Rozhovor: Bývalý CTO Google se připojuje k projektu Credits jako CBO, ale proč Blockchain?

Podle Úvěry blockchainový projekt, Jennifer Trelewicz, dříve známý jako ředitel systémů & Technology Laboratory ve společnosti IBM, CTO of Google Russia, and Director of Risks & Novým zaměstnancem společnosti se stala společnost Market Data v Deutsche Bank. Nastoupila na pozici hlavní obchodní ředitelky a bude odpovědná za externí obchodní sektor.

Jennifer je vysoce kvalifikovaná odbornice na mezinárodním trhu, a to díky rozsáhlým aktivitám při vyjednávání s velkými společnostmi a přednáškám na mnoha konferencích o vývoji technologického trhu, optimalizaci softwaru, stimulaci výzkumu atd. Její činnost jí umožnila získat užitečné kontakty se zástupci podnikatelské prostředí, úspěšně se orientovat na zahraničním trhu a dosahovat hmatatelných výsledků.  

Rozhovor s novým Úvěry CBO poskytuje podrobný pohled na předchozí aktivity Jennifer, její současné pohledy na blockchainovou technologii a další vizi vývoje platformy na trhu:

Otázka: Můžete nám říct něco o úspěchu, který formoval vaši kariéru?  

A:  Otevření Laboratoře systémů a technologií IBM v Moskvě bylo významné. Moje cesta k otevření nebyla jednoduchá – na návrhu jsem začal pracovat se 2 kolegy z IBM v roce 2004 a nakonec jsem pracoval jako výkonný vedoucí v ústředí IBM, abych získal povolení nejvyšší úrovně, aby se to stalo. Od nuly jsem vytvořil tým 130 inženýrů, spolupracoval s kolegy z IBM po celém světě a přinesl zajímavý R.&D do laboratoře, nastavte strukturu a procesy. Po mém odchodu laboratoř nadále úspěšně fungovala a jeden z mých prvních zaměstnání jako projektový manažer byl později povýšen na ředitele laboratoře, což mě na něj hrdě.

– Pro mě klíčové body tohoto projektu zahrnovaly převzetí myšlenky od nuly k obchodnímu úspěchu, navigaci v překážkách, budování aliancí.

Otázka: Během svého působení ve funkci technického ředitele ve společnosti Google, se kterými jste spolupracovali na významných projektech?

A:  Bylo to před nějakou dobou, kdy se vyhledávání Google poprvé stalo užitečným v ruštině. Náš tým spolupracoval s jádrovým vyhledávacím týmem v Mountain View v Kalifornii na vybudování ruské morfologie do jazykového modelu, který byl rozhodující pro výkon platformy na tomto trhu. Rovněž jsme se postavili do čela práce s Mapami Google, abychom se přizpůsobili východoevropským specifikám map a dopravy, včetně norem pro číslování adres, role veřejné dopravy a dalších. V té době se veřejná doprava nepovažovala za velmi důležitou pro mapy Google, ale mohl by si každý obyvatel Moskvy představit, že dá pokyny na adresu, dokonce i doručovateli ve vozidle, aniž by řekl jméno nejbližší stanice metra? Toto je jen jeden příklad rozdílu v paradigmatu.

Otázka: Kdy jste se seznámili s technologií blockchain a platformou Credits? 

A: S blockchainovou technologií jsem začal pracovat jako CEO S7 TechLab. Zahájili jsme společný projekt s Alfabank na prodej letenek na Ethereum a později společně s Alfabank a Gaspromneft-Aero na zpracování plateb za letecké palivo. V této roli jsem byl obeznámen s Ethereem i Hyperledgerem a viděl jsem výhody a nevýhody každého z nich pro podniková řešení.

– Nedávno jsem se seznámil s platformou Credits a jsem ohromen technologií, včetně technické vrstvy a závazku společnosti k uživatelské komunitě i partnerům v oblasti řešení.

Otázka: Myslíte si, že celý trh dospěl k pochopení, že podnikání závisí na informační bezpečnosti?

A:  Zdá se, že technologický obchod tomuto aspektu rozumí, ale zdá se, že některá odvětví, která jsou historicky méně spojená s informačními technologiemi, k tomuto povědomí teprve přicházejí, obvykle v případě, že k nim dojde. I „low-tech“ podniky jsou závislé na informační bezpečnosti, protože dokonce pravděpodobně ukládají určité množství údajů o zákaznících a dodavatelích na počítačích. Podniky, které nerozumí své závislosti na informační bezpečnosti, jsou vystaveny riziku velkých problémů. Napadené informační systémy mohou ovlivnit vše, od zákazníků a jejich zájmů, systémy vnitřní kontroly (rozpočet, nákup, plánování) a případně pověst společnosti. Nakládání s údaji o zákaznících se řídí zákony v mnoha zeměpisných oblastech po celém světě, takže problémy mohou vést k pokutám nebo k horšímu.

Otázka: Jak hodnotíte vyhlídky na rozvoj trhu?


A: Jsem velmi vynalézavý ohledně vyhlídek a všiml jsem si, že dokonce Forbes pojmenoval rok 2019 jako „Rok podnikového blockchainu“. Podniky začínají chápat hodnotu, kterou může technologie přinést jejich systémům, včetně integrace se staršími systémy pro zvýšení zabezpečení a funkčnosti. Rovněž dosažení důvěry mezi protistranami ve světě globální dodavatelské základny, automatizovaných dokumentů a plateb, elektronických závazků – to vše vyžaduje technologii, kterou blockchain přináší ke stolu.

Otázka: V jakých oblastech by podle vás mohly Credits spolupracovat s IBM?

A: IBM je vynikajícím partnerem pro projekty komplexních řešení a má celosvětový kanál pro podnikové klienty. Vidím velký potenciál v tom, že jsem technickým partnerem IBM v projektech řešení a poskytuji komponenty řešení založené na blockchainové technologii Credits.

Otázka: Co si nejvíce ceníte na technologii a cílech Credits?

A: Architektura platformy je dobře navržena a dovedně implementována. Kód je otevřený, což umožňuje klientům a komunitě ověřovat, přispívat a certifikovat speciální instalace. Současně, protože Credits ovládá platformu, můžeme zajistit, aby kritická integrační rozhraní pro zákaznická řešení nebyla narušena upgradem, jak se to může stát u některých jiných blockchainových platforem.

Zároveň si opravdu vážím priorit týmu, s rovnováhou mezi klienty, vývojáři a integrátory a komunitou a investory. Jedná se o typ zdravého přístupu, který charakterizuje dlouhodobě úspěšné podniky.

Otázka: Co dělá Credits dobře a kde je příležitost růst?

A: Technologická platforma Credits je velmi dobře implementována a tým věnuje velkou pozornost ověřování a stabilitě. Jedná se o pevný základ pro spolupráci s partnery vyvíjejícími se na platformě, klienty pracující s řešeními na platformě a obecnou důvěru trhu v technologii.

– Vidím příležitost v rozvoji našeho portfolia řešení ve spolupráci s klíčovými hráči, jako je IBM a další. To je místo, kde budeme schopni přinést maximální hodnotu podnikovým klientům a využít silné stránky všech partnerů k řešení složitých obchodních problémů.

Otázka: Co si přejete dosáhnout v příštím roce v Credits?

A: Budu rozvíjet a rozvíjet naše vztahy s partnery, klienty a poradci po celém světě. Také jsem dal vysokou prioritu budování našich partnerských kanálů, včetně integrátorů a nezávislých nezávislých výrobců. Pokud jde o tyto směry, těším se na úzkou spolupráci s našimi velvyslanci a regionálními zástupci. Společně uvedeme PoC v klíčových odvětvích, umožníme partnerům kanálu stavět na našich řešeních a realizovat řešení s podnikovými klienty.

– Souběžně úzce spolupracuji s naším týmem pro rozvoj podnikání na rozvoji dalších dovedností, najímání správných kandidátů, strukturování práce kolem vhodných KPI.

S rozvojem blockchainového průmyslu se rozšiřuje počet velkých hráčů podílejících se na jeho dalším rozvoji. Jak stále více zástupců velkých podniků zavádí a používá inovativní řešení ve stávajících modelech vztahů, moderní společnost bude transparentnější a bezpečnější pro interakci.

Úvěry je open-source a plně decentralizovaná blockchainová softwarová platforma fungující na základě algoritmu PoA (Proof of Agreement). Platforma nabízí síťové kapacity až 1 milion transakcí za sekundu s dobou zpracování transakcí 0,1 sekundy a nízké poplatky od 0,001 USD za transakci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map