Grafy historických cen USD / ZAR – historie cen amerického dolaru

USD je zkratka pro americký dolar, oficiální měnu Spojených států amerických. Jeden americký dolar, nebo americký dolar, je pro účetní a daňové účely rozdělen na 100 centů nebo na 1 000 mil. (Symbol: ₥). Tato měna je obvykle reprezentována symbolem $ nebo US $, aby bylo možné ji odlišit od ostatních měn založených na dolarech. Za zmínku také stojí, že americký dolar, často označovaný jako dolar, je nejpoužívanější měnou v celosvětových aktivitách. Výsledkem je, že tato měna je považována za srovnávací měnu. Kromě toho je americký dolar přijímán jako oficiální měna v mnoha zemích mimo USA.

 

Na přední straně ZAR je jihoafrický rand (ZAR) národní měnou Jižní Afriky. Skládá se ze 100 centů a je reprezentován symbolem R. Za zmínku stojí, že název, rand, pochází od slova „Witwatersrand“, což znamená „hřeben bílé vody“. Na tomto hřebeni leží Johannesburg, kde se nachází většina jihoafrických ložisek zlata.

Z historického hlediska byl jihoafrický rand poprvé spuštěn v únoru 1961, těsně před založením Jihoafrické republiky. Jihoafrický rand nahradil jihoafrickou libru v poměru 2 rands na 1 libru. Až do začátku sedmdesátých let činil jihoafrický rand kolem 1,5 R za USD. Během Velké recese však rand rychle devalvoval.

 

Co je USD / ZAR (americký dolar / jihoafrický rand)?

USD / ZAR je exotický pár v forexovém obchodování nebo obchodování s měnami, protože rand (ZAR) je rozvíjející se tržní měna, která nese méně likvidity než rozvinuté tržní měny. Jak jsme již zmínili, USD / ZAR je exotický měnový pár, protože nese nižší likviditu než většina hlavních měn obchodovaných na trhu, jako jsou (americký dolar, švýcarský frank, euro, britská libra, japonský jen, kanadský dolar a Australský dolar). Nižší likvidita randu však nabízí vyšší volatilitu, která nabízí vyšší příležitosti pro odměny (nebo ztráty).

 

Navzdory tomu je jihoafrická ekonomika rozvinutější než řada jejích rozvíjejících se trhů, takže její likvidita je zase považována za vyšší než u mnoha jejích protějšků a více než dostatečná pro obchodní účely.

 

Hlavní faktory, které ovlivňují měnový pár USD / ZAR

Měnový pár USD / ZAR je obvykle ovlivněn faktory, které ovlivňují hodnoty amerického dolaru a jihoafrického randu ve vztahu k sobě navzájem i k jiným měnám. Proto úrokový rozdíl mezi Jihoafrickou rezervní bankou a Federálním rezervním fondem (Fed) významně ovlivní hodnotu těchto měn ve srovnání s ostatními. Obchodníci však sledují ekonomické kalendáře, protože zprávy s velkým dopadem významně ovlivňují měnový pár USD / ZAR.

 

Při obchodování s USD / ZAR se obchodníci zaměřují na vysoký dopad ekonomických datových bodů v USA i v Jihoafrické republice, protože měnový pár odráží obě ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP), inflace spotřebitelských cen, saldo obchodu / běžného účtu a údaje o nezaměstnanosti jsou považovány za klíčové faktory, které ovlivňují měnový pár.

Aktuální USD / ZAR Cena: $


USD / ZAR

 

Tabulky historických údajů:

USD / ZAR historická cenová data

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Měsíční změna

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Jak jsme již zmínili, měnový pár USD / ZAR je obvykle ovlivňován faktory, které ovlivňují hodnoty amerického dolaru a jihoafrického (rand) ve vztahu k sobě navzájem ak jiným měnám. Proto úrokový rozdíl mezi Jihoafrickou rezervní bankou a Federálním rezervním fondem (Fed) významně ovlivní hodnotu těchto měn ve srovnání s ostatními. Obchodníci však sledují ekonomické kalendáře, protože novinky s velkým dopadem významně ovlivňují měnu USD / ZAR.

 

Měnová politika:

Měny jsou nejcitlivější na měnovou politiku centrálních bank. Rostoucí úrokové sazby v ekonomice však mají tendenci podporovat domácí měnu. Podobně se očekává, že snížení úrokových sazeb oslabí měnu.

 

Ekonomické údaje:

Ekonomická data, jako je index spotřebitelských cen (CPI), hrubý domácí produkt (HDP), obchodní bilance, maloobchodní tržby, index spotřebitelských cen a index průmyslových cen, mají významný vliv na ceny USD / ZAR. Tato data jsou nezbytná, má-li se porozumět akciovému trhu a zejména směru ZAR.

 

Zásobování & Poptávka:

Rand je jako měna nejcitlivější vůči faktorům DODÁVKY A DOPYTU. Pokud jsou jihoafrické vývozy populární a jsou velmi žádané, podkopává to Rand jako měnu. Silný obchodní průmysl naznačuje dobře fungující měnu. Pokud je však dostatek nabídky a menší poptávka, může to mít negativní dopad na jihoafrickou měnu (ZAR).

 

Politická situace:

Pokud je vaše země ve špatných rukou nebo má chaotickou vládu, která dělá strašná rozhodnutí a neustále zhoršuje situaci, nakonec to měně poškodí. Neschopnost vlády účinně řídit zemi bude děsit podniky a obchodní partnery a odrazovat je od investic, což může dokonce vést k tomu, že se turisté zemi budou vyhýbat.

 

Dostupnost peněz:

Hodnotu měny lze definovat podle toho, kolik lidí ji používá. Pokud lidé a podniky na celém světě zvýší svou poptávku po domácí měně, bude to měna základem. Mít přebytek dostupné měny má negativní účinek, který podkopává její hodnotu a ovlivňuje směnný kurz.

 

Mezinárodní vztahy:

Vztahy mezi zeměmi mají tendenci růst nebo podkopávat jejich ekonomiky. Zvyšují rozsah geograficky a demograficky oslovených spotřebitelů prostřednictvím interakcí, jako je dovoz a vývoz, ale také umožňují, aby ekonomické výkyvy jiné země ovlivnily jejich ekonomiku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map