Po dlouhou dobu odvětví obchodování s kryptoměnou bránila mylná představa, že obchodování s kryptoměnou je pro příležitostné investory příliš obtížné a příliš nákladné pro ty, kteří se jen chtějí ponořit na trh..

Ale s příchodem intuitivnějších obchodních platforem a nedávným explozivním růstem na trzích s kryptoměnami se nyní více Evropanů než kdykoli předtím obrací k obchodování s kryptoměnami jako způsobu, jak doplnit své příjmy.

Obchodování se stává přístupnějším

Rychlý rozvoj tohoto odvětví v kombinaci se spuštěním stále inovativnějších a přístupnějších obchodních platforem způsobil, že obchodování s kryptoměnami se stalo oblíbenou zábavou pro mnoho Evropanů, zatímco někteří ji posouvají na další úroveň a živí se tím.

Pravděpodobně největší vývojová nedostupnost přišla na burzách přijímajících vklady pro širokou škálu nekrytých měn, které umožňují investorům snadno vstoupit na trh pomocí své debetní nebo kreditní karty. Vklady Fiat lze poté obchodovat prostřednictvím různých obchodních párů na burze, což obchodníkům umožňuje rychlou expozici jejich kryptoměně.

Jednoduchost a přístupnost moderních kryptoměn je pravděpodobně nejlépe ilustrována nedávno spuštěným Norská bloková burza, nebo NBX. Na rozdíl od mnoha jiných burz nabízí NBX zdarma fiatové vklady a paušální, nízký poplatek za obchodování, což dává obchodníkům méně překážek ke skákání. Má také extrémně intuitivní a zjednodušené uživatelské rozhraní, takže je ideální pro ty, kteří mají omezené obchodní zkušenosti.

Přestože NBX sídlí v Norsku, je globální platformou pro výměnu kryptoměn, nabízí své služby evropským a mezinárodním klientům, z nichž všichni mají přístup ke svým bezplatným fiat vkladům.

Kryptoměny jako alternativní investiční třída

Na rozdíl od tradičních cenných papírů nemusíte být akreditovaným makléřem pro obchodování s kryptoměnami a téměř jistě nebudete muset najmout makléře. Z tohoto důvodu jsou investice do kryptoměny přístupné každodenním investorům, což umožňuje prakticky komukoli získat expozici vůči jedné z nejziskovějších tříd aktiv v nedávné historii.

Je však důležité si uvědomit, že i když kryptoměny historicky generovaly vynikající výnosy pro investory, jsou obzvláště volatilní, což může být buď kletba, nebo požehnání v závislosti na vaší perspektivě. Volatilita kryptoměn z nich dělá vynikající aktiva pro krátkodobé obchodníky – včetně denních a denních obchodníci s houpačkou, kteří získávají zisky z přechodných změn cen.

Koneckonců, bitcoin (BTC) má v současné době 60denní průměrnou volatilitu 1,9%, což dává obchodníkům příležitost zachytit zisk 1,9% nebo více za jediný den. Tuto volatilitu lze pozorovat také ve většině ostatních kryptoměn, včetně etherea (ETH), které má průměrnou 60denní volatilitu 4,4%, a litecoinu (LTC) s ohromující 8,4% volatilitou.

Jak si dokážete představit, tyto radikální cenové výkyvy také dělají z kryptoměn potenciálně lukrativní obchodní nástroje arbitrageurs kteří získávají téměř zaručené zisky využitím cenových nerovností aktiva napříč různými burzovními platformami.

Působivý nedávný výkon

Přestože se ekonomická situace v mnoha evropských zemích v posledních měsících změnila na nejhorší v důsledku blokování souvisejících s koronaviry, trh s kryptoměnou byl doposud v roce 2020 svědkem mimořádného výkonu.

Navzdory tomu, že v březnu došlo k obratu, celkový trh s kryptoměnami od začátku roku vzrostl o více než 50%. Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn nyní činí 288 miliard dolarů poté, co se na přelomu roku vyšplhala z pouhých 191,5 miliardy dolarů. Nejoblíbenější kryptoměny zároveň zaznamenaly meteorický růst od začátku roku, zatímco mnohé dosáhly nejvyšší hodnoty v roce 2020 v červenci.

Výsledkem je, že bitcoiny od začátku roku získaly přes 33%, zatímco Ethereum a Tezos (XTZ) vzrostly o 119% a 129%. Tento růst lze pozorovat také u kryptoměn se střední tržní kapitalizací, malou tržní kapitalizací a u mikropodnikových kryptoměn – z nichž některé se podařilo zhodnotit o více než 1 000% od začátku roku – včetně Orion Protocol (ORN) a Aleph (ALEPH).

Srovnatelně, Dow Jones Industrial Average (DOW), Nikkei 225 (NI225), S&P 500 (IND) a většina ostatních hlavních akciových indexů ve stejném období výrazně poklesla.

Kvůli těmto výrazným výnosům se stále více lidí obrací k investicím do kryptoměny jako ke způsobu diverzifikace svého portfolia a zajištění svých sázek proti tradičním aktivům, jako jsou akcie, akcie a komodity.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me