Historické cenové grafy USD / INR – historie cen v amerických dolarech

Indická rupie je národní měnou Indie, která se také označuje jako INR. INR je však obvykle reprezentován symbolem ₹. Indická rupie (INR) odvozuje svůj název od rupiya, stříbrné mince, kterou poprvé vydal sultán Sher Shah Suri v 16. století. Vydávání měny prozatím kontroluje Reserve Bank of India. Správa měny v Indii by mohla být považována za jeden z nejdůležitějších úkolů Reserve Bank of India. Indická rezervní banka navíc hraje důležitou roli ve strategii rozvoje indické vlády, vydává prohlášení a rozhoduje o úrokových sazbách země.

Z historického hlediska byl nový znak rupie (₹) oficiálně schválen v roce 2010. D. Udaya Kumar jej vytvořil kombinací Devanagariho souhlásky „र“ (ra) a latinského velkého písmene „R“ bez jeho svislé bar (podobně jako R rotunda). První série mincí s novým znakem rupie byla vydána 8. července 2011. Před tím používala Indie symboly „₨“ a „Re“ jako symboly pro více rupií a jednu rupii.

Když mluvíme o mincích, dovolte mi připomenout, že indické mince se vydávají v hodnotách 50 paise, jedna rupie, dvě rupie, pět rupií a deset rupií.

Paisa má tedy hodnotu 1/100 rupie. Mince v hodnotě 50 paise jsou označovány jako malé mince, zatímco mince rovné nebo vyšší než jedna rupie jsou známé jako rupie mince.

Pokud jde o bankovky, papírová měna nebo bankovky v Indii se vydávají v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 500 a 2 000 rupií. Za zmínku stojí, že nominální hodnoty jsou vytištěny v 15 jazycích na zadní straně papírových rupií. Na přední straně jsou označení vytištěna v hindštině a angličtině.

Indické bankovky jsou obvykle aktualizovány o nové vzory, včetně výrazných rozdílů mezi starou sérií bankovek Mahatma Gandhi a novými stejnojmennými bankovkami. Poznámky ukazují různá témata z bohaté indické kultury.

Co je USD / INR (americký dolar / indická rupie)?

USD / INR znamená americký dolar versus měnový pár indických rupií (USD / INR), který obchodníkovi říká, kolik indických rupií (měna kotace) je potřeba k nákupu jednoho amerického dolaru (základní měny). Například pokud je tržní cena USD / INR 716, pak je k nákupu 1 dolaru zapotřebí zhruba ₹ 71. Jak již bylo zmíněno, rupie je symbolizována ₹. Je zajímavé poznamenat, že INR je 20. nejobchodovanější měna na světě.

Za zmínku také stojí, že měnový pár USD / INR se v mnoha zemích obvykle obchoduje od nedělního večera do pátečního odpoledne, což obchodníkům nabízí užitečné příležitosti. Můžete však vyměnit hovory a dát opci na dvojici. Dolar není dodáván a rozdíl ve směně se provádí v INR. Povaha obchodování je evropský styl. Tuto možnost lze uplatnit po vypršení platnosti nebo na druhou v průběhu měsíce. Pokud americký dolar získá sílu proti rupii před nebo po vypršení platnosti, pak kupující kupní opce získá. Kupující put opce získává na slabším dolaru a ztrácí na silnějším americkém dolaru.

Hlavní faktory, které ovlivňují měnový pár USD / INR

Hodnota měnového páru USD / INR je ovlivněna především geopolitickým a globálním sentimentem, stejně jako mnoho měn rozvíjejících se trhů, protože zahraniční hráči se stahují z indického akciového trhu, což přispělo k pádu indické rupie. Zdá se, že převládající obchodní situace mezi USA a Čínou má dominový efekt na globální obchod, který ovlivňuje indickou měnu od 5. září 2019.

Přes rybník má INR silnou korelaci s cenami ropy, protože ropa WTI představuje významnou část celkového dovozu z Indie. Jakýkoli růst ceny ropy tedy poškozuje ekonomiku. Pokud ceny ropy WTI dále porostou, ovlivní to nejen stabilitu rupie a růst akciových trhů. Mohlo by to také vyvolat inflační účinek.

Aktuální USD / INR Cena: $

 

USD / INR

 

Tabulka historických dat:

USD / INR Historická cenová data

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Měsíční změna

DatePriceOpenHighLowChange%

Faktory ovlivňující ceny USD / INR:

Na směnný kurz měny INR může mít vliv mnoho faktorů, včetně obchodních toků, investičních toků a cen ropy. Indie dováží ropu a růst cen může způsobit inflaci a přinutit RBI zasáhnout, aby podpořila ekonomiku.

Úrokové sazby:

Jak jsme již zmínili, vyšší úrokové sazby v ekonomice mají tendenci čerpat zahraniční investice, což zvyšuje poptávku a hodnotu domácí měny. Podobně nižší úrokové sazby mají tendenci podkopávat směnné kurzy. Zvyšováním úrokových sazeb může centrální banka snížit poptávku po tomto zboží, což povede k tlaku na ceny.

Ropa:

Ceny ropy WTI lze také považovat za jeden z hlavních faktorů ovlivňujících ceny indické rupie (INR), protože ropa představuje významnou část celkového dovozu z Indie. Růst ceny ropy tedy poškozuje ekonomiku. Pokud ceny ropy WTI dále porostou, ovlivní to nejen stabilitu rupie a růst akciových trhů, ale může to mít i inflační účinek

Ekonomické údaje:

Ekonomická data, jako je index spotřebitelských cen (CPI), hrubý domácí produkt (HDP), obchodní bilance, maloobchodní tržby, index spotřebitelských cen a index průmyslových cen, mají velký vliv na ceny USD / INR. Tato data jsou důležitá, pokud je třeba porozumět akciovému trhu, a zejména směru INR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map