UPDATE: BitMEX User Claims Exchange nevrátil 30 BTC, Exchange reaguje

(Článek byl aktualizován, včetně prohlášení mluvčího burzy BitMEX vysvětlujících proces vrácení peněz)

Je to 17 dní, co BitMEX zažil „prostoj“ na svých serverech likvidujících miliony obchodů na platformě, protože cena bitcoinových (BTC) futures klesla na 3 800 USD. Všichni obchodníci si stěžovali, že jejich obchody byly neobvykle zlikvidovány a dosud nebyly nabídnuty žádné náhrady.

Jeden obchodník tvrdí, že ztratil 30 BTC v krátkém obchodu, přičemž burza vrací pouze zlomek obchodu (marže), celkem 0,9242 BTC.

Obchodník ve fiasku BitMEX 12. března ztrácí více než 150 000 $

V exkluzivním e-mailu zaslaném našemu týmu Coingape jeden obchodník tvrdí, že „prostoj“ BitMEX, který byl dříve označen jako útok DDoS, byl nesprávně zlikvidován téměř na 30 BTC (v době likvidace přibližně 150 000 USD). Zatímco BitMEX dal dlouhý, ale mírně nacpaný vysvětlení k tomu, co se stalo na jejich platformě 12. března &13, pro obchodníky jako je tento, kteří přišli o svou investici a nedostali žádnou náhradu, zůstává hořká chuť.

E-mail se přečte,

“Vstoupil jsem do své krátké pozice na 4900 s likvidační cenou nastavenou na 5 100 $.” Před odstávkou [BitMEX] se cena pohybovala kolem 3605 USD, “napsal korejský obchodník. “Kolem 11.55, kdy došlo k výpadku, byl můj účet vykopnut.”

BitMEX odstávky mezi 12. března (Obrázek: BitMEX)

Jakmile byl systém uveden do provozu za méně než hodinu, zjistil obchodník, že celá pozice byla zlikvidována a zůstala pouze maržová pozice – 0,9242 BTC (~ 4 700 $). To je obrovský rozdíl oproti minimálně 10 BTC, které by na jeho účtu měly zůstat, pokud by stop loss vstoupil v platnost.

Obrázek zobrazující likvidační cenu obchodu na 4 488 USD

Navzdory nastavení stop loss na 4 488 $ (jak je vidět na obrázku výše) byla pozice obchodníků zlikvidována na 5 100 $, což vyvolalo otázky, proč BitMEX nezastavil obchod nebo alespoň nevrátil obchodníkovi jejich vlastní chybu.

“Našel jsem záznam a grafy, moje pozice byla zlikvidována značkovou cenou (5100 $), v té době indexová cena dosáhla pouze 4100 $.”

Obrázek zobrazující falešnou likvidační cenu krátkého obchodu na 5112 USD

A poté, co jsme na burzu zaslali hromadu lístků a stížností s nabídkou, aby prošetřili obchod, byla 21. března zaslána krátká a skličující odpověď:


„Víme, že někteří uživatelé nemohou během odstávky ovládat, ale bez náhrady“

Obchodník pokračoval v otravování výměny za vysvětlení a vrácení peněz, ale žádná nebyla nabídnuta s jedinou odpovědí týmu BitMEX zaslanou 30. března:

“Vyšetřovali jsme všechny vaše [nároky], ale je nám líto, žádný důvod pro vrácení peněz.”

BitMEX: „Prověřujeme všechny likvidované uživatele“

Burza reagovala na tvrzení nabízená společností BitMEX, přičemž uvedla, že burza v souladu se zbytkem trhu čelila 12. března „objemovému zásahu“ & 13 vedoucích k nešťastným událostem, ale pečlivě je sledují obchodníci – včetně tohoto konkrétního uživatele.

Přečte se výpis z BitMEX,

“Včelí kontaktujeme přímo s jakýmkoli uživatelem BitMEX, který se ocitl v likvidaci během prostoje 13. března, včetně případného včasného vrácení peněz.” Rovněž kontrolujeme všechny naše interakce s tímto konkrétním uživatelem. Trhy obecně – jak tradiční, tak kryptoměna – zaznamenaly objemy hitů, když si obchodníci prošli cestu bezcharakterními vodami posledních týdnů. Otevřený zájem na trhu BitMEX XBTUSD, který zůstává celosvětově nejlikvidnějším, byl ovlivněn v souladu s tím, co jsme na trhu viděli. “

Důvěra uživatelů klesá v bitMEX?

To nebyla jediná stížnost, kterou BitMEX obdržel při jejich likvidaci. Řada obchodníků si stále stěžovala, například ten níže.

Situace s #Bitmex se chýlí ke konci. Nebudu už déle psát. Jsem vyčerpaný z jejich mentální gymnastiky. Toto bude můj poslední tweet k tomuto účtu. Najděte mě na @SimpelAlpha. https://t.co/D2KFa02oIq

– Sim (@_simpelyfe) 26. března 2020

Abych byl spravedlivý, BitMEX to skutečně udělal vrátit částku obchodníkům ale důvěra v platformu se stala hitem, protože platforma BTC Futures číslo jedna byla v současnosti za Binance, Huobi a OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map