Kam investovat v roce 2020? Top 5 směrů

Kam letos investovat peníze online nebo offline, jak „koupit čas“ a získat úroky, i když nepracujete? Kam investovat v roce 2020 za účelem získání měsíčního příjmu, jak to nejlépe udělat, stejně jako několik důležitých doporučení od profesionálů v tomto ohledu.

1. Kryptoměny

Investice do kryptoměn je nejsilnější trend na světě za posledních 50 let. Dnes mnoho lidí porovnává toto aktivum se zlatem (zlatá horečka) a podle průzkumu by více než 50% investorů raději investovalo do bitcoinu místo do zlata. Více než 76% držitelů kryptoměny věří v předpovědi velryb, že náklady bitcoinů v příštích několika letech dosáhnou 250 000 $ za 1 BTC.

Samotní tvůrci kryptoměn a mnoho miliardářských investorů jim říká bublina, nikdo však nemůže zastavit její růst. Dokonce i státy se musí přizpůsobit lavinovému trendu a vyvíjet své vlastní měny na základě systému decentralizace blockchainu.

Je těžké mluvit o budoucnosti, ale v tuto chvíli o bitcoinech vědí i babičky a cena nových peněz stále roste. Pokud nechcete pořizovat elektronické peněženky, ponořit se do podstaty nových technologií, pokud je to pro vás obtížné, stačí investovat do různých kryptoměn prostřednictvím burzovních makléřů, protože je velmi cenově dostupný a nevyžaduje velké výdaje. Makléři navíc nabízejí pákový efekt, který zvýší váš zisk.

Kromě makléřů se v roce 2019 začaly objevovat plně automatizované platformy založené na neuronových sítích. To znamená, že analýzu měnových kurzů, grafů, ICO / IEO neprovádějí makléři, ale umělá inteligence.

Zaprvé, na rozdíl od lidí, má pravděpodobnost chyby neuronové sítě tendenci k nule.

Zadruhé, neuronová síť založená na blockchainu vás na rozdíl od obchodníka nedokáže oklamat.

Případová studie: bitsmax.ltd

Platforma je duchovním dítětem anglického miliardáře – Davida Hardinga.

Možná nerozumíte kryptoměnám úplně, jednoduše proveďte vklad a získejte od 2 do 5% denně v tomto pasivním režimu! Souhlaste, že bankovní vklady na pozadí těchto příjmů se zdají směšné.

Platforma se neobjevila dávno, nicméně do platformy již bylo investováno více než 300 000 $ a částka se každý den znásobuje. To není překvapující, protože každý chce získat pasivní příjem s takovým úrokem, investovat nejslibnějším směrem.

Platforma se vyvíjí a každý den roste počet přijímaných kryptoměn a platebních systémů. Společnost také efektivně využívá síťový marketing k přilákání investorů, to znamená, že na platformě můžete vydělat peníze i bez investování peněz, ale pouze pozváním přátel. Výhodou platformy je, že investiční limit je omezen na pouhých 50 000 $, ačkoli kontrakty lze otevírat, kolik chcete, stejně jako do této platformy může investovat každý obyvatel planety Země. Na rozdíl od jiných platforem také nedostáváte peníze na konci investičního období, ale každý rok po dobu jednoho roku dostáváte časové rozlišení a můžete si okamžitě vybrat peníze nebo znovu investovat.


2. Cenné papíry

Cenné papíry jsou již dlouho běžným zdrojem investic. Mnoho lidí sní o tom, že budou spolumajiteli společností Apple, Microsoft nebo Gazprom, což jim umožní vytvořit akciový trh. Stačí koupit podíl jedné z těchto společností a vy již vlastníte malou část této společnosti a dostáváte z ní dividendy. V případě zvýšení hodnoty akcií je lze prodat a zaznamenat dobrý zisk.

Každý může investovat do výnosných akcií. Algoritmus akcí je jednoduchý (není složitější než nákup zubní pasty v obchodě) a po tuctu operací se kdokoli snadno zorientuje v transakcích na akciovém trhu. Jako příklad zvažte akcie Amazonu:

V uplynulém roce cenné papíry zvýšily cenu téměř o 100% a taková dynamika není prvním rokem. Pokud se vám to zdá být ojedinělým případem, podívejte se na Teslu, Google a další známé společnosti.

3. Rizikové fondy

Investice do rizikových projektů jsou jak extrémně ziskové, tak také velmi riskantní. Nejprve si povšimneme, že rizikový fond je investiční projekt zaměřený na zavádění inovací do začínajících nebo stávajících podniků.

Schéma práce rizikových fondů: jednotlivci mohou být účastníky a investory, stejně jako společnosti a bankovní struktury; investice se neuskutečňují pouze v penězích, ale také jako závazky (povinnost investovat částku peněz, když to bude nutné); část fondů přispívají také zakladatelé rizikového fondu; poté fond rozděluje peníze společnostem zahrnutým do portfolia a vyvíjí je po uvedené období, obvykle 5-10 let.

4. Nemovitosti

Snad nejtradičnějším způsobem generování příjmu je nákup nemovitostí. Je nesmírně obtížné v této oblasti vyčlenit něco nového. Nicméně si všimneme hlavních bodů, například příjmy z nemovitostí mohou být dvou typů: platby za pronájem; prodej nemovitého objektu za vyšší cenu. Nejběžnější je první možnost. Mnoho lidí si kupuje byty a pronajímá je, aby dostávali stabilní platby.

Lze zakoupit nejen rezidenční, ale i komerční zařízení. Ty jsou řádově dražší než byty a vyžadují zvláštní přístup k výběru, protože jsou určeny pro podnikání. Nejčastěji je taková možnost vhodná pro lidi, kteří nechtějí výrazně zvýšit svůj kapitál, ale pouze jej uložit, protože byt za 40 tisíc dolarů (mimo kapitál) může přinést 200 dolarů měsíčně, zatímco na akciovém trhu stejné částka by mohla přinést 10krát více a se správou důvěry na devizovém trhu by se to mohlo za rok dokonce vyplatit.

Hlavním problémem pro investice do nemovitostí je počáteční kapitál, který by měl být poměrně velký. Například pro komerční nemovitosti v Moskvě, průměrné náklady na 1 čtvereční. m. je 407 700 rublů (podle výzkumného projektu Domofond.ru). Vzhledem k tomu, že standardní objekt bude mít plochu asi 100 metrů čtverečních. m., budete potřebovat částku 1 milion USD. Potenciální příjem z investic do nemovitostí: Z nájmu – u komerčních zařízení to bude asi 10–15% ročně a u rezidenčních to bude asi 5–8%.

Další prodej – při koupi nové budovy může dosáhnout 30-40%, obecně platí, že u všech objektů je roční nárůst přibližně 5-10%.

5. Start-upy

Začínající společnosti jsou již dlouho středem pozornosti investic. Tento směr může v průběhu času přinést poměrně velký zisk, o čemž svědčí příběhy o Facebooku, Microsoftu a dalších. Jejich investoři po tuctu let dosáhli zisku tisíců procent.

Pokud si myslíte, že IPO startupu na burze je dobrá příležitost k investování malého množství peněz, pak se můžete mýlit.

Zaprvé, IPO již znamená velmi vysoký peněžní tok ve společnosti, což znamená, že musíte investovat do startupů před IPO, a to ve velmi raných fázích.

Zadruhé, IPO nezaručuje růst akcií, naopak v prvním roce po IPO u většiny společností ceny akcií klesají.

Částka, kterou lze vydělat při spuštění, se pohybuje ve stovkách a někdy i v tisících procent. Na druhou stranu je investice do mladých společností riskantní, protože nakonec nemusí být úspěšné a způsobit ztrátu.

Investice do startupů jsou nejlepší na tematických burzách:

https://www.crowdcube.com 

https://www.indiegogo.com

https://circleup.com

Závěr

Každý rok existuje stále více směrů pro investice.

Každý investor, pokud chce dosáhnout zisku a stát se profesionálem, musí dodržovat řadu jednoduchých pravidel – diverzifikaci, výpočet rizik a další. S tím vším nezanedbávejte doporučení a rady úspěšných investorů, kteří již v praxi prokázali své dovednosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map