Historické cenové grafy etherea – cenová historie ETH

Ethereum je blockchain speciálně používaný pro inteligentní provádění kontraktů, autonomní organizace a decentralizované aplikace. Každý má otevřený přístup k digitálním penězům a službám šetrným k datům prostřednictvím Etherea. Jedná se o komunitní technologii, která stojí za tisíci aplikací a kryptoměnou Ether (ETH). Ether je také známý jako „token“, protože k provedení chytré smlouvy nebo transakce pomocí blockchainu Ethereum je třeba zahrnout dostatek „plynu“ nebo etheru pro spuštění programu. To znamená, že ether je cena, kterou musíte zaplatit za programování kódu na blockchainu Ethereum.

Ethereum vynalezl Vitalik Buterin, který byl v roce 2013 teprve 18letým teenagerem. Jeho myšlenka byla potěšena globální blockchainovou komunitou a poté britský počítačový programátor Gavin Wood dokázal, že systém, který Buterin vynalezl, byl možný vytvořit. Společně se stali prvními členy týmu Ethereum a získali 18 milionů $ na vývoj projektu. Dne 30. července 2015 uvedli na trh první verzi platformy kryptoměny Ethereum nazvanou Frontier. 7. srpna 2015 byl na krakovskou krypto burzu přidán ether (ETH) za 2,77 $ za minci. V roce 2019 se DeFi stalo největším odvětvím v rámci Ethereum, protože aktivita na decentralizovaném finančním trhu se výrazně zvýšila. 4. srpna 2020 zahájilo Ethereum finální testnet Ethereum 2.0, díky kterému byla síť rychlejší, levnější a škálovatelnější.

Aktuální ETH / USD Cena: $

ETH / USD

 

Faktory ovlivňující ETH / USD

Ziskovost těžby:

Ziskovost těžby má významný dopad na ceny etheru. Ziskovost těžby je relativně vysoká, když je cena ETH mezi 300 a 400 USD. Horníci mají tendenci prodávat své mince za lepší cenu, když je vysoká ziskovost. Pokud se ziskovost sníží poté, co mnoho lidí začne těžit, ostatní těžaři se budou držet mincí, aby počkali s prodejem, dokud ceny nebudou příznivější. To znamená, že povaha těžby má tendenci kolísat ceny ETH / USD.

Poslední trendy:

Ethereum se stalo druhou nejpopulárnější kryptoměnou na světě, když explodovala popularita blockchainu Ethereum. Ceny ETH dosáhly v lednu 2018 výše 1400 USD kvůli jejich zvýšené popularitě. Nakonec však ceny poklesly a od té doby zůstal nad 300 USD. Na trhu kryptoměn mohou nedávné trendy týkající se konkrétní kryptoměny výrazně ovlivnit její ceny.

Předpisy:

Vzhledem k tomu, že mnoho transakcí s kryptoměnou představuje přeshraniční transakce, je do značné míry ovlivněno změněnými předpisy v jakékoli zemi. Kdykoli se tedy na trhu kryptoměn objeví slovo „regulace“, negativně to ovlivní ceny kryptoměn. V září 2017 Čína zakázala ICO a obchodování s kryptoměnami, které rychle snížily ceny ETH na téměř 220 USD ze 400 USD.

Poté vedly hrozby Jižní Koreje nařízeními také k významnému poklesu přílivu investic. Pokud by však země změnila předpisy, aby přijala trh s kryptoměnami, mělo by to pozitivní dopad na ceny ETH.

Výměny kryptoměny:

Burzy kryptoměn nemají potřebnou infrastrukturu, aby zvládly rychlý růst kryptoměn, jako je Ethereum, protože jsou relativně nové. Některé burzy nabízejí omezené účty a některé dokonce přestaly přijímat nové účty, protože vylepšují možnosti podpory. Narušení zabezpečení a aktualizace softwaru ovlivňují burzy kryptoměn a mohou ovlivnit ceny kryptoměn.

Přijetí:

Kdykoli si ethereum získá popularitu a velká korporace si ji osvojí, ceny etherea rostou. Je to proto, že přijetí etherea odráží zvýšenou poptávku po mincích. Je technické, že když si měnu osvojí více lidí, ceny vzrostou, zvláště když je velký příchod nového uživatele.

Potenciál do budoucna:

Mnoho lidí používá Ethereum, protože budoucí potenciál Etherea je velmi stabilní. Je to platforma, která má tisíce aplikací pro širokou škálu lidí. Technologické společnosti rychle začleňují inteligentní smlouvy, blockchainy a automatizaci do svých každodenních operací a Ethereum poskytuje platformu pro tento účel. Na trhu se objevuje mnoho společností, které využívají inteligentní smlouvy, což zvýšilo cenu etherea.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map