Historické cenové grafy EUR / USD – historie cen v eurech

Euro bylo poprvé vydáno jako měna v lednu 1999, kdy se otevřelo na 1,1795, a nyní se obchoduje na 1,16391. V roce 2002 začal EUR obíhat po velké části Evropy a do té doby byla cena směnného kurzu EUR / USD pouze 0,8907. V říjnu 2000 se měnový pár EUR / USD propadl na nejnižší historickou úroveň 0,8225. Poté však měnový pár EUR / USD postupně nabyl na síle, a to díky zvýšené popularitě konsolidované měny euro. V listopadu 2002 se pár vrátil zpět na úroveň 1 000 a pokračoval v vzestupném trendu. Pár EUR / USD se však v průběhu let obchodoval v širokém rozmezí.

Měnu euro přijalo 19 členských států EU jako svou národní měnu. Na cenu EUR má vliv mnoho faktorů, včetně politických a ekonomických podmínek členských států EU. Ceny měnového páru EUR / USD jsou ovlivněny několika vydáními ekonomických dat a dalšími novinkami týkajícími se těchto dvou jednotlivých měn. Směnný kurz EUR / USD je také považován za riskantnější měnový pár a faktory ovlivňující sentiment rizika na trhu mohou ovlivnit také ceny páru EUR / USD. Vztah mezi směnným kurzem EUR / USD a rizikovým sentimentem na trhu je pozitivní nebo přímý, což znamená, že růst jednoho způsobí růst druhého a naopak.

Aktuální EUR / USD Cena: $

 

EUR / USD

Tabulky historických údajů:

Historická cenová data EUR / USD

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Měsíční změna

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktory ovlivňující ceny EUR / USD:

Eurozóna:

Ekonomická a politická situace 19 členských zemí EU, které přijaly EUR jako svoji národní měnu, může významně ovlivnit EUR a následně pár EUR / USD. Mezi tyto země patří Rakousko, Belgie, Bulharsko, Kypr, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko a Španělsko. Evropská centrální banka:

ECB je centrální bankou eurozóny. Kontroluje měnovou politiku celého bloku. Rozhodovacím orgánem ECB je Rada guvernérů, kterou tvoří Výkonná rada a guvernéři národních centrálních bank členských zemí eurozóny. Výkonná rada ECB má prezidenta, viceprezidenta a další čtyři členy. Všichni výše uvedení oficiální členové EU a jejich projevy a komentáře k evropské ekonomice a měnové politice mají velký vliv na měnu EUR a nakonec i na pár EUR / USD.

Úrokové sazby:

ECB používá krátkodobou úrokovou sazbu jako refinanční sazbu pro řízení likvidity na trhu. ECB pořádá každý druhý čtvrtek zasedání rady, kde oznamuje úrokové sazby. Rozdíl mezi evropskou refinanční sazbou a sazbou Fed Funds ze Spojených států je také dobrým ukazatelem cen směnných kurzů EUR / USD. Po prvním zasedání každého měsíce pořádá ECB také tiskovou konferenci, na které poskytuje svůj pohled na měnovou politiku a ekonomiku.

Ekonomické údaje:

Ekonomická data, jako jsou čísla zaměstnanosti, HDP, obchodní bilance, maloobchodní tržby, indikátory sentimentu, CPI, PPI, HPI a výroba & Služby PMI z Německa, Francie, Itálie a Spojených států mají velký vliv na ceny EUR / USD.

Politické faktory:

Stejně jako všechny ostatní směnné kurzy je i pár EUR / USD ovlivněn politickou nestabilitou v USA a evropských zemích, zejména ve Francii, Německu a Itálii. Protože Německo je největší ekonomikou eurozóny a Rusko má značné množství německých investic, má ruská politická nebo finanční nestabilita také dopad na ceny směnného kurzu EUR / USD.

Koronavirová pandemie:

Pandemie koronaviru se začala šířit v prvním čtvrtletí letošního roku, což způsobilo, že ekonomiky na celém světě zastavily všechny aktivity ve snaze zabránit dalšímu šíření viru. Uzamčení uložené v zemích po celém světě způsobilo, že ekonomiky upadly do recese, protože centrální banky ze všech zemí byly nuceny zavést větší měnové uvolňování a snižovat úrokové sazby.

ECB rovněž snížila úrokové sazby téměř na nulu, stejně jako Federální rezervní systém USA, s cílem zmírnit škody způsobené koronavirovou krizí. Pandemie nejvíce zasáhla americkou ekonomiku ve druhém čtvrtletí. Nedávno WHO varovala evropské země, že pandemie povede v listopadu k vysokému počtu úmrtí v Evropě, protože se tam zvýšila míra infekce. Koronavirus má negativní dopad na evropskou ekonomiku a místní měnu, což v konečném důsledku váží na páru EUR / USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map