Vysvětlení bitcoinových velryb: Kdo jsou a proč jsou důležité

Bitcoinová velryba

Co je to Bitcoinová velryba?

Mezi světem bitcoinů a tradičním finančním systémem existuje řada zásadních rozdílů. Nejvýznamnějším rozdílem je, že bitcoiny nejsou regulovány centralizovanými finančními institucemi. Jedna věc, kterou oba mají společnou, jsou jednopercentní. Ve světě digitální měny jsou tito investoři označováni jako bitcoinové velryby.

Obvykle mají 1 000 až 1 milion BTC. Filozofie názvu je jednoduchá – představují největší hráče v bitcoinové síti.

Velké ryby v malém rybníku

Krypto velryby mají na svém specializovaném trhu větší vliv než velryby v jiných průmyslových odvětvích. Je to proto, že trh s bitcoiny je menší a hermetičtější než trhy využívající tradiční měny. 

Pro začátečníky existuje omezení, kolik bitcoinů lze sklízet. Tím se vytváří situace, kdy osoby s velkými rezervami bitcoinů mají obrovský vliv na kryptoekonomiku. Ekosystém bitcoinů je již volatilní a změny v objemech obchodování s bitcoiny mají významný dopad na ceny bitcoinů.

Další věc, díky níž jsou velryby na trhu s bitcoiny silnější, je proces snižování bitcoinů na polovinu. Rozdělení na polovinu snižuje blokové odměny a počet bitcoinů vstupujících do oběhu. Proto existuje menší prostor pro ostatní uživatele, aby hromadili větší rezervy bitcoinů.

Velryby mohou také ovlivnit trh prodejem velké části svých bitcoinů najednou. Jakýkoli takový krok by přinutil hodnotu bitcoinu klesnout. Je samozřejmé, že tradiční měnoví miliardáři mají moc řídit ekonomiku určitým směrem. Bitcoinové velryby však mají na kryptotrh mnohem větší dopad.

Pole se rozšiřuje

Zatímco bitcoinový systém z důvodu povahy této ekonomiky ztěžuje uzurpování velryb, neznamená to, že se nové velryby pravidelně do klubu nepřipojují..

Například celkový počet velryb dosáhl dvouletého maxima těsně před polovinou března. Aktuální počet velryb je kolem 1850. Velikost jejich majetku se ale liší. Každý, kdo má více než 1 000 BTC, což je v současné době ekvivalent 7,7 milionu USD, je považován za velrybu a někteří mají miliardy bitcoinů. 

Rozpůlení je ve světě bitcoinů vždy bouřlivá událost, a pokud počet kryptoměn velryb stoupá, znamená to, že uživatelé mají velká očekávání ohledně budoucích cen bitcoinů.

Ti v horních vrstvách bitcoinové komunity však zřídka obchodují se všemi svými rezervami. Existuje několik důvodů. Například tajemný vynálezce bitcoinů Satoshi Nakamoto nikdy neobchoduje se svým jměním, pravděpodobně proto, aby nenarušil rovnováhu trhu. Ostatní velryby, které jsou obecně největšími investory bitcoinů, zacházejí s digitální měnou jako s akciovým trhem, ale nikdy neobchodují s celou svou bilancí.

Rostoucí počet velryb je také důvodem k obavám. Skutečnost, že tolik lidí získalo obrovské bitcoinové rezervy, vystavuje trh potenciálním rizikům. Pokud by se kterýkoli z nich rozhodl vyměnit velké množství bitcoinů, mohlo by to mít zničující dopad na ceny bitcoinů.


Statistiky bitcoinových velryb

Kdo jsou tedy tyto bitcoinové velryby a jaké jsou jejich jmění? Velryby drží 42% z více než 18 milionů bitcoinů, které jsou v současné době v oběhu. Když se podíváme na peněženky bitcoinů a velryb, nejtučnější peněženka v současné době drží 255 502 BTC nebo 1,94 miliardy dolarů. Druhá a třetí největší peněženka má 125 500 BTC (953,8 milionů USD) a 101 857 BTC (774,1 milionu USD). 

Zde je další rozdělení bitcoinového bohatství:

  • V současné době existuje 1998 bitcoinových velrybových adres. To je 0,01% všech stávajících bitcoinových adres.
  • Velryby mají kumulativní bohatství 4,88 milionu BTC.
  • 108 adres má více než 10 000 BTC.
  • Tři adresy mají přes 100 000 BTC.

Přestože bitcoinové veřejné adresy vidí všichni, neexistuje způsob, jak zjistit, komu patří. Bitcoinové transakce lze sledovat, protože jakýkoli pohyb digitální měny v síti musí být ověřen a přidán do bloku. Když kryptoměna přesune větší částku měny, lidé si toho všimnou. Nemůžeme však spojit veřejné adresy se skutečnými lidmi. 

Kromě výhody anonymity je držení nebo převod bitcoinů mnohem levnější než tradiční měny. I když je nákup a prodej bitcoinů v mnoha zemích zdanitelný, nejsou s nimi spojeny žádné bankovní poplatky. V lednu 2020 přesunula jedna z bitcoinových velryb bitcoiny v hodnotě 1,1 miliardy $ a zaplatila pouze síťový poplatek 83 $.

Bitcoinové velrybySlavné bitcoinové velryby

Zajímá vás, kdo dokázal shromáždit celou tuto kryptoměnu? Sestavili jsme seznam některých slavnějších jednotlivců (a vlád!), Kteří spadají do této kategorie.

Satoshi Nakamoto 

Toto je jméno, které používá osoba nebo osoby, které vyvinuly bitcoin. Skutečná identita jednotlivce nebyla nikdy odhalena, ale odhaduje se, že drží kolem 980 000 BTC. 

Možná jste si všimli, že neexistuje jediná adresa, která by držela tolik bitcoinů. Je to proto, že každá bitcoinová velryba, včetně satoshi, udržuje rovnováhu mezi více adresami. V případě Satoshiho jsou pravděpodobně tisíce.

Kdo je tedy nejbohatším vlastníkem bitcoinů? Odpověď je určitě Satoshi Nakamoto. Satoshi nikdy nevyměnil své bitcoinové jmění, které nashromáždil těžbou měny bezprostředně po jejím vzniku.

Cameron a Tyler Winklevoss

Dvojčata Winklevoss byli mezi prvními lidmi, kteří zbohatli na bitcoinu. Jejich počáteční investice přišla po urovnání s Markem Zuckerbergem, kterého obvinili z krádeže jejich nápadu pro Facebook. Bylo jim vyplaceno 65 milionů dolarů, které použili na nákup 1,5 milionu BTC. Nakonec se stali nejznámějšími bitcoinovými velrybami. 

Krátce poté, co nakoupili své bitcoiny, hodnota digitální měny vyskočila o 20 000%. Dramatický nárůst z nich udělal miliardáře. Dnes dvojčata pravidelně investují do bitcoinů a dalších podobných podniků.

Vlády

Několik vlád má obrovskou zásobu bitcoinů. Tyto státy se však nespecializují na obchodování s bitcoiny. Většina těchto státních majetků byla získána zabavením nelegálně pořízených bitcoinů. Kryptoměna je mezi kriminálními živly velmi oblíbená kvůli anonymitě, kterou nabízí.

Strýček Sam a konkrétněji americké ministerstvo spravedlnosti hromadí bitcoiny po celá léta a nyní mají jednu z největších mezipamětí kryptoměny na světě. Většina těchto bitcoinů pochází z odstavení nechvalně známé Silk Road – online fóra používaného primárně k distribuci nelegálních drog. 

Bulharská vláda má také bitcoinové jmění, které nashromáždila zabavením měny daňovým podvodníkům. I když státy nejsou v kryptosvěti považovány za typické velryby, stále mají obrovský vliv kvůli množství bitcoinů, které mají.

Tim Draper

Tim Draper je jedním z mála veřejně známých bitcoinových těžkých vah. Je také jedním z nejhlasitějších zastánců bitcoinu a různé strany se spoléhají na jeho předpovědi o budoucnosti digitální měny. Na své počáteční bitcoinové jmění se dostal, když v roce 2014 utratil na vládní aukci 18 milionů $ za 30 000 BTC.

Barry Silbert

Barry Silbert, stejně jako Tim Draper, je rizikový kapitalista, který údajně vstoupil na trh s bitcoiny prostřednictvím vládní aukce v roce 2014. Předpokládá se, že Silbert koupil 48 000 BTC, které dražila FBI. Jak můžete vidět z těchto dvou příkladů, velryby v bitcoinech jsou často lidé, kteří byli na začátek extrémně bohatí. Silbert je nyní generálním ředitelem skupiny Digital Currency Group.

Roger Ver

Ver je také známý jako „Bitcoin Jesus“, protože je jedním z prvních investorů do startupů a projektů souvisejících s bitcoiny. Předtím, než se dal pokřtít v bitcoinu, byl lépe známý tím, že prodával výbušniny na Ebay, což mu přineslo 10měsíční trest odnětí svobody. Později získal pas Svatý Kryštof a Nevis, než se vzdal amerického občanství. V současné době je označen jako jeden z nejvýznamnějších členů klubu bitcoinových velryb.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map