Bitcoin zanechal zlato jako nejvýkonnější aktivum, a proto bitcoin není bublina?

Za posledních pár let jste si určitě všimli, že někteří lidé mají tendenci předpovídat, že bitcoin je bublina, která praskne. „Bublina“ se označuje jako aktivum poháněné neoprávněným a bujným chováním trhu, které vede ke kolapsu. Jaká je skutečná dohoda s bitcoiny a proč to lidé na internetu označují jako bublinu? Už od počátků kryptoměny zůstávali někteří lidé skeptičtí ohledně první kryptoměny, což vedlo k lži nebo „falešné pravdě“ o bitcoinu. 

V tomto příspěvku jsme v ChangeNOW, přední okamžitá směna kryptoměn služba, vám to vyjasní. 

Proč byl bitcoin vůbec nazýván „bublinou“ ?

Bitcoin je digitální měna, která se objevila po finanční krizi v roce 2008. Není regulována centrální bankou a umožňuje uživatelům obcházet banky a tradiční platební možnosti za zboží a služby. Cena bitcoinů od té doby neustále roste. Ale hlavním důvodem, proč je dnes většina lidí ohledně bitcoinu pesimistická, je to, že v roce 2017 byla cena bitcoinu historicky nejvyšší a za méně než rok vzrostla o 900%, přičemž její zvýšení hodnoty nebylo ani předvídatelné. To vedlo lidi k pochybnostem o bitcoinu a o tom, co udělá investorům, pokud slepě důvěřují kryptoměně. 

BTC stále vysokéBTC stále vysoké

Prvním velkým argumentem, který navrhují, je, že bitcoin není hmatatelný, ale decentralizovaný, což znamená, že nemá žádnou vládu podporující jeho jednání a operace. Naopak, fiatové měny začleňují stabilitu, protože jsou podporovány vládami a obrovskými bankami. Kromě toho jsou fiat měny sankcionovány a motivovány – fiat měny lze použít pro oficiální záležitosti, jako je placení daní. U bitcoinů tomu tak není. Různé vlády a regulační orgány mají tendenci sankcionovat kryptoměny různými způsoby, protože nemají konkrétního vlastníka – ani jedna organizace, ani osoba, která ovládá bitcoiny.

Někteří argumentují tím, že protože bitcoin byl prvním fenoménem svého druhu, byl jednoduše nafouknutý a nadměrně přehnaný.

Bylo jen několik investorů, kteří jej koupili, aby jej mohli skutečně používat. Jiní měli prostě zájem to převrátit – nakupovat nízko a prodávat vysoko. Argumentem tedy je, že jelikož bitcoin nemá silnou podporu příznivců, kteří se starají o jeho blahobyt, jeho cena je neustále nafukována těmi, kteří chtějí z bitcoinu „rychle vydělat“.  

Co tedy „dělá bitcoin vypadat jako bublina“?

Skeptici se domnívají, že bitcoinové bubliny mají tendenci expandovat poté, co se na kryptoměnový trh přidá nová vlna nových investorů. Zažilo to v roce 2011, poté následovala stejná situace v roce 2013. Lidé si mysleli, že bitcoin je ve skutečnosti bublina, když Cena bitcoinu dosáhl historického maxima 20 000 $ v roce 2017. Jediný BTC byl oceněn na 20 000 $. Toto je stále rekordní cena v historii kryptoměny. Poté však následoval propad a digitální měna klesla na minima přibližně 7300 USD za méně než 2 měsíce a 3200 USD za rok.

Cena bitcoinu je dnes méně než 50% svého historického maxima. Někteří lidé si tedy myslí, že nastane další náhlý boom, který povede ke zvýšení ceny bitcoinů – a po nějaké době opět poklesne, což činí bitcoin extrémně nepředvídatelným a naznačuje, že jde o bublinu.

Cena bitcoinu je vždy citlivá na technologická selhání. Pokud by se s bitcoinovým protokolem stalo něco špatného, ​​mohla by být ovlivněna cena. Vzhledem k tomu, že se v průmyslu vždy vyskytují technologické závady, někteří lidé ztrácejí víru v bitcoiny a nazývají to bublinou.

To byly argumenty pro to, aby první kryptoměnou byla bublina. Je to však jen jedna stránka příběhu – v další části dokážeme, že to není povaha bitcoinu. 

Proč bitcoin „NENÍ“ bublina?

Jak vidíte, internet je plný lidí, kteří hovoří proti bitcoinům a dalším kryptoměnám a nazývají je bublinami. Nedělají nic jiného než šíření strachu mezi nadšenci kryptoměny a obecným publikem a ctižádostivými investory, kteří skutečně chtějí používat bitcoiny, místo aby je obraceli za účelem zisku. Z výše diskutovaného tématu je zřejmý jeden fakt – lidé se obávají, že vysoké fluktuace cen bitcoinů způsobí zkázu pro mysli investorů i těch, kteří se v tomto odvětví angažují. 

Ve skutečnosti platí, že ti, kteří kritizují bitcoiny, nejsou obeznámeni s kryptotrhem a jsou o bitcoinu zmatení..

Teorie bublin jsou přesné pouze tehdy, když jsou užitečné, a my s potěšením můžeme říci, že nejsou. Lidé, kteří tvrdili, že bitcoin je bublina za 20 $, vám naprosto radili, abyste neinvestovali, stejně jako ti, kteří tvrdili, že to byla bublina za 200 $. Nyní můžete jasně vidět, že tato rada byla dramaticky neužitečná. Pokud jste se řídili radou obhájců bublin, skutečně vám unikla příležitost vydělat nějaké vysoké zisky investováním do bitcoinů a dalších kryptoměn. 

Možná si vzpomenete, že v roce 2012 činily akcie společnosti Apple 100 $ za akcii a společnost byla označena jako bublina, přičemž „navrhovatelé bublin“ očekávali, že se objeví. Uplynulo 7 let a zatím nedošlo k žádnému výbuchu. Představte si ty, kteří v té době investovali do Apple. Určitě vydělali nějaké velké peníze. 

Morálka příběhu tedy je, že přijímání rad od teoretiků bublin nemusí být nejlepším investičním rozhodnutím. Dívají se pouze na nejhorší možné scénáře a plodné výhody úplně přeskočí.

Proč jsou bitcoiny zvláštní než jiné bublinové výboje?

Bitcoin není společnost, která je náchylná ke ztrátám ziskovosti, ani spekulace, které by se mohly rozpadnout kvůli bance nebo vládě vyvolanému podvodu. Tady si krypto pesimisté o bitcoinu neuvědomují:

  • Hodnota bitcoinu roste, protože se jedná o revoluční finanční vynález, a ne kvůli lžím na trhu. 
  • Hodnota bitcoinu roste, protože si ho osvojuje stále více lidí. 
  • Hodnota bitcoinu roste, protože ‚síťový efekt ‘je v plném proudu. 

Obecní investoři jsou nadšeni, že se mohou zapojit do bitcoinu, a to je důvod, proč cena bitcoinu roste. Nezaměňujte to však s uměle nafouknutou bublinou, která vychází z „falešné pravdy“. Cena bitcoinu se s největší pravděpodobností vyšplhá výše a více lidí se bude nadále zapojovat do kryptoměny. 

Ve výsledku se bublinové teorie zdají být absurdní a nepoužitelné. Pokud produktu věříte, pokračujte a investujte do něj. Jak těžké je to? Přestaňte hledat rady od lidí, kteří se bojí změn, protože bitcoin, mimo jiné kryptoměny, je opravdu budoucnost. Ano, existují špatné a dobré investice, ale to neznamená, že jsou všechny bubliny. Trh s kryptoměnou se podstatně liší od běžného trhu s akciemi a akciemi. Než do něj vstoupíte, vyžaduje řádnou znalost tohoto odvětví. Takže nevěřte bublinovým teoriím. Proveďte svůj vlastní průzkum a trh vám odhalí, jak to opravdu funguje.

Zřeknutí se odpovědnosti: Tento článek odráží pouze názor jeho autora a nejedná se o finanční poradenství. Neneseme žádnou odpovědnost za výsledky rozhodnutí nebo jednání obchodníka.

Článek pochází z https://changenow.io/blog/bitcoin-bubble

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map