Nejbezpečnější bitcoinové burzy k použití v roce 2020

Bitcoin je často uváděn jako jeden z nejbezpečnějších způsobů podnikání online. To je většinou pravda, protože kryptoměna je postavena na decentralizované síti s veřejným přístupem k záznamům transakcí. 

Totéž však nelze říci o všech místech, kde nakupujete a prodáváte bitcoiny. Ve skutečnosti má poměrně málo burz kryptoměn padla za kořist hackerům v průběhu let. 

Možná si pamatujete japonskou bitcoinovou burzu Mt. Gox. Zahájila činnost v roce 2010 a stala se největší světovou burzou rok poté v roce 2011. To byl také rok hackerů vyděláno s 2 609 BTC na úkor jeho uživatelů. Hackeři od té doby každý rok útočili na různých burzách bitcoinů. 

Kde je tedy bezpečné nakupovat a prodávat bitcoiny? Čtěte dále a dozvíte se to. 

Co dělá burzu kryptoměn zranitelnou vůči hackerům? 

Než se pustíme do konkrétních bitcoinových burz, je užitečné se podívat na to, proč jsou některé burzy bezpečné a jiné ne. Zde je pět nejčastějších důvodů, proč jsou hackeři úspěšní. 

 1. Úniky dat 

Klíčem jsou přihlašovací údaje přístup ke všem bitcoinům na burze. Pokud zaměstnanec uloží tyto informace do osobního počítače, existuje velká šance, že se jim hackeři dostanou do rukou. 

 1. Zasvěcené práce 

Hackeři také mohou spojit se s někým kdo pracuje na burze, aby získal přístup. Tímto způsobem jednoduše hackerům předají přihlašovací údaje výměnou za podíl ukradených bitcoinů. 

 1. Malware 

Malware je škodlivý software maskované jako něco neškodného. Pokud to zaměstnanec omylem nainstaluje na směnární počítač, mohou hackeři snadno získat přístup k bitcoinům. 

 1. Phishing 

Phishing pravděpodobně poznáte z vlastní e-mailové schránky. Hackeři nemusí nic porušovat, pokud mohou jednoduše přesvědčit zaměstnance předat bitcoiny e-mailem. 

 1. Zabezpečení peněženky 

Většina burz má „horké peněženky“, kde obchodníci uchovávají své bitcoiny. Pokud tyto peněženky nejsou řádně chráněny, pak mohou hackeři používat různé metody ukrást bitcoiny v nich uložené. 

Zde jsou nejbezpečnější burzy kryptoměny v roce 2020 

Nyní, když víte, proč jsou některé burzy bitcoinů napadeny, zatímco jiné ne, je čas podívat se na vaše nejlepší sázky. Zde jsme ručně vybrali nejbezpečnější burzy, které můžete použít – podívejte se na ně. 

 1. Coinbase 

Coinbase sídlí v USA a je jednou z nejznámějších bitcoinových burz na světě. Nikdy nebyli hacknuti dodnes, ačkoli hackerské pokusy určitě byly provedeny. 

Proč je bezpečné používat: Coinbase je velmi opatrný před hackery, včetně phishingu. Přečtěte si jejich blogový příspěvek z roku 2019, kde vysvětlují jak jejich bezpečnostní protokol detekován a blokován útok. 

 1. Kraken 

Kraken je další populární americká bitcoinová burza, která nebyla hacknuta. Od roku 2011 strávili dva roky přísným beta testováním, než vůbec otevřeli své brány obchodování. 

Proč je bezpečné používat: Kraken bere to pomalu a nepřidává novou kryptoměnu do svého obchodního portfolia, dokud si nebudou jisti, že je to bezpečné. To znamená, že někdy zaostávají – ale zůstávají v bezpečí. 

 1. NordikCoin 

NordikCoin je nová evropská burza bitcoinů zahájená týmem právníků, auditorů a technologů. Díky rozsáhlým zkušenostem týmu burza využívá nejnovější bezpečnostní opatření. Většina finančních prostředků je uložena v chladírenských multi-podpisových peněženkách, aby nedocházelo k neúspěchu jednoho bodu a bylo podstatně obtížnější kompromitovat výměnu. Kromě toho společnost NordikCoin používá širokou škálu postupů proti praní peněz a know-your-customer (KYC), aby zajistila rychlé a bezpečné připojení klienta. 

Jedním z příkladů je inovativní použití NordikCoinu při přihlašování a registraci oficiálních řešení elektronických ID, jako jsou BankID, NemID a MobileID. To umožňuje společnosti NordikCoin provádět povinné kontroly KYC u nových zákazníků, snižovat čas registrace a ověření na minuty, ne-li sekundy. 

Proč je bezpečné používat: NordikCoin je jednou z prvních světových kryptoměn, které nabízejí pokročilé ověření ID a chrání bitcoiny svých uživatelů chladným úložištěm s více podpisy. 

 1. Nash 

Nash je další nová směnárna kryptoměn, která využívá nová bezpečnostní opatření k ochraně svých uživatelů. Ačkoli se zaměřují hlavně na ethereum, nedávno přijali bitcoin. 

Proč je bezpečné používat: Nash eliminuje potřebu třetích stran úložný prostor vašich bitcoinů. Je to systém podobný technologii Smart Contract, kterou znáte z Etherea. 

 1. Blíženci 

Blíženci byla zahájena dvojčaty Winklevossovými, která jsou známá tím, že vyhrála soudní spor ve výši 65 milionů $ nad Markem Zuckerbergem. Investici do bitcoinu ve výši 11 mil. USD také změnili na zisky v hodnotě 1 mld. USD. 

Proč je bezpečné používat: Ani Gemini nikdy nebyli hacknuti a je chválen jako jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových burz – proto zajistil první vypořádání bitcoinových futures

Tipy, jak zůstat v bezpečí, když používáte bitcoinové burzy 

Víte, jak které bitcoinové burzy nebyly hacknuty a proč je nepravděpodobné, že nikdy nebudou. To znamená, že je stále dobrý nápad zůstat v bezpečí – takže zde je několik tipů, které můžete použít. 

 1. Dejte si pozor na phishing 

Bitcoinové burzy nejsou jedinými oběťmi pokusů o phishing. Nezapomeňte vyhledat odesílatele podezřelých e-mailů, které znějí příliš dobře na to, aby to byla pravda. 

 1. Chraňte své zařízení 

Ať už používáte stolní počítač, smartphone nebo tablet, ujistěte se, že máte nainstalovanou správnou ochranu proti malwaru a virům. Tímto způsobem můžete snížit riziko hackerských útoků. 

 1. Rozložte své bitcoinové vklady 

Bitcoinovou peněženku získáte, když si vytvoříte účet na burze. Nenechávejte však všechny své prostředky na jednom místě. Rozložte je tak, abyste v případě útoku neztratili všechno. 

 1. Použijte dvoufaktorové ověřování 

Protože přihlašovací údaje mohou být prozrazeny nebo odcizeny, je důležité ověřit své přihlašovací údaje dalším krokem. Abyste zůstali v bezpečí, použijte dvoufaktorové ověřování pomocí textových zpráv nebo e-mailu. 

 1. Používejte obtížná hesla 

Nepoužívejte své datum narození, rodné příjmení své matky ani nic jiného, ​​co by hacker snadno zjistil. Nezapomeňte, že mají programy, které dokáží odhadnout milion pravděpodobných hesel během několika sekund. 

Najděte bezpečnou směnárnu kryptoměn ještě dnes 

Doufejme, že nyní víte, co hledat, abyste si mohli vybrat nejbezpečnější bitcoinové burzy, které budou použity v roce 2020. 

Pojďme si rychle zrekapitulovat, o čem jsme pojednávali. 

Pamatujte, že burzy jsou zranitelné, pokud nepodnikají kroky k zabránění úniku dat, zasvěceným úlohám, malwaru, phishingu a zabezpečení. 

Můžete zůstat v bezpečí pomocí bitcoinových burz, jako jsou Coinbase, Kraken, NordikCoin, Nash a Gemini. 

Měli byste se však také chránit tím, že budete opatrní při e-mailech, chráníte své zařízení, udržujete své bitcoiny na několika místech a používáte dvoufaktorovou autentizaci a obtížná hesla. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map