jejich počet je pevný. Jak roste velikost sítě a počet transakcí, roste i poptávka po tokenech.

Utility tokeny dávají držitelům tokenu právo používat síť a také právo využívat výhod sítě prostřednictvím hlasování.

nicméně, tyto tokeny musí selhat v testu Howey protože by je to kvalifikovalo jako bezpečnostní tokeny.

Kdy by si startupy měly zvolit STO

Bezpečnostní tokeny musí projít Howeyův test. Test stanoví, že aktivum musí splňovat následující podmínky; být investicí peněz, investicí do společného podniku a investoři očekávají, že budou těžit z práce promotérů a jakékoli jiné třetí strany.

Jinými slovy, bezpečnostní token představuje investiční smlouvu s legálním vlastnictvím fyzického nebo digitálního aktiva, jako jsou nemovitosti nebo ETF a mnoho dalších. Vlastníka je však třeba ověřit prostřednictvím blockchainu.

To umožňuje držitelům bezpečnostních tokenů vyměnit své tokeny za další aktiva, použít je jako kolaterál pro přístup k půjčce a uložit je do různých peněženek.

Mohlo by se vám také líbit: Je rok 2019 rokem STO (nabídka bezpečnostních tokenů)?

Výhody STO

Soulad s předpisy

Výhodou STO číslo jedna je, že jsou v souladu s předpisy. Pokud mají působit v USA, musí požádat SEC o výjimky, aby zajistili, že v budoucnu nebudou čelit příkazům k zastavení a ukončení činnosti, jako tomu bylo u mnoha ICO.

Průhlednost

STO poskytují svým investorům úplnou transparentnost, což jim umožňuje mít viditelnost na všech vydaných žetonech, slíbil i ty, které byly zdiskreditovány.

Ochrana

Vzhledem k tomu, že STO jsou regulované, podněcují vstup nových investorů na trh, aniž by se museli obávat, že budou podvedeni.

Vnitřní hodnota

Na rozdíl od užitkových tokenů, které většinou představují budoucí přístup ke službě nebo produktu vydávající společnosti, STO obvykle představují základní podíl buď na sdílení zisku, hlasovacích právech, podílu na vlastním kapitálu, dividendách a dalších výhodách, které mohou jejich investoři získat.

Výhody IEO

Rychlé získávání finančních prostředků

Projekty mohou rychle získat finanční prostředky vzhledem k veškerému humbuku, který v současné době obklopuje IEO. Soudě podle dosavadních prodejů tokenů dosahuje IEO v průměru několik sekund až několika minut, aby splnil svůj stanovený pevný limit.

Důvěra

IEO lze důvěřovat – protože burzy kryptoměn provádějí svou náležitou péči skríninkem každého projektu, který chtějí zahájit na své platformě, investoři se nemusí obávat legitimity projektů.

Bezpečnostní

IEO nabízejí ochranu emitentovi tokenů i investorům, protože burzy zpracovávají proces KYC a AML.

Rychlý výpis

Projekty mají zajištěno, že jejich tokeny budou uvedeny rychle, což emitentům projektů usnadní proces.

Nevýhody STO

Stejně jako všechno má nabídka bezpečnostních tokenů i své stinné stránky

Komplexní dodržování předpisů

I když jsou v blockchainu a v tokenizované formě, bezpečnostní tokeny stále spadají pod stávající předpisy o cenných papírech. Společnosti provozující STO jako takové budou i nadále muset dodržovat stejná nařízení, jako by prováděly IPO. Tokenizace pomáhá při lepším a rychlejším obchodování, složitost právních předpisů ve více jurisdikcích stále nese riziko a někde brání výhodám.

Požadavek na platformu

STO mohou být rychlé, ale jejich vydání není snadné. Pokud jde o získávání kapitálu pomocí tradičních cenných papírů, práce je o něco jednodušší, protože nevyžadují platformu pro provádění cvičení získávání kapitálu. Ale pro STO musí projektový tým vytvořit vlastní tokeny a také platformu pro správu jejich prodeje. Toto je nejdůležitější aspekt STO a pokud bude tato zásadní technologická část chybná a projekt skončí ve finanční a právní nepořádku.

Vznikající trh

Jako poslední účastník ve světě získávání kapitálu nemají STO v sobě nic, co by bylo dlouhodobě důkladně testováno, což zvyšuje riziko jak pro podnikání, tak pro investory. I když existuje riziko předplatného, ​​tím větším rizikem je nejasné dodržování předpisů. I když neexistuje mnoho právního precedentu, na který se lze spolehnout, a regulační orgány by mohly kdykoli změnit názor a ukončit to.

Nevýhody IEO

Bezpečnost výměn

Zatímco bezpečnost IEO je spojena s burzou, tyto burzy jsou stále náchylné k podvodům a pumpování & skládková schémata, zejména menší, která se nezabývají vlastní značkou.

Manipulace s cenou

Zatímco IEO jsou pro investory považovány za relativně bezpečnější, manipulace s potenciálními cenami investory, kteří drží většinu mincí, stejný problém, jaký jsme zažili u ICO

Omezení určitých investorů

IEO by byl omezen na určitou burzu, což by otravovalo účast některých investorů, pokud nevlastní účet ve stejné burze. To vyžaduje další postup KYC a čas na schválení ověření účtu, což je pro mnoho investorů velmi nepohodlné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map