Ekosystém Umi Blockchain: okamžité převody, inteligentní smlouvy a ziskové sázky

Počet vydaných kryptoměn a digitálních tokenů dosud překročil 7 tisíc a v tomto oceánu kryptoměn je pro investory obtížné rozpoznat slibné služby v rané fázi vývoje, zároveň však investice v této fázi maximalizovat zisky.

UMI je jedním z mladých projektů vytvořených na křižovatce trendů DeFi a digitálních aktiv, který přitahuje pozornost nejen svou jedinečnou funkčností, ale také svými budoucími plány. UMI je univerzální peněžní nástroj, který umožňuje uživatelům provádět okamžité, bezpečné a bezplatné finanční převody a také vydělávat kryptoměny prostřednictvím ziskového vkladu. Kromě toho je UMI plnohodnotná blockchainová platforma schopná provádět inteligentní smlouvy jakékoli složitosti. Pojďme se blíže podívat na možnosti UMI.

Podívejte se na video o UMI:

Transakce

Síť UMI může provést přibližně 4500 transakcí za sekundu. To výrazně překračuje kapacitu většiny ostatních blockchainů, včetně těch základních, jako jsou bitcoiny nebo ethereum.

Mainnet UMI byl spuštěn v létě roku 2020 a neustále se vylepšuje. V budoucnu tým UMI zavede aktualizaci, která zvýší dostatečně vysokou kapacitu pro provádění 10 000 transakcí za sekundu. To přináší platformu UMI blíže transakčnímu vedení hlavních platebních systémů, jako jsou VISA a MasterCard. Vývojáři UMI mají také dlouhodobý cíl – dosáhnout kapacity 1 milionu transakcí za sekundu. I když to zní příliš ambiciózně, existuje šance dosáhnout toho v dlouhodobém horizontu, a zde je důvod.

UMI

Nejprve síť UMI pracuje na vylepšené verzi konsensu Proof-of-Authority (charakteristiky konsensu PoA budou podrobně popsány dále v článku). Zadruhé, takového škálování lze dosáhnout optimalizací programovacích jazyků a inteligentních kontraktů, stejně jako pomocí takových nástrojů, jako je Kubernetes. A konečně lze upgrady sítě UMI provést rychleji a s menším úsilím s plánovanými změnami vnitřní architektury ekosystému.

Další plánovaná funkce platební služby ekosystému UMI se také jeví jako velmi slibná – offline transakce. Jiné blockchainové systémy se zaměřují na transakce výhradně přes internet, zatímco v ekosystému UMI lze postup odesílání transakcí provádět bez přístupu k World Wide Web pomocí běžných SMS nebo jiných komunikačních metod. Například délka transakce UMI je 150 bajtů. To je 1200 bitů informací. Standardní délka SMS je 1120 bitů (140 bytů), což znamená, že k odeslání přenosu přes blockchain UMI jsou zapotřebí pouze 2 SMS. To je výhodné, pokud je nutné odeslat urgentně přenos a internet není dočasně přístupný. Technicky je ekosystém UMI již schopen odesílat offline transakce bez připojení k internetu, ale služba pro zahájení přenosu ještě nebyla spuštěna. Tým UMI to v současné době vyvíjí.

Hlavním rysem blockchainu UMI není kapacita sítě, ale absence poplatků. Toho bylo dosaženo jedinečnou technologií, na které je ekosystém postaven, a odlišným ekonomickým modelem ve srovnání s jinými populárními kryptoměnami.

Technologie

The UMI blockchain je založen na technologii Proof-of-Authority, konceptu vytvořeném spoluzakladatelem Ethereum Gavinem Woodem.

Rozdíl mezi PoA a populárními algoritmy Proof-of-Work (na kterých bitcoin běží) nebo Proof-of-Stake (Ethereum plánuje přejít na PoS) spočívá v tom, že v síti PoA není místo pro soutěž mezi horníky a padělateli za právo vygenerovat blok a získat odměnu. Generování bloků, a co je nejdůležitější, jejich integrace do blockchainu, zajišťují důvěryhodné uzly – „hlavní uzly “. V síti UMI jsou hlavní uzly velké autorizované uzly, které splňují přísné požadavky na rychlost. Tato funkce výrazně zvyšuje kapacitu sítě.


Původní koncept PoA má však také své nevýhody. Původní model PoA předpokládá, že běžní uživatelé nemohou ovlivnit provozní mechaniku systému a pouze důvěryhodné uzly mají právo potvrzovat transakce a zaznamenávat je do blockchainu a ty obvykle patří jedné organizaci nebo přidruženým společnostem. Tyto faktory zvyšují riziko centralizace sítě, která zbavuje kryptoměnu její hlavní hodnoty – decentralizace – a trochu se liší od ostatních již existujících tradičních platebních systémů. Aby se zabránilo riziku centralizace sítě, jsou uzly v blockchainu UMI rozděleny do dvou typů – „hlavní uzly “, které integrují bloky do blockchainu auzly validátoru “ které ověřují bloky. Pouze určité typy uzlů se mohou stát hlavními uzly – zahrnují uzly spuštěné týmem UMI a jejich četnými partnery z různých zemí, zatímco každý uživatel může spustit uzel validátoru. Uzly validátoru monitorují práci hlavních uzlů a pokud jsou zjištěny podezřelé akce, bezohlední masters jsou automaticky odpojeni od systému.

Spolu s distribucí energie mezi hlavními uzly a uzly validátoru se v budoucnu plánuje v systému UMI implementovat další mechanismus, který má zabránit centralizaci – integrace s konsensem Proof-of-Stake. Blockchain UMI bude i nadále fungovat na algoritmu PoA, ale pokud nastanou nějaké problémy s hlavními uzly, systém se automaticky přepne na rezervní konsenzus PoS. I když všechny masternody náhle přestanou fungovat, výkon sítě UMI a její schopnost provádět transakce nebudou ovlivněny. Uzly PoS nepotřebují k práci výpočetní vybavení, stačí běžný notebook. Každý uživatel UMI, který má nainstalovanou peněženku pro stolní počítače s uzlem validátoru, bude moci spustit záložní uzel PoS.

Sázení navíc funguje na inteligentní smlouvě v systému UMI, což znamená, že sázka nemusí neustále udržovat počítač. Díky uzavření chytré smlouvy můžete generovat nové mince UMI: až 40% měsíčně v režimu 24 hodin. S takto výnosným ekonomickým modelem UMI vybízí uživatele, aby se aktivně připojili k systému. Tento model je jednou z funkcí, která umožňuje UMI vyhnout se provizím za převody – účastníci sázek mají zájem o rozvoj ekosystému bez dalších pobídek, jako jsou provize.

Chytré smlouvy

Blockchain UMI vám umožňuje vytvářet mnoho specializovaných multifunkčních inteligentních smluv, včetně těch, které jsou vhodné pro integraci do služeb elektronického obchodování nebo pro zahájení decentralizovaných autonomních organizací (DAO). Patří mezi ně různé služby decentralizovaného financování (DeFi).

Oblasti použití inteligentních kontraktů blockchainu UMI:

  • Decentralizované výměny a žádosti;
  • Protokoly DeFi, včetně výnosu a půjček;
  • Internetové obchody;
  • Crowdfundingové platformy;
  • Weby s hazardními hrami;
  • Herní platformy;
  • Cashback a bonusové programy;
  • a mnoho dalších služeb.

Díky své vysoké kapacitě síť UMI zajistí plynulý provoz velkých projektů DeFi, decentralizovaných burz (DEX) nebo decentralizovaných aplikací (DApps) a uživatelé nebudou čelit bezprecedentně vysokým transakčním poplatkům, jak tomu bylo dříve u sítě Ethereum. Zahájení služeb DeFi založených na UMI tedy nebude mít nepříznivý dopad na ty, kteří používají systém výhradně pro převody peněz.

Sázení podrobně

V současné době lze mince UMI těžit ve dvou sázkových strukturách (pooly) – ROY Club a ISP Club. Abyste mohli zahájit těžbu, musíte si vytvořit osobní peněženka v blockchainu UMI a převést určité množství UMI coinů na vaši adresu.

UMI

UMI

Po doplnění adresy peněženky můžete své mince umístit ke sázení do dvou skupin. Na rozdíl od jiných sázkových systémů se mince v systému UMI po připojení ke skupině nezmrazí. Zůstávají v peněžence uživatele a kromě vlastníka k nim nemá nikdo přístup. Sázkové odměny se hromadí 24/7. Uživatel je může kdykoli stáhnout a prodat.

UMI

Mince UMI si můžete koupit prostřednictvím SIGEN.pro obchodní platforma, která zahrnuje burzu, automatický výměník a platformu p2p. Podle statistik se denní objem obchodování UMI pohybuje od 250 000 do 300 000 USD a likvidita knihy objednávek na nákup mincí již překročila 3,2 milionu USD, s přihlédnutím k platformě p2p. U projektu, který byl spuštěn teprve před čtyřmi měsíci, vypadají čísla velmi slibně. Zájem o UMI na trhu nepřímo dokazuje rychle rostoucí počet aktivních uživatelů: jejich počet přesáhl 47 000.

Mobilní aplikace

Díky vysoce kvalitním a rychlým mobilním aplikacím mohou uživatelé provádět všechny klíčové operace pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace pro Android nebo iOS lze stáhnout z Google Play a Obchod s aplikacemi, resp.

Mobilní aplikace UMI nabízejí široký seznam funkcí. Jeden může vytvořit a spravovat jednu nebo několik peněženek UMI, přijímat a odesílat mince, připojit se k vytyčovacím strukturám, prohlížet historii transakcí a kontaktovat technickou podporu.

Aplikace poskytují možnost autorizace pomocí Face ID, otisku prstu nebo PIN kódu.

Všechny nejnovější informace o projektu UMI najdete v blog.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map