Zde je důvod, proč je zájem investorů o krypto deriváty na vzestupu!

Bitcoin byl poprvé představen v roce 2009. Jeho cílem bylo usnadnit finanční transakce rychle, levně a anonymně. Bitcoiny rychle přešly z transakčního nástroje na investiční nástroj, který stále rostl na hodnotě, jak rostl v popularitě a lidé se učili jak investovat do kryptoměny.

Obchodování s bitcoinovými futures bylo zahájeno v prosinci 2017. V době, kdy trh zaznamenal obrovský býčí běh, kdy bitcoiny překonaly hranici 20 000 dolarů, než v roce 2018 prudce poklesly.

V prostředí extrémní volatility zavedení derivátů znamenalo, že obchodníci s kryptoměnami mohli zmírnit své riziko. Nákupem derivátů jim bylo zajištěno, že obdrží hodnotu derivátu při uzavření smlouvy.

Deriváty přitahují institucionální kryptoinvestory

Stále více organizací investuje do kryptoměny. Potvrzuje to průzkum Fidelity, který zjistil, že více než třicet procent organizací po celém světě nyní investuje do digitálních derivátů nebo aktiv. Ve světě kryptoměn Bitcoin zůstává králem, ale 11% společností vlastní také Ether.

Finanční instituce dobře chápou obchodování s futures, takže tyto produkty vedly k přilákání více institucionálního financování do arény. Zvýšený zájem o kryptoměny nevyhnutelně povede ke zvýšení hodnoty.

Co je to derivát?

Jak finanční nástroje fungují, jsou deriváty jedny z nejstarších, které sahají až do raného středověku. Krypto deriváty jsou obchodní nástroje, které pomáhají investorům řídit jejich riziko a maximalizovat jejich zisky. Deriváty vám umožní dělat více za méně.

Derivát je smlouva s nulovým součtem mezi dvěma stranami. Jde o dohodu o koupi aktiva za budoucí předem stanovenou cenu. Na krypto trzích jsou těmito aktivy bitcoinové nebo altcoinové futures kontrakty.

Tyto finanční nástroje dávají obchodníkům příležitost získat expozici vůči kryptoměně a současně efektivně spravovat svůj kapitál. Jedná se o zajišťovací nástroje, které chrání investory před kolísáním cen.

Snižování rizik

Kryptoměny jsou vysoce volatilní a mohou dramaticky reagovat na zpravodajské události. Protože jsou decentralizované, nejsou vysoce regulované, takže trhy se mohou pohybovat v reakci na manipulaci. Hlavním cílem obchodování v měnách je maximalizovat zisky prostřednictvím efektivního obchodování, které minimalizuje riziko. Deriváty tvoří důležitou součást nástrojů obchodování s kryptoměnami, protože pomáhají investorům zmírňovat riziko a využívat jejich investiční financování co nejlépe.

Obchodníci si mohou koupit krypto deriváty na kryptoměnách a běžných burzách. Obchoduje se s nimi mezi obchodníky a na burzách.

Druhy derivátů

  •         Futures – smlouva na aktivum zakoupené za dohodnuté ceny, ale zaplacené později při dodání
  •         Možnosti – jako futures kontrakt, tato možnost umožňuje dvěma stranám předem dohodnout cenu aktiva, ale na rozdíl od budoucnosti má kupující nebo prodávající právo, nikoli však povinnost aktivum koupit nebo prodat. Závisí to na tom, zda je opce call nebo put opce.
  •         Útočníci – Forwardy jsou podobné futures, ale jsou pružnější a lze je přizpůsobit.
  •         Quantos – Tento derivát se používá k výměně jedné kryptoměny za jinou. Je to podobné jako s futures kontraktem, ale nemá datum vypořádání. Quantos jsou na trzích s kryptoměnami relativně nové a jsou poměrně riskantní.
  •         Perpetual futures contract – podobné futures kontraktům, ale průběžně. Tyto smlouvy mohou zůstat otevřené, dokud si můžete dovolit je nadále financovat. Výhodou těchto nástrojů je snížení poplatků.


  • CFD kontraktu na rozdílové smlouvy – CFD je druh derivátu, který vám může poskytnout výhodu pákového efektu, protože platíte pouze vklad. Umožňuje vám obchodovat na dlouhých nebo krátkých pozicích a nemusíte platit kolkovné. Kontaktujte Prime XBT a obchodujte na široké škále trhů.  

V budoucnu je pravděpodobné, že dojde ke zvýšení počtu platforem, které budou obchodovat s deriváty. Dostupnost derivátů bude i nadále zvyšovat atraktivitu kryptoměny pro institucionální investory. Od svého vzniku trhy s deriváty nadále rostly a předstihly spotové trhy v počtu transakcí.

Nákupy derivátů probíhají ve stovkách milionů dolarů a přitahují institucionální investory.

Pro ty, kteří začínají s krypto deriváty

Deriváty jsou složité nástroje, se kterými se nezkušení investoři obtížně orientují. Obchodníci musí pečlivě vybírat své burzy krypto derivátů. Deriváty jsou stále z velké části neregulované a mohou existovat bezohlední obchodníci.

Před spácháním se ujistěte, že rozumíte provizím a spready. Při výběru burzy je také důležité vzít v úvahu dostupnost limitovaných tržních objednávek a stop loss. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map