Skutečnost, že vypuknutí COVID-19 zasáhlo téměř všechny aspekty každodenního života světa, nelze nijak uniknout. Od pohybů lidí po jejich společenská setkání, tlak na nemocnice a dokonce i na globální trhy – proti krizi nebylo nic imunního, ani bitcoin. 

Vypuknutí COVID-19 mohlo dokonce vyvolat globální recesi a vrátit dobrých pět let dříve fungující akciový trh zpět. 

Obchodníci by však měli být šokující a rychlí a měli by si být vědomi toho, co ohnisko COVID-19 ve skutečnosti znamená pro trhy. 

Strach a nejistota, které přicházejí s recesemi, vytvářejí vysoce volatilní trhy, které jsou perfektní příležitostí pro obchodníky profitovat.

Pokud obchodníci budou postupovat podle následujících pěti bodů o tom, jak jednat v době nepokojů na trhu, rychle zjistí, že to není všechno temnota a zkáza, a ve skutečnosti by to mohla být šance na celý život. 

1) Jednejte chytře

I když svět panikaří z prudkého poklesu hodnoty řady různých aktiv a snaží se prodat a vydělat co největší zisk, existuje spousta příležitostí vydělat na levných aktivech. 

Je to těžká doba pro vstup na trhy kvůli tak extrémnímu strachu způsobenému COVID-19. Ale jak slavný citát jednoho z nejúspěšnějších obchodníků na světě, Warrena Buffeta, říká:

“Bát se, když jsou ostatní chamtiví, a chamtiví, když se ostatní bojí.”

Strašné časy nikdy netrvají a jsou to chytří investoři, kteří jsou schopni vydělat, když se věci začnou obracet, protože byly dostatečně odvážné, aby mohly jednat včas a načasovat obrat trhu dokonale. 

V tuto chvíli existuje několik vysoce ohrožených aktiv. Ropa je uprostřed cenové války a je nadměrně zásobována. 

Akcie a tržní indexy samozřejmě klesají, ale jedná se obvykle o vysoce výkonná aktiva a jakmile dopad viru ustoupí, určitě vzrostou a totéž platí pro zahraniční měny. 

2) Mějte správné obchodní nástroje k zisku

Pochopení, že v této době paniky je třeba se chopit příležitostí, je samozřejmě jedna věc, ale obchodníci také musí být vybaveni správnými nástroji, aby mohli efektivně a efektivně obchodovat, aby z těchto vzácných dob na trzích mohli co nejlépe vytěžit maximum.. 

Problémem je, zejména na novějších trzích, jako jsou bitcoiny, že časy paniky mohou vést k podivným operacím. Bitcoinové burzy ukázaly, že často nejsou dostatečně robustní nebo dostatečně zkušené, aby zvládly tak extrémní volatilitu, což vede k prostojům – dokonce i hackerům a problémům ovlivňujícím peníze klienta a jejich šanci obchodovat. 

V takové době je bezpodmínečně nutné, aby uživatelé vyhledávali dobře zavedené a respektované obchodní platformy, které nabízejí nejen bezpečnost a klid, ale také mnoho různých obchodních nástrojů a aktiv, které nejlépe slouží uživatelům, kteří chtějí obchodovat chytře. 

Za tímto účelem, PrimeXBT je jednou z takových platforem, která trvá desítky let tradičních tržních zkušeností a využívá je na špičkové technologie a inovace obklopující odvětví kryptoměn. PrimeXBT nabízí obchodníkům nástroje, které profesionálové očekávají, například schopnost zaujímat dlouhé a krátké pozice nebo až 1 000násobný pákový efekt na forex, komodity, akciové indexy a kryptoměny.

Oceněná platforma ADVFN poskytuje spolehlivý obchodní engine s až 99,9% provozuschopností a zahrnuje způsoby, jak zmírnit riziko a posílit ziskovost připouští rekordní volatilitu.

Platforma navíc odměňuje nejaktivnější obchodníky, kteří zaujímají více pozic napříč různými aktivy, a to nabídkou progresivního systému slev na poplatcích. A s tolika aktivy mohou obchodníci vybudovat různorodé portfolio, aby dále snižovali riziko a maximalizovali potenciální zisk. 

I když někteří mohou upřednostňovat tradiční makléře, jako je Saxo Bank, ti, kteří hledají robustnější a inovativnější zkušenosti, nemusí hledat dále než obchodní platformu PrimeXBT.

3) Analyzujte historii

Součástí chytrého jednání a vyzbrojení se správnými nástroji pro úspěch je také ohlédnutí za historií podobných situací, kdy trhy nevyhnutelně vyvstaly a vyvstaly silnější. Vypuknutí epidemie COVID-19 se může zdát jako bezprecedentní událost, a v mnoha ohledech tomu tak je, ale globální pandemie existovaly již dříve a trhy se s nimi vypořádaly již dříve. 

Jednou z nejsmrtelnějších pandemií, jakou kdy svět viděl, byla španělská chřipka na počátku 20. století. Když se ale podíváme zpět na to, jak se to odehrálo a jak trhy reagovaly, již existují důkazy o paralelách, které lze vyvodit, a důvod pro oživení trhu. 

Thomas Hayes z Great Hill Capital provedl několik šetření ohledně toho, jak se trhy vyvíjely v pandemii španělské chřipky, a všiml si několika zajímavých trendových linií. Podle Hayese se trhy začaly zotavovat dříve, než zasáhla nejhorší španělská chřipka, a to by mohlo být i v případě COVID-19. 

“Takže zatímco nejhorší bylo vpřed, pokud jde o španělskou chřipku v prosinci 1917, nejhorší dopadlo pro akciový trh po 33% poklesu,” napsal Hayes. “Rozdíl nyní spočívá v tom, že máme lepší medicínu, metody a zkušenosti ke zmírnění výsledku.” Trh již zlevnil spoustu bolesti na základě svého současného poklesu, “řekl. “Bude stejně rychlé zrušit zotavení, jakmile odezní první šok.”

Navíc, i když můžeme být připraveni na další recesi, stále stojí za to provést výzkum dopadů recese na HDP, protože existují náznaky, že dopad nemusí být tak špatný, jak si mnozí představují, a většina pandemií vidí pouze jejich dopad trvající maximálně dvě čtvrtiny. 

V minulosti pokaždé, když došlo k významnému zásahu na trzích kvůli události černé labutě, jako je pandemie, vždy došlo k oživení ve tvaru písmene V, které následovalo. Tato historická značka by měla obchodníkům ukázat, že nejlepší čas na obchodování je na konci V, což podle příkladu španělské chřipky může být dříve, než skončí nejhorší. 

4) Udržujte hlavu v pohodě

V této době strachu a nejistoty samozřejmě budou příležitosti, ale také potenciál pro zvýšené riziko kvůli vyšší úrovni volatility. Viděli jsme volatilitu na trhu bitcoinů jak nahoru, tak dolů, a dokonce i obvykle klidná aktiva se pohybují více, než jsou zvyklí.

V takových dobách je bezpodmínečně nutné držet se svých strategií řízení rizik a nedovolit sentimentu, strachu nebo chamtivosti diktovat, jak obchodujete. Mít obchodní plán je prvním krokem pro každého dobrého obchodníka, ale mít jeden pro takové časy je nutností. Dokonce stojí za to aktualizovat svůj plán, abyste se jej mohli důsledně držet.

Měly by být zavedeny další opatrné strategie, zejména ke zmírnění velkých ztrát a likvidací, použití nástrojů, jako jsou pozice stop loss a získání zisků tam, kde jsou v nabídce. Chamtivost je dobrá v době strachu, jak říká Buffet, ale nedovolte, aby vás chamtivost předběhla a nechala vám ztracené šance a velkou ztrátu. 

PrimeXBT poskytuje obchodníkům integrované nástroje pro mapování pro pečlivé plánování obchodních strategií před zaujetím pozice. Kombinace pákového efektu a pečlivě umístěných stop příkazů může zajistit, že žádný obchod nebude v jakékoli situaci nikdy příliš riskantní.

Klíčem k obchodování v této době je dodržování plánované strategie a tato strategie udrží vaši hlavu v pohodě a zajistí, že vyděláte peníze, a také ušetří peníze v době, kdy je spousta ztrát.

5) Zůstaňte v bezpečí. Zlepšit dovednosti

Za zmínku stojí také to, že toto ohnisko COVID-19 je skutečnou šancí vydělat nějaké peníze, pokud budete postupovat podle výše uvedených tipů a jste chytří s příležitostmi a platformou, kterou si vyberete, ale je to také kritický čas na celém světě pro zdraví a bezpečnost . Zeměkoule byla požádána, aby zůstala doma, zastavila šíření tohoto viru a podpořila zranitelné.

Pro mnohé se budou cítit uvězněni a zalezlí doma, ale je mnohem důležitější dělat naše kousky a zůstat doma a zůstat v bezpečí. Obchodování je jedno odvětví, které lze provádět z domova, a je to něco, co má tolik aspektů, že se nikdy nebude muset učit něco nového. 

Proč nevyužijte tento čas k přihlášení na novou obchodní platformu a experimentování a dozvědět se více o obchodování, nebo zlepšit své obchodní dovednosti? Nikdy nebude lepší doba, protože na trzích se toho děje tolik, že můžete rozšířit své znalosti o fundamentální analýze, prozkoumat trhy a jejich sentiment vůči viru, stejně jako mít volatilitu, abyste mohli skutečně nakupovat nízko, prodávat vysoko dovednosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me