Získání informací o daních a kryptoměnách

Podle starého sloganu společnosti HMRC nemusí být daň zdaněna, a pokud znáte pravidla, která mohou platit i pro krypto investice.

Sledování bitcoinů, litecoinů a dalších aktiv, jejichž hodnota stoupá a klesá, činí z investování kryptoměny vzrušující a potenciálně výnosnou zábavu. Ale stejně jako u většiny věcí v životě, pokud vyděláváte peníze, jste povinni zaplatit část z nich daňovému poplatníkovi.

Zkuste, abyste pochopili, zda můžete dlužit daň Daňová kalkulačka eToro – jednoduše přidejte své kryptoobchody plus zisky z jiných aktiv a kalkulačka bude fungovat, pokud byste mohli dlužit daň. Soubor si také můžete stáhnout a ukázat daňovému poradci nebo daňovému profesionálovi.

krypto kalkulačka

Případně si poslechněte eToro UK, HMRC, Deloitte a ICAEW webinář o krypto daní, současná kryptografická krajina a budoucnost krypto. Nebo se podívejte na naše snadno srozumitelné krypto daňová infografika

Zde si projdeme některé z hlavních způsobů, jak můžete skončit s daňovým dokladem – ale také to, jak můžete některé z nich kompenzovat. Toto není vyčerpávající seznam, ale má v úmyslu zdůraznit některé klíčové body, které musíte vzít v úvahu.

Daň z příjmu

Všichni jsme zvyklí na pocit, že tvrdě pracujeme celý týden, jen abychom viděli, jak nám taxikář strhává kus platu. Při investování do kryptoměny možná budete muset trpět stejně.

I když klepnutí na tlačítko „koupit“ nebo „prodat“ není totéž jako vytažení 12hodinové směny, v některých případech může HMRC klasifikovat vaše akce jako výdělek.

Pokud má daňový úředník podezření, že vaše nákupní a prodejní činnost představuje „obchodování“, mohl by vás zasáhnout vyúčtováním výdělku, který vyděláte.

Obchodování, přinejmenším co se týče finančních trhů, je kariéra na plný úvazek, takže byste museli uskutečnit značný počet transakcí, abyste vzbudili zájem daňového poplatníka.

Zatím neexistují žádné zveřejněné limity týkající se toho, co by „obchodování“ mohlo obnášet, ale vyplatí se to vědět.

Těžba může přilákat daň z příjmu, protože ji lze považovat za práci. Přestože je to počítač, který zadává hodiny na provádění složitých výpočtů, které umisťují přechody na blockchain, jste to vy, kdo vidí zisk.

Společnost HMRC dosud nezveřejnila horní hranici těžby osvobozené od daně, ale pokud máte suterén plný vířivých pevných disků těžby ve dne i v noci, může být klepání na dveře od daňového poplatníka něco, co je třeba zvážit.

Daně z kapitálových výnosů

CGT je jedním z faktů dospělého života, který se může zdát trochu nespravedlivý.

Koupíte si desku z prodeje autopůjčovny, která se ukáže jako Elvisova poslední nahrávka – HMRC chce kousek zisku. Někdo vám dá drobný cetku z římsy, která se ukáže jako klíčová památka ruské revoluce – daňový poplatník chce svůj podíl na tom, za co jej prodáváte v Moskvě.

A tak je tomu i v případě kryptoměny. Pokud aktivum prodáte za vyšší cenu, než jakou jste za něj zaplatili, můžete nést odpovědnost za CGT. I přes to, že jde o investování do jakéhokoli aktiva, chce HMRC část akce.

daň z kapitálového zisku

Pravidlo CGT platí bez ohledu na to, zda jste kupovali tokeny před lety, když jste zaslechli, že někdo zmínil bitcoin v autobuse, zapomněl, pak prodal na vrcholu v roce 2017 nebo dokonce jen nakupoval v pondělí a prodával v pátek.

Platí to také v případě, že vám někdo dá žetony jako dárek nebo výměnou za něco jiného.

Nezapomeňte však, že odpovědnost nemusíte dělat jen kvůli procesu jejich přijímání, ale kvůli HMRC záleží na prodeji za účelem zisku.

Kompenzace

Existují však dobré zprávy.

Stejně jako u všech daní existují způsoby, jak kompenzovat váš účet. U daně z příjmu, stejně jako u vašeho každodenního platu, mohou závazky kompenzovat výdaje, které jste vynaložili, abyste mohli vykonávat práci.

K nákupu tokenů možná nebudete potřebovat pracovní boty, přilbu nebo MBA, ale existují určité položky, které byste mohli oprávněně potřebovat k obchodování s kryptoměnou a výdělku z ní.

CGT také nabízí některé užitečné možnosti offsetu, které stojí za prozkoumání. Například každý rok můžete vydělat 12 000 GBP v těchto vnímaných neočekávaných událostech, než se spustí CGT. Částka se každoročně upravuje (obvykle nahoru), takže zůstaňte v obraze.

Kromě toho si můžete uplatnit zpětné náklady na daňovou povinnost za vše, co potřebujete ke zlepšení, údržbě nebo dokonce nákupu a prodeji aktiva, která vám přinesla zisk.

Zatímco ve světě fyzických aktiv by se to mohlo rozšířit na skladování klasického automobilu nebo renovaci domu, v kryptolandě by to mohlo znamenat platbu za bezpečné peněženky nebo reklamu pro kupující / prodávající vašich tokenů.

Stojí za to provést zde svůj výzkum, protože by to mohl být způsob, jak se vyhnout vymazání svého zisku, a svůj CGT můžete kompenzovat zpět až na čtyři roky.

Je to na tobě

Při tom všem si musíte pamatovat jednu klíčovou věc – odpovědnost za to všechno je na vás.

Musíte oznámit HMRC veškeré zisky, výdělky a kompenzace – a musíte to udělat včas. Stejně jako musíte každý rok vyplnit daňové přiznání – nebo požádat zaměstnavatele, aby to udělal za vás – tak je to i v případě kryptoměny.

Pokud vám daňový úředník zavolá (nebo vám s větší pravděpodobností pošle dopis), neznalost není obranou. Je na vás, abyste byli informováni.

A nemysli si, že HMRC neví, co děláš. Všichni makléři regulovaní britským úřadem Financial Conduct Authority každoročně hlásí HMRC všechny obchody uskutečněné na jejich platformě.

Nezapomeňte také, že daňový úřad má rozsáhlé pravomoci vstupovat do bankovních účtů a podívat se na to, co jsme všichni dělali … a dává přednost tomu, aby byl ve smyčce, než aby to musel zjistit sám.

Nakonec HMRC potřebuje, abyste vykázali, co dlužíte v oficiální britské měně, nikoli v USD, což je to, v čem se kryptoměna obvykle oceňuje. Existuje spousta online kalkulaček, které vám v tom mohou pomoci, s daty, která se vracejí roky zpět, takže přesně vidí, co jste udělali (nebo ztratili).

Možná to všechno zní obtížně, ale takový je někdy život. Je lepší zůstat na pravé straně daňového poplatníka – mohl by se dokonce stát přítelem.

Kryptoměny jsou volatilní nástroje, které mohou ve velmi krátkém časovém rámci značně kolísat, a proto nejsou vhodné pro všechny investory. Obchodování s kryptoaktivy je mimo CFD neregulované, a proto není pod dohledem žádného regulačního rámce EU. Váš kapitál je ohrožen.

eToro nepředstavuje žádný vládní subjekt. Pokud platíte správnou částku daně, měli byste se poradit s daňovým profesionálem nebo HMRC.

Platí pouze pro britské daňové poplatníky.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map