Tokenizace nemovitostí: nerealistická očekávání nebo světlá budoucnost?

Co podněcuje touhu po technologickém pokroku? Většinou je to potřeba zlepšovat, měnit něco k lepšímu. Každý podnikatel, který má sen, dříve či později začne hledat příležitosti, aby získal dostatek finančních prostředků a splnil si svůj sen. Začnou hledat způsob, jak získat lukrativní investice pro potenciální nápady. Tokenizace vedená blockchainem se stala trendem, který spojil mnoho projektů s jednotným cílem. Miliony dolarů nalitých do této oblasti podpořily nejkontroverznější projekty a pomohly vymyslet nekonvenční řešení. Naplnilo to v průběhu let očekávání? Nepravděpodobné. Ale historie nám říká, že jakmile určitá myšlenka selže, nemusí na ní být nic špatného – k dosažení úspěchu je třeba změnit přístup.

Tokenizované naděje na lepší zítřek

Jaká odhalení se skrývají za chytlavými slovy a okázalými slogany? Tokenizace je způsob, jak změnit aktiva v reálném světě přechodem na DLT, také známý jako blockchain. Tento přístup pomáhá zvyšovat likviditu, odstraňovat zprostředkovatele v široké škále tříd aktiv, zvyšovat transparentnost a rychlost v digitálním poli kvůli neměnné a důvěryhodné povaze této technologie.

V letech plných kryptoměn, kdy byla myšlenka crowdfundingu pro startupy založené na blockchainu, známá také jako Počáteční nabídka mincí, se stal virálním, pozorovali jsme četné pokusy uvést na trh různá aktiva se skutečným světem, přičemž nejzřetelnějším cílem bylo toto zužitkovat.

Korekce bitcoinů a pokles altcoinů přesto během těžkého a nechvalně proslulého srdce mnoha nadšenců krypto zima 2018/2019. Od té doby se také snížil počet křičících nadpisů. Pevná vlastnost blockchainu poskytovat maximální důvěru zase vidí rostoucí počet případů použití – například nechvalně známý záměr společností Ford a BMW podpořit DLT „certifikáty“ je zaměřené na boj podvody s ojetými vozy.

Do roku 2021 vyšlo najevo, že ani solidní finanční činitelé a korporátní rozhodovací orgány, ani maloobchodní uživatelé zatím myšlenku hromadného přijetí nepodporovali. Až do dnešního dne experimenty pokračují a dokonce získávají úspěch. Nápadů není málo a ty nejkontroverznější se naplňují: například tokenizovaná jednosladová skotská kolekce, která nedávno spustila na singapurské burze. Další bizarní odhalení zdůraznilo Ricka a Mortyho krypto umění prodáno za neuvěřitelných 150 000 $ na platformě vlastněné Gemini.

Proč dosud jeden z nejslibnějších trendů většinou selhal? Pokroky byly téměř všude možné – díky touze najít nové případy použití se uživatelé blockchanizace pokusili zasáhnout tímto konkrétním technologickým kamenem co nejvíce ptáků. Od sbírek uměleckých děl a cenných papírů až po drahé diamanty, exotická luxusní auta, sport a nemovitosti: sliby vylepšení pole DLT převzaly mysl mnoha podnikatelů po celém světě. Trh s nemovitostmi získával finanční prostředky obzvláště ziskově, protože mnoha startupům se podařilo získat na síle, zahájit úspěšné crowdfundingové kampaně a dosáhnout milionů na financování rozvoje.

Možná raději platit za jejich luxusní a exotické trávení volného času? Během šílenství ICO získalo několik platforem investice, které činily desítky milionů amerických dolarů. Je však všeobecně známo, že nejslibnější projekty ukázalo se být řízen nelegálními hráči a podvodníky, což má za následek falešné platformy, únikové podvody a útěky s taškami plnými peněz investorů. V podmínkách, kdy se projekt většinou skládal z myšlenek uvedených v dobře napsaných dokumentech známých jako whitepaper, bylo těžké vyhodnotit možné přínosy implementace v reálném životě.

Co ale tuto myšlenku přitáhlo k milionům lidí po celém světě? Slib znovuobjevit, narušit a oživit některé trhy, které od doby dinosaurů nezaznamenaly pokrok, je ve XXI století nepochybně skvělá věc. Od dnešního dne blockchain roste jako technologie a je konečným poskytovatelem důvěry v digitální svět.

Využívání služeb založených na DLT v oblasti nemovitostí by mělo zastínit veškerý předchozí vývoj a poskytnout uživatelům zvýšenou likviditu, spravedlivější ceny, nižší poplatky za vyloučení prostředníků z rovnice, sníženou cenu vlastnictví papíru, kratší blokování období a samozřejmě větší transparentnost a další milion vylepšení. Přislíbila, že bude dohody zpracovávat rychleji rozšířením na celosvětovou síť potenciálních investorů a nižší prahovou hodnotou pro finanční korupci a manipulaci, která probíhá příliš často.

Ale kolo opravdu potřebuje znovu objevit? Když byla myšlenka nakonec zabalena pouze do číslic a inteligentních kontraktů, dávala to smysl. Později, když se dostalo na trhy, účastníci zjistili, že pro model tokenizace nebyl nalezen žádný evidentní důkaz, který by vylepšil procesy, aby to stálo za to.

Tokenizační dohody zpočátku zasáhly soukromé investory, ale nepodařilo se je přetáhnout na další úroveň, na hlavní stranu. Tokenizace nemovitostí se zdála být lukrativní, ale nedostatek uživatelské základny na okamžik narazil na její vývoj. Svět ještě nebyl připraven na převzetí kryptoměny.

Povýšení uživatelské zkušenosti

Až do loňského roku byly nejúspěšnější nabídky zaměřena na soukromé investory a dokonce některé lidi ujistil, že přichází masová adopce. V podstatě se nic nezměnilo v procesu globálního krypto trhu. Co vedlo k neúspěchu masové adopce?

Proč nebyl YouTube vytvořen již v 90. letech? Proč se sociální sítě objevily až ve XXI století? Stejný příběh zde – technologie a rozhraní nejsou dostatečně dokonalé a tržní infrastruktura není připravena. Kromě této koncepce existují také problémy s absencí globálně přijatých regulačních rámců a nedostatkem sekundárního trhu.

Se vznikem protokolů DeFi je přijetí kryptoměny zpět na správné cestě, která připraví cestu masovému trhu. Jaká infrastruktura je nutná, aby se na trh DeFi dostaly tradiční instituce? Možným pracovním řešením je umožnit tokenizaci různých aktiv, která využívají sílu nově vznikajících protokolů DeFi.

Decentralizované financování nebo půjčky P2P mohou poskytnout tolik potřebný další cyklus přijímání s přihlédnutím k větší transparentnosti nabízené uživatelům. Nové desetiletí bezpochyby otevře nové možnosti k oživení slibného trendu tokenizace a jeho smíchání s vysoce slibnými protokoly DeFi, aby se konečně dosáhlo vize tokenizovaného světa, který může skutečně fungovat. Překlenutí propasti mezi konvenčními finančními a kryptoměnovými trhy je možné díky vylepšenému rozhraní a konvergenci s jinými technologiemi.

Mnoho společností pracuje na tokenizaci komerčních a rezidenčních nemovitostí, ale ukázalo se, že v tomto výklenku mohou působit pouze solidní hráči a ne nadšenci. Nejnovější pokrok v oblasti tokenizace nemovitostí řízený společností Jointer společnost využila to nejlepší ze stávajících tržních technologií, aby nabídla snadný a bezpečný vstup na tento trh, a jejím cílem je vrstvit budoucnost syndikace komerčních nemovitostí postavené na křižovatce Decentralized Financial (DeFi) založené na Decentralized Autonomous Organization (DAO).

Jointer je první na světě komerčně podporovaná nemovitost DeFi, syndikační model založený na blockchainu, který funguje jako alternativa ke komerčnímu reálnému crowdfundingu a REIT, využívající blockchainový model, který poskytuje investorům vysokou návratnost a likviditu s nízkými riziky.

V roce 2021 bude Jointerovým prvním případem použití komerční nemovitost k vyřešení problému, kdy mnoho podniků pronajímá nemovitosti na roky a dokonce i na desetiletí, což umožňuje pronajímatelům těžit z peněžního toku z pronájmu a zhodnocení majetku. Pomocí syndikační ekonomiky to Jointer řeší tím, že nabízí partnerství ve společném podniku současným i potenciálním majitelům komerčních nemovitostí tím, že jim umožňuje přispívat 1% z hodnoty nemovitosti a získat 50% vlastnictví nemovitosti. Jointer toho dosahuje využitím technologie blockchain k vytvoření syndikačního modelu, který získává finanční prostředky od veřejnosti tím, že nabízí nový typ třídy aktiv s dvojnásobným výnosem než REIT.

Před chvílí Jointer uzavřel partnerství STEX nabízet jedinečné investiční možnosti. STEX je evropská kryptoobchodní platforma pro ty, kteří obchodují, aby vydělali, která poskytuje širokou škálu funkcí zvýšit uživatelský komfort. Díky rychle rostoucí klientské základně a podpoře více než 400 obchodních párů je to pohodlné místo, kde můžete nakupovat kryptoměny pouze pomocí kreditních nebo bankovních karet, vyměňovat fiat za kryptoměny nebo krypto-fiat pomocí několika pohybů na svém mobilním zařízení. Společnost STEX, která byla založena v Estonsku, splňuje všechny předpisy EU pro burzy kryptoměn.

Jointer’s Funkce aukce bude pokračovat v každodenní dynamické nabídce a uživatelé STEX se mohou účastnit přímo ze svých peněženek. Každý den přináší cíl a maximální možnou výši příspěvků. Investice do aukce zahrnují 90% ochranu proti poklesu, což umožňuje investorům minimalizovat jejich kapitálové riziko a přitom těžit z jakéhokoli potenciálního růstu. Skupinový bonus umožňuje každému těžit z výraznější slevy JNTR, jakmile aukce dosáhne výše 100%. Individuální bonus pomáhá velkým přispěvatelům do kola tím, že nabízí multiplikátor, který motivuje denní vedoucí investory. Bonus je neomezený, ale nesmí překročit denní limit příspěvku 150%, takže při omezené denní nabídce jsou investoři vybízeni k účasti včas. V tuto chvíli lze JNTR koupit pouze v aukci a neexistuje sekundární trh.

“Očekávám, že nejnovější aukci lze považovat za příklad, který bude následovat v našem odvětví, a budeme nadále zlepšovat uživatelský komfort.” Konvergence DeFi s tradičními financemi začala a je třeba ji hodně pokrýt “- poznamenal zakladatel STEX Vadim Kurylovych.

Jídlo s sebou

Analytici chválí velké naděje do roku 2021: někteří očekávají, že bitcoiny budou raketově stoupat instituce se hromadí Kryptoměna č. 1 v bezprecedentním měřítku, zatímco ostatní očekávají více ze strany technologického vývoje a další vzestup DeFi.

Velmi očekávané Přijetí ethereum 2.0 zavede větší škálovatelnost a zvýší laťku mnoha vývojových trendů. Rostoucí ekosystém DeFi tedy diverzifikuje nabídky a přinese více funkcí, které přispějí k integraci s tradičními finančními kolejnicemi, které se stanou jedním z hlavních pilířů růstu v tomto segmentu.

Když bude s nástupem méně vrstev tření a cesta uživatele se zjednoduší, můžeme očekávat obrovský nárůst uživatelské základny DeFi a projektů založených na kryptoměnách. Tokenizace má stále světlou budoucnost a budou ji formovat hráči na trhu se zkušenostmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map