Mohou decentralizované burzy New Age ukončit nadřazenost centralizovaných burz?

Kryptoměny a blockchainy jsou považovány za nástroje, které by mohly pomoci decentralizovat svět a učinit z něj důvěru. Důvěryhodný svět je svět, kde neexistují žádné závislosti na centralizovaných bankách nebo úřadech. Pokud jsou centralizované burzy a autority největší a nejdůležitější složkou tohoto odvětví, musí tento důvěryhodný svět brzy přijít. Tradiční kryptoměnové burzy nedokázaly mezi uživateli vytvořit důvěru a pocit bezpečí. Situace s centralizovanými burzami byla taková, že je Vitalik Buterin – spoluzakladatel společnosti Ethereum – kritizoval, že „hoří v pekle“.

Problémy centralizované výměny 

Centralizované burzy v současné době vlastní špičková místa v krypto světě. I když se tyto kryptoměnové obchody zabývají decentralizovanými digitálními aktivy, většina těchto burz čelí stejným problémům jako jiné centralizované burzy, které obchodují s finančními nástroji. Kvůli jejich dospívání mají dokonce i centralizované výměny spravedlivý podíl na problémech. Téměř všechny burzy, které fungují v krypto prostoru, nedokázaly poskytnout pohodlí obchodníkovi nebo investorovi a selhaly v následujících parametrech:

  • Osobní dokumenty: Centralizované výměny často vyžadují osobní údaje a doklad totožnosti (IE: pas, selfie), aby bylo možné na jejich platformě uložit nebo vybrat.
  • Bezpečnostní: Většina centralizovaných burz má jeden server nebo jediný vstupní bod, což hackerům usnadňuje útok a kořist na digitální aktiva přítomná v horkých peněženkách těchto burz. Jakékoli propadnutí zabezpečení a burza ztratí veškerá svá aktiva.
  • Vysoké poplatky za obchodování: Mnoho známých kryptoburz účtuje poplatky mezi 0,25% až 3%, což je mnohem více ve srovnání s DEX.
  • Důvěra: Stejně jako ostatní centralizované podniky i centralizované burzy provozují jednotlivci, kteří mají snadný přístup k datům a kteří mohou manipulovat se svými vstupy v daném okamžiku. Proto je pro centralizovanou burzu obtížné získat důvěru mezi jejími uživateli

I když je to jen několik otázek, existuje řada vysvětlení, proč současné obchodní modely mnoha burz nevypadají jako skutečné burzy, ale spíše jako ForEx, jako je Travelex. Protože tyto burzy pouze vyplňují mezery, prozatím by je bylo možné snadno vyměnit, jakmile bude existovat skutečná burza, která by prosperovala díky vynikající technologii, rychlosti a distribuci.

Výměna meziplanetárních kryptoměn (ICTE.io) – herní měnič

Pochopení problémů, které dnes v tomto odvětví existují, se zakladatelé ICTE spojili, aby vytvořili decentralizovanou a distribuovanou síť pro výměnu, která uživatelům umožní přístup k globální likviditě. Vytvořili postup, jak toho všeho dosáhnout pomocí 10minutové automatizované služby, která uživatelům poskytuje jejich technologii výměny a snadno přizpůsobitelný web a mobilní aplikaci.

ICTE má poměrně jednoduchý model: sdružující likviditu rozdělil ICTE jejich výměny na různé typy, jako jsou Alpha Exchanges a Satellite Exchanges. Alfa jsou velké, regionální burzy a jsou přímými partnery ICTE. Satelitní burzy jsou menší burzy, které by jako členové větších burz hostovaly ICTE Alphas. V rámci tohoto modelu bude Alphas odpovědný za správu satelitních výměn (jejich členů fondu).

Alphas shrnuje výstupy svých členů a získává slevy za jejich příspěvky, které distribuují členům na základě výkonu. Tímto ICTE umožní shrnout výstupy svých členů a získat slevy za jejich příspěvky, které distribuují členům na základě výkonu.

ICTE plánuje zaplnit stávající mezeru v dnešních výměnách a odlišit se na základě:

  • Rychlost platformy: ICTE plánuje zavést zpracování zpoždění globálních objednávek s nízkou latencí pomocí proprietární směsi vlastního systému pro zasílání interních zpráv, cloudových výpočetních technologií a architektury blockchain, která umožňuje shodu mezi uzly globální výměny na platformě ICTE – platforma mnohem rychlejší než v současnosti existující kryptoburzy.
  • Vynikající zabezpečení: ICTE plánuje zachovat důvěrnost údajů o výměně – a to i od vlastních zaměstnanců – takže nedochází k žádným zásahům do operací výměny a údajů. Burza nasadila vysoce profesionální bezpečnostní tým, který vytrvale testuje proti pokusům o hackerství.
  • Vysoká likvidita: ICTE pracoval na vytvoření ekosystému burz vedoucích jedinou globální knihu likvidity. S více burzami, které komunikují a sdílejí potřeby likvidity, by ICTE mohl přinést nejlepší ceny a shromáždit tu nejlepší likviditu pro každého účastníka.
  • Péče: ICTE je postaven tak, aby zvládl párování blockchainů, obchodování s peněženkami typu peer-to-peer a obchodování jménem depozitáře nebo Prime Brokers. ICTE podporuje více typů objednávek a algoritmické a institucionální obchodování.
  • Hospodárný: ICTE účtuje malý zlomek poplatků, které dnes účtuje většina centralizovaných burz.

ICTE zasahuje trhy s vynikajícím plánem a některými klíčovými vlastnostmi, které je odlišují od konkurence. Pokud je ICTE schopen úspěšně realizovat to, co plánuje, může získat hlavní trh z předních centralizovaných burz a vytvořit skutečně důvěryhodný ekosystém, který je rychlý, bezpečný, likvidní a vysoce ekonomický.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map