Trh s kryptoměnami potřebuje k přežití zásadní změnu paradigmatu – Norbert Goffa, výkonný ředitel ILCoin

Norbert Goffa hovoří podrobně o vývoji odvětví kryptoměn a blockchainu a sdílí svůj názor na to, jak uspět v novém prostředí.

ILCoin je kryptoměna, která existuje od roku 2015, ale hard fork, který se stal na začátku roku 2019, se pro projekt ukázal jako transformativní. Tým vývojářů ILCoin kompletně přepracoval strukturu stávajícího blockchainu a přepsal kód, což vyústilo ve vývoj jedinečného kvantově rezistentního protokolu C2P (Command Chain Protocol). Inovativní technologie umožnily zajistit vysokou úroveň zabezpečení mince.

Nedávno jsme si sedli s Norbertem Goffou, výkonným manažerem projektu, a hovořili jsme o transformačních procesech, které v tomto odvětví probíhají, a o tom, jak se projekt ILCoin umisťuje v novém prostředí.

1) Umístíte ILCoin jako projekt, který sleduje špičkovou technologii, na rozdíl od tolika projektů, které kladou marketing a dobře vypadající bílé papíry na správný technologický základ. Věříte tomu, že s rostoucím přijetím ILCoin by se mohl stát příkladem pro další projekty, které budou následovat? Sledování vaší ideologie by umožnilo průmyslovému rozvoji rychleji?

Od boomu ICO v roce 2017 bylo psaní White Papers samostatnou záležitostí. Je pravda, že mnoho projektů bylo více zaměřeno na propagaci svých projektů než na vytváření skutečné hodnoty pro uživatele. Protože odvětví zůstává převážně neregulované, je snadné použít myšlenku tokenizace k slibování čehokoli, aniž byste měli za svým projektem solidní technologický základ nebo dokonce skutečný případ použití.

Jedná se však o krátkozraký přístup a cestu nikam. V roce 2017 se trh velmi oslabil, protože mnoho projektů ICO mělo jako primární cíl fundraising a nepřineslo žádný technologický pokrok. Následkem toho to mělo za následek četné únikové podvody a vrhlo špatné světlo na průmysl.

Ty časy humbuku jsou však pryč. Jak se trh stal zralejším, již nestačí dělat velké nároky a budovat blockchain kvůli tomu, aby měl blockchain. Abyste přežili a uspěli v dlouhodobém horizontu, musíte prokázat technologickou hodnotu projektu. V tomto smyslu věřím, že můžeme být vynikajícím příkladem pro ostatní.

2) Co je podle vás nezbytné, aby blockchainový projekt dosáhl úspěchu? Je dostatečně pevná technologická základna, nebo to přeci jen vyžaduje něco jiného?

Jistě, je těžké očekávat, že blockchainový projekt dosáhne úspěchu bez robustní technologické základny. V této fázi mnoho decentralizovaných projektů zdůraznilo jejich „snadno použitelnou“ funkci, což je logické a obchodní. Uživatelská přívětivost však nestačí k tomu, aby projekt přežil a přinesl hodnotu. Musíme se zabývat potenciálními problémy a obtížemi ukládání dat, vyřešit problémy se zabezpečením a odpovědět na základní otázky týkající se robustnosti technologie.

Z tohoto pohledu potřebujeme novou generaci kryptoměn, kde technologie slouží jako základ, na kterém je vytvořena skutečná hodnota zaměřená na bezpečnost uživatelů a udržitelnost systému.

3) Vzhledem k nepokojům, kterými prošla krypto komunita kvůli nedávnému medvědímu trhu, není přehnané říci, že mnoho lidí ztratilo víru v krypto a blockchain. Nebo se k nim alespoň staly velmi skeptičtí – myslíte si, že k opětovnému získání jejich důvěry by stačila změna přístupu k udržitelné a spolehlivé technologii?

Ano. Jak jsem již zmínil, musíme změnit perspektivu a přístup k tomu, co vyvíjíme a jak to děláme. Crypto market potřebuje technologie, které umožní objevit blockchain schopnosti a tak přinést hodnotu každodenním uživatelům.

Věřím, že jsme se dostali přes „naivní“ fázi, zatímco medvědí trh v roce 2018 byl nezbytnou fází přechodu do zralejšího stavu s určitými ponaučeními. Vznikající technologie a nízká úroveň porozumění jejímu fungování vedly k humbuku a umožnily mnoho podvodů a hackerských útoků. Přirozeně narušili důvěru v krypto a blockchain obecně. Abychom to obnovili, musíme se znovu zaměřit na skutečné hodnoty technologií DLT a vynést je na světlo.

Problém je v tom, že většina současných aplikací není součástí blockchainové technologie; pouze se k tomu připojí. TX pracuje na blockchain technologii, ale nic jiného. Měla by být vyřešena otázka ukládání dat a současně je třeba zlepšit také zabezpečení.


4) Vaše pozice je založena na skutečnosti, že technologie by měly být základem jakékoli kryptoměny – ale zároveň se mnozí rozhodují ve prospěch těch kryptoměn, které pro ně nemají nic jiného než kompetentní PR a marketing. A daří se jim dobře. Proč jste si vybrali jinou, mnohem obtížnější cestu?

Jsem v obchodním prodeji více než 15 let a jsem si vědom všech triků a manipulačních nástrojů. Můžu tedy s jistotou říci, že projekty, které nemají žádnou platnou technologii, nemají za sebou žádnou skutečnou hodnotu a spoléhají se výhradně na PR a marketingové nástroje, se dopouštějí podvodů. V podstatě vám prodají spoustu ničeho.

Kryptotrh již prošel „fází učení“, což znamená, že tato taktika nemusí fungovat tak dobře jako v minulosti. Když mluvíme o významných projektech se slabými technickými základy, mohu říci, že je mnohem jednodušší propagovat se a těžit z výhod důvěry s vysokou tržní kapitalizací. Tento přístup má však omezení a z dlouhodobého hlediska se nevyplatí. Nechci přijít jako příliš arogantní, ale podle mého názoru musí některé top 10 kryptoměny ukázat mnohem vážnější a přitažlivější výsledky, než jaké jsme zažili v předchozích dvou letech.

5) Řekněte nám stručně o vaší technologii C2P a velikosti vašeho bloku – jak se vám podařilo dosáhnout kapacity 25 megabajtů a zajistit bezpečnost?

To je dobrá otázka pro naše vývojáře. Mezní hodnota 25 MB však nebyla tak náročná. Navíc to již není náš nejlepší úspěch, protože jsme rádi, když jsme dva kroky před tím, co ukážeme. V této fázi se nechci podrobně zabývat, ale doufám, že se mým slovům brzy dostane uznání.

Kvantově odolný protokol C2P je milníkem na trhu a inovací týmu ILCoin, na kterou jsme hrdí. C2P je vícevrstvý systém založený na různých funkcích uzlů a dvouúrovňovém systému digitálních podpisů. Je schopen eliminovat škodlivé útoky a velmi brzy to dokážeme certifikací. V podstatě jsme s C2P vytvořili nový základ pro blockchainové operace.

6) Jaké jsou vyhlídky na blockchainovém trhu? Jaké to bude za 5 nebo 10 let? Sdělte nám prosím svůj názor. Kdo zůstane na trhu? Silní hráči?

Tato otázka si zaslouží samostatný rozhovor. Podle mého názoru se však případy použití blockchainu ukáží jako transformační a přinesou nejvýznamnější technologické výzvy naší doby.

Vzhledem k tomu, že blockchain je schopen historicky ukládat všechny události, může vytvořit novou hodnotovou perspektivu v ekonomické a finanční oblasti. Přichází však s dvojí odpovědností a její důsledky jsou nepředvídatelné. Decentralizovaný přístup bude fungovat, dokud nebude zneužit. Věřím, že současný přístup projde radikálními změnami. Nyní je trh blockchainu ve fázi „vzpurného adolescenta“ a nejvíce, co můžeme udělat, je poučit se a přejít do zralejšího stavu.

7) Když se snažíte změnit pravidla hry na trhu, nejste zastrašení? Necítíte strach z konkurence, která sází na replikaci stávajících řešení?

Tým vývojářů ILCoin vytvořil inovaci schopnou přinést na trh potenciální změnu paradigmatu. Naše technologické průlomy – C2P a velikost bloku 25 MB – jsou jen začátek. Nechceme však nikomu konkurovat, protože naším primárním cílem je naplnit naše vlastní očekávání a podporovat trh blockchainu a kryptoměny, aby se vyvinul do integrálního celku výhod uživatelů.

Byli bychom rádi, kdyby se další projekty řídily naším náskokem a zaměřily se na technologii, která přináší skutečnou hodnotu řešením naléhavých problémů tohoto odvětví. Na konci dne se uživatelé rozhodnou.

8) Útoky hackerů byly pro průmysl skutečným problémem. Mnoho kybernetických krádeží a narušení bezpečnosti zdiskreditovalo mnoho projektů blockchainu a kryptoměny a narušilo důvěru v technologii. Věříte, že se vaše technologie může stát řešením?

Hacking je velmi naléhavá otázka, kterou drtivá většina projektů, i těch nejvýznamnějších, z velké části opomíjí. Velmi málo – pokud vůbec nějaké – špičkové kryptoměny mají alespoň základní řešení pro ochranu systému před škodlivými útoky, zatímco decentralizace znamená, že členové komunity budou sdílet odpovědnost.

Ve skutečnosti je to důležitá otázka, která může z dlouhodobého hlediska určit budoucnost kryptoměn. ILCoin se zavázal budovat ekosystém s vysokou úrovní zabezpečení, odolný vůči 51% útoku a dalším častým problémům, včetně hrozby kvantového výpočtu.

9) Regulační orgány po celém světě zůstávají skeptické ohledně kryptoměn a blockchainových technologií. Některé země se uchýlily k restriktivnímu přístupu, zatímco jiné přijaly přijatý přístup „počkej a uvidíš“ a řeší problémy případ od případu. Věříte tomu, že technologická hodnota, kterou přináší ILCoin, bude schopna prolomit ledy s vládou a regulačními orgány?

Kritický regulační přístup je zcela pochopitelný jako nízká transparentnost a díky nízké úrovni zabezpečení je odvětví zranitelné vůči narušení bezpečnosti a všemožným manipulacím. Období boomu ICO v letech 2017 a 2018 přineslo řadu mrtvých projektů a vyústilo v nedůvěru, která donutila regulační orgány zasáhnout v tomto odvětví.

Kvůli špatné pověsti bylo pro pevné projekty stále obtížnější vstoupit na trh a získat důvěru investorů i regulačních orgánů. Toho lze dosáhnout zajištěním větší transparentnosti a nabídnutím skutečné hodnoty měnící hru pro uživatele, což není možné dosáhnout bez robustní technologie, která řeší problémy stávajících blockchainů. Jakmile se začnou objevovat nové projekty s takovým přístupem zaměřeným na technologie na rozdíl od přístupu PR a marketingu, přístup regulačních orgánů se začne měnit.

10) Jaké jsou vaše plány do budoucna? Dosáhli jste již svých cílů, pokud jde o technologický rozvoj, nebo máte více nápadů k realizaci? Sdělte nám, prosím, své plány.

Ve skutečnosti je projekt, který již nemá žádné rozvojové cíle, mrtvý projekt. Chcete-li zajistit dlouhodobý úspěch a přežít ve vysoce konkurenčním prostředí, musíte jít dál a vytvořit něco nového a vzrušujícího. Jakmile se rozhodnete, že si můžete odpočinout na vavřínech, vyskočí z ničeho nic nové ambicióznější a inovativnější projekty.

V této fázi nechci zacházet do podrobností, ale nyní mluvíme o mnoha zajímavých funkcích vyvíjených právě teď. Doufám, že je brzy budeme moci vyzkoušet. Náš zdrojový kód je publicita dostupná v GitHubu, kde jej může každý softwarový inženýr prozkoumat a zanechat své komentáře. To nám pomáhá odhalit chyby dříve, než se stanou problémy. Rovněž plánujeme najmout nezávislé auditory a odborníky na kybernetickou bezpečnost, abychom eliminovali potenciální zranitelnosti. Jinými slovy se snažíme stavět na našem konceptu zaměřeném na zabezpečení a zajistit, aby byl ILCoin ještě spolehlivější a odolnější vůči hackerům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map