Zde je důvod, proč noví obchodníci s kryptoměnou často bojují o vydělávání peněz

Navzdory tomu, že jsou jedním z nejziskovějších průmyslových odvětví všech dob, začínající obchodníci s kryptoměnami při prvním vstupu na trh často ztrácejí peníze. V závislosti na použité platformě se odhaduje, že až 95% nových obchodníků s kryptoměnami přichází o peníze – většinou kvůli chybám, kterým je možné se správnými znalostmi a přípravou snadno vyhnout..

Pokud se ocitnete v této pozici nebo plánujete brzy začít obchodovat s kryptoměnou, před otevřením dalšího obchodu potřebujete vědět.

Nakopněte emoce a výmluvy k chodníku

“Nakonec, konzistentní ziskovost závisí na volbě mezi nepohodlími, které pociťujete, když sledujete svůj plán, a nutkáním nechat se zachytit (a ovládat) svými emocemi,” uvedl Yvan Byeajee ve své knize ‘Esence obchodní psychologie v jednom dovednost’.

Ačkoli tato citace byla zaměřena na obchodníky na tradičních trzích, jako je forex, akcie a jejich deriváty, platí také pro investory do kryptoměny, kteří často používají své emoce jako základ svého rozhodování, spíše než chladná a tvrdá fakta. Bohužel se tato strategie (nebo její nedostatek) z dlouhodobého hlediska zřídka vyplácí a je jedním z hlavních důvodů, proč méně zkušení obchodníci s kryptoměnou mohou skončit v červených číslech.

I když je pravda, že mnoho pohybů na trhu s kryptoměnami je způsobeno náhlými změnami sentimentu investorů a že tyto změny lze často předvídat v dostatečném předstihu (v některých případech), mnoho obchodníků je často chyceno stejnou sentimentální kulkou a vyvíjejí nelogické přílohy k aktiva, s nimiž obchodují. To může způsobit, že se investoři budou držet aktiv, která nemají žádnou reálnou šanci na zotavení, které oba zablokují jejich kapitál, a potenciálně to povede ke spirále, kde odmítnou brzděně využít své ztráty a nakonec ztratí mnohem víc, než potřebovali.

Vyhněte se takovým poklesům na okraji útesu nastavením stop loss. (Obrázek: CoinGecko)

Nezkušení investoři často přecházejí na mentalitu „dlouhodobého držení“, aby ospravedlnili držení prostřednictvím nepříznivých cenových opatření – přesouvají záměr své investice na dlouhodobou hru, aby byly ztráty snesitelnější. I když to v některých případech může fungovat, je důležité mít na paměti počáteční strategii a pak se jí držet. To neznamená, že by se investoři měli vyprodat na první červenou svíčku, ale určitě by si měli ponechat zastavit ztrátu na místě k ochraně před katastrofickým poklesem útesu.

V případě pochybností, Demo Trade

Drtivá většina nových obchodníků s kryptoměnami nemá s obchodováním téměř žádné zkušenosti a většina nemá smysl pro strukturu trhu, užitečné ukazatele ani technické analýzy. Ve výsledku se mnoho nových obchodníků jednoduše ponoří na trh a rozhoduje se pouze pomocí své inteligence, logiky a intuice, i když jsou vycvičeni zkušenostmi a znalostmi trhu..

Naštěstí řada platforem nyní nabízí demo obchodní řešení, která obchodníkům s kryptoměnou umožňují spekulovat na trhu, aniž by riskovali peníze. Místo toho tyto platformy umožňují těmto uživatelům obchodovat pomocí herních peněz nebo fondů testnet na trzích, které odrážejí skutečné. Pomocí demo obchodních účtů mohou nezkušení obchodníci s kryptoměnou získat představu o trhu, provádět vlastní technické analýzy a rozšiřovat své demo portfolio, aby viděli, jak by jejich strategie dopadly na reálném trhu..

NewsCrypto je běžně známý pro svou obchodní vzdělávací platformu, ale nedávno spustil vlastní bezplatné demo obchodní řešení. (Obrázek: NewsCrypto)

Pomáhat nastavit obchodníky s kryptoměnou na správnou cestu, NewsCrypto – populární platforma pro vzdělávání v obchodování s kryptoměnami a přehledy trhu – nedávno vydala své vlastní řešení pro demo obchodování. Na rozdíl od jiných demo a papírových obchodních nástrojů je demo obchodní platforma NewsCrypto navržena s ohledem na absolutní začátečníky a poskytuje snadno přístupné funkce, grafy a demo trhy pro nové obchodníky, s nimiž se rychle vypořádají.

Jakmile obchodník může pohodlně dosáhnout zisku na demo trzích, je na čase skočit do skutečné věci a přitom využít stop-loss, take-profit a limit příkazů k řízení rizikové expozice, kde je to možné.

Oddělte pravdu od humbuk

Jako nový obchodník může být často obtížné oddělit skutečně slibné investiční příležitosti od těch, které byly navýšeny placenými shills, a od těch, kteří mají velký zájem o to, aby uspěli. To však bohužel může vést začínající obchodníky k investici do nesčetného množství schémata čerpání a skládkování plovoucí kolem nebo v projektech, které zažijí něco víc než neustálý klesající trend.

Zájem o vyhledávání bitcoinů za posledních 90 dní (Obrázek: Google)

K překonání tohoto problému potřebují obchodníci přístup k přesným, neobjektivním tržním statistikám a analytice a potřebují způsob, jak zkontrolovat, které projekty mají skutečný humbuk a které jsou dudy. Naštěstí existují doslova desítky nástrojů a platforem, které vám pomohou odhalit slibné příležitosti a vyhnout se riskantním možnostem. Jedním z nich je Trendy Google, web, který vám umožní zkontrolovat vyhledávací aktivitu libovolného výrazu, který chcete zjistit, zda je skutečně populární nebo ne.

Stejně tak Crypto Fear & Chamtivost Index od alternative.me lze použít k posouzení, zda je trh celkově vzestupný nebo medvědí, zatímco Shuffleupsledovač volatility lze použít ke kontrole normálního rozsahu volatility pro různé kryptoměny. Tyto nástroje v kombinaci s mnoha dalšími dostupnými nástroji lze použít k výnosnějším obchodním rozhodnutím a vyhnout se nejrizikovějším aktivům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map