Top 5 blockchainových společností v oblasti zdravotnické technologie

Blockchain, technologie za nejcennější digitální měnou Bitcoin, byl přijat jako další revoluce v internetové technologii. Blockchain poskytuje způsob provádění transakcí v decentralizované síti, čímž eliminuje potřebu třetí strany, jako je banka, vláda nebo státní pokladna. To také zajišťuje, že transakce jsou rychlejší, nevratné a stojí mnohem nižší než u měn Fiat. Tato technologie má mít dopad v mnoha průmyslových odvětvích a zdravotní péče se nijak neliší.

Ve skutečnosti má zdravotnický průmysl mnoho oblastí, které by mohly využívat blockchain pro celoodvětvové sdílení dat, spolupráci, prevenci krádeží dat, zachování soukromí a transparentnosti při řízení zdravotnických akcí poskytováním neměnných a sledovatelných záznamů, sledování farmaceutického dodavatelského řetězce ke snížení krádeží a krádež, zlepšování sdílení údajů pro klinické studie a výzkum a bezpečné sdílení údajů s pojišťovnami.

Podívejme se na některé ze společností, které na řešení těchto problémů usilovně pracují. Zde je top 5 blockchainových společností ve zdravotnictví:

Vyřešit

Vyřešit je největším uchazečem o ničivý start implementující blockchainová řešení pro toto odvětví. S úspěchem v oblasti inovativních řešení zdravotní péče v USA tato společnost nyní spustila aplikaci Care.Wallet for Physician na blockchainové platformě pro Arizona Care Network (ACN), jednu z největších odpovědných organizací péče v USA. Díky jejich aplikaci je zdravotní péče bezpečnější a efektivnější a zefektivňuje správu výhod. Zobrazuje akční data pro lékaře, která jim zajistí lepší péči a finanční odměny, které získávají z ACN za lepší poskytování zdravotní péče a snížení nákladů.

Solve.Care je nejzajímavější společností, protože ve skutečnosti implementovala rozsáhlé řešení plateb založených na hodnotě pro síť 5500 poskytovatelů ACN pomocí CareCoin, jejich digitálního tokenu. To je navzdory skutečnosti, že je americký zdravotnický průmysl známý tím, že je konzervativní, obrovským problémem. Jejich další aplikace Care.Wallet for Familys jsou již k dispozici na Google Play i v obchodě s aplikacemi Apple pro uživatele z více než 80 zemí, kde si je mohou stáhnout a používat.

Lidstvo

Lidstvo řeší jeden z nejstarších a nejdůležitějších problémů tohoto odvětví – zabezpečení osobních údajů. V současné době je většina údajů o pacientech náhodně rozptýlena a sedí v centralizované databázi ve více korporacích, farmaceutických společnostech, počítačích lékařů, databázích pojištění a na mnoha dalších místech.

Blockchainové řešení lidstva, postavené na Ethereu, je řešení řetězců s názvem Human Data Consent and Authorization. Jejich víra je, že „každý má právo na zákonné vlastnictví svých inherentních lidských údajů jako vlastnictví“. To by zahrnovalo lékařské údaje.

Řetěz péče

Care Chain je další inovativní společnost, která pracuje na vybudování blockchainové infrastruktury potřebné k podpoře tak velkého množství dat. Pracují také na správě osobních údajů. Řetěz Care, vedený společností Ethereum Enterprise Consortium a HyperLedger, hodlá vrhnout širší síť zahrnutím všech zúčastněných stran do ekosystému zdravotní péče.

Trpělivý

Patientory je aplikace pro spotřebitele s vizí „zmocnit vás k bezpečnému přístupu, ukládání, sledování a výměně vašich zdravotních údajů s vybraným lékařem“. Stejně jako většina EMR v blockchainových aplikacích umožňují uživatelům ukládat, prohlížet, sdílet a zabezpečovat své lékařské záznamy v blockchainu. Jejich mobilní aplikace je zdarma k použití tam, kde uživatelé platí pouze za záznamy, které ukládají. Mají také tým podpory, který jim umožňuje komunikovat přímo s lékaři a poskytovateli zdravotní péče.

Lékařský řetězec

Lékařský řetězec má platformu telemedicíny, která umožňuje uživatelům konzultovat a sdílet jejich data přímo s lékaři. Transakce a přenos dat probíhá na blockchainu, kde budou uživatelé moci bezpečně platit pomocí MedToken. Společnost MedicalChain zahájila pilotní projekty, kde se odborníci a pacienti mohou zaregistrovat a používat jejich platformu.

Závěr

Předpokládá se, že zdravotnický průmysl bude velkým přínosem z blockchainové technologie. Většina řešení je právě v rodící se fázi. Jak se však odvětví vyvíjí, největší výhodu uvidí uživatelé, kteří získají kontrolu a zabezpečení svých dat. Kromě toho přinese obrovskou efektivitu odstraněním papírování a snížením složitosti a umožněním lepší spolupráce. Výdaje na zdravotní péči jsou očekává se růst na více než 10 bilionů dolarů do roku 2022 a tyto společnosti mají příležitost získat z toho značnou část.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map