Ode dneška se obchodování s kryptoměnou stalo extrémně populárním kvůli nízké investiční hranici a 209% 9letému složenému ročnímu tempu růstu se zásadně nulovou dlouhodobou korelací s tradičními aktivy. Obchodování 24/7 je ve skutečnosti vyčerpávající a docela stresující kvůli volatilitě trhu s kryptoměnami. Na tomto trhu je algoritmické obchodování řešením k dosažení vysokofrekvenčního obchodování a maximalizace zisku. Automatické provádění obchodů je naprogramováno tak, aby dodržovalo sadu předdefinovaných obchodních pravidel, která vám umožní držet se dál od počítače, protože již nemusíte ručně zadávat pokyny. V tomto článku budeme porovnávat špičkové automatizované roboty kryptoměny z hlediska transparentnosti výkonu, použitelnosti, jednoduchosti konfigurace a kvality.

Transparentnost výkonu

V obchodování znamená transparentnost platný a sledovatelný výkon. Je to předpoklad pro schopnost sledovat dynamiku obchodování a správy portfolia. To je jediný možný způsob, jak můžete optimalizovat své strategie a dosáhnout lepších výsledků.

Například, Bitsgap umožňuje svým uživatelům nejen sledovat všechny obchodní transakce v grafu a v sekci „Dokončené objednávky“ aktuálně aktivních robotů, ale také kontrolovat historické výsledky všech uzavřených robotů. Taková transparentnost umožňuje obchodníkům odhalit konkrétní chyby, kterým by se v budoucnu měli vyhnout, a odhalit nejvýkonnější strategie, na nichž mohou dále pracovat.

Například níže uvedený graf je pár BNB / USDT s nastavením pouze 28 úrovní mřížky. Jak vidíte, mnoho objednávek s limitem nákupu zůstává pozadu. Pokud by existovalo více než 50 úrovní mřížky, pak by v této příležitosti byly limitní objednávky úzce distribuovány a měly by větší šanci na spuštění cenovým výkyvem.

Bitsgap roboti pracují s logikou distribuce investic do sítě, což je proporcionální alokace kapitálu mnoha limitních objednávek. Tento technický přístup maximalizuje návratnost vzestupného trendu, trendu do strany a minimalizuje ztráty při klesajícím trendu. Nejdůležitější je, že Bitsgap implementoval klíčové metriky jako „Investiční změna“ k odhadu, kolik jste investovali do robota a kolik má vaše investice plus zisk robota právě teď, v podobě měny nabídky.

Metrika „Bot Profit“ vypočítává zisk v měně nabídky generované robotem. Všechny metriky na Bitsgap jsou očištěny od všech směnných poplatků a na níže uvedeném snímku obrazovky vidíte síťový zisk v sekci „Dokončené objednávky“:

Jiné platformy jako 3Commas a Bituniverse při výpočtu zisku nezohledňují poplatky. To znamená, že neposkytují čistý zisk, a proto je váš skutečný výnos mnohem menší než zobrazená hodnota.

(Příklad 3 Poplatky za Commas)

Optimalizace a testování

 1. Zpětné testováníZpětné testování je jednou z klíčových součástí každého automatizovaného obchodování. Myšlenkou je simulovat obchodní algoritmus s využitím historických dat k analýze rizika a ziskovosti před rizikem skutečného kapitálu. Jinými slovy, zpětné testování zjišťuje, jak by si bot zahrál pomocí historických dat. V obchodování s kryptoměnami může být volatilita nebezpečná i zisková, protože trh se pohybuje do strany. Při zpětném testování si můžete vybrat seznam optimálních párů kryptoměn, které vyhovují vašim preferencím rizika a návratnosti.

  Použijme nástroj zpětného testování Bitsgap k porovnání dvou párů kryptoměn po dobu 1 měsíce od 11. dubna do 11. května: ENJ / BTC a BNB / BUSD. Podle výsledku zpětného testování dosáhla společnost ENJ / BTC 34,46% zisku botů s volatilitou nahoru 66,76% a 34,35% volatility dolů. Zatímco BNB / BUSD dosáhl třikrát nižšího výnosu, 13,37% zisku bot, s dvakrát nižší volatilitou nahoře 35,51% a mnohem nižší volatilitou na 23,4%.

  Graf BNB / BUSD

Kryptoměna

Zisk bota

Riziko poklesu

Upside hybnost

ENJ / BTC

34,46%

34,35%

66,76%

BNB / BUSD

13,37%

23,4%

35,51%

Rozdíl:

21,09%

10,95%

31,25%

Zde je tabulka, kde můžete tento rozdíl zjistit. ENJ / BTC má nadprůměrný zisk 21,09%, ale jeho cena představuje zvýšené riziko zpomalení, které je vyšší o 10,95% ve srovnání s BNB / BUSD. Pojďme si vypočítat poměr rizika k výnosu a porovnat kryptoměny. Zisk Bot musíme rozdělit na riziko downside. ENJ / BTC má poměr 1%, zatímco BNB / BUSD má 0,57%. Je zřejmé, že ENJ / BTC nabízí lepší výnos pro dané riziko než BNB / BUSD.

Racionální obchodníci a investoři hledají investice, které nabízejí poměr rizika a výnosu vyšší než 1%.

Platformy jako 3Commas a Bituniverse nemají zpětné testování. Uživatelé nemají možnost stresové testy kryptoměn před vstupem do obchodu. Toto je do očí bijící opomenutí.

Cryptohopper má omezené nasazení zpětného testování. K dispozici je však jen několik mincí a nastavení je pro začátečníky poměrně komplikované.

 1. Zkušební období a demo obchodování

Některé společnosti stále podceňují význam zkušebních období. Mít velmi omezenou dobu na otestování produktu nemusí stačit, aby se uživatelé dozvěděli o hlavních funkcích, a proto existuje malá pravděpodobnost, že budou převedeny na placené uživatele. Nemít vůbec žádné zkušební období, zejména pokud jde o tak úzký segment trhu, jako je automatické obchodování, je největší chybou. Řešením je poskytnout uživatelům optimální zkušební dobu s ukázkovým režimem, aby mohli bez náhlého postupu provádět náležitou péči krok za krokem. Demo obchodování vám umožňuje provádět obchody, aniž byste riskovali skutečné peníze. Výsledkem je, že objevíte svůj vlastní styl obchodování a poté můžete začít obchodovat se skutečnými penězi!

Na trhu s kryptoměnami existuje velmi krátký seznam společností, které poskytují zkušební období, a dokonce i kratší seznam, který nabízí odpovídající zkušební období:

Společnost 3Commas nabízí pouze 3denní zkušební období k testování všech jejích hlavních a odlišných produktů: GRID bot, obchodování futures, kompozitní roboti, jednoduchí roboti, krátké a dlouhé algoritmy, signály TradingView, obchodní terminál, další roboti. To je směšně omezené časové období pro testování mnoha složitých produktů. Jediná dobrá věc je, že demo obchodování je přihlášení do všech předplatných plánů.  

Cryptohopper nabízí 7denní zkušební období k otestování všech svých 5 hlavních funkcí. Ve srovnání s 3Commas to vypadá jako víceméně adekvátní zkušební doba. Kromě toho je k dispozici demo režim (obchod s papírem), ale pouze na omezenou dobu.

Bitsgap rozhodně vyniká, protože nabízí 14denní zkušební období pro všechny své plány předplatného. Všimněte si, že je poskytován také bezplatný tarif 0 $ za měsíc, který je omezen pouze na měsíční objem 1 000 $. Demo obchodování je zahrnuto v jakémkoli plánu, stejně jako v Cryptohopper a 3Commas.

Jak jsme zmínili demo režim, pojďme to porovnat  

Použitelnost a jednoduchost konfigurace

Uživatelsky přívětivé nastavení konfigurace a jednoduché pokyny jsou nezbytné, pokud jde o uvedení produktu na trh. V případě, že je konfigurace produktu příliš komplikovaná a vypadá chaoticky neuspořádaná, kdo by zůstal? Pravidlo zní: „Jednoduchost je nejvyšší sofistikovanost“ (Leonardo Da Vinci).

Použitelnost znamená snadnost, s jakou mohou uživatelé provádět úkoly v rozhraní, a rychlost, s jakou mohou uživatelé provádět úkoly, když se s nimi setkají poprvé..

Platforma Bitsgap má jedno z nejjednodušších rozhraní, které je snadno pochopitelné pro začátečníky, kteří nikdy předtím ani neobchodovali. Na samém horním okraji obrazovky je panel se všemi aktuálně dodávanými produkty. Integrovaná je automatická konfigurace robotů „Simple“ i „Advanced“. Naučte se, jak optimalizovat a vytvářet roboty pomocí jednoduchého a automaticky definovaného nastavení obchodování, než přejdete do sekce „Pokročilé“, která má některé funkce obchodování na pokročilé úrovni, jako je „Trailing up“, „Stop Loss“, „Backtesting“. Všechny tyto funkce jsou k dispozici od základního předplatného a ve 14denní bezplatné zkušební době.

Ve srovnání, v BitUniverse, abyste získali plný přístup k platformě nebo alespoň na krátký pohled na její rozhraní, jste doslova povinni připojit API kterékoli z vašich výměn na samém začátku registrace. Tuto fázi nemůžete přeskočit. V opačném případě bude velmi zdvořilá dáma trvat na sledování instruktážního videa o tom, jak vytvořit API a tajný klíč API pro připojení k výměně.

Z důvodu experimentu, abychom zjistili rozdíl, zkusme spustit automatizovaného obchodního robota, který je postaven na mechanismu obchodování s mřížkou a používá stejné obchodní nastavení na páru BTC / USDT na platformách Bitsgap a 3Commas:

Horní cena: 9945,45 USD

Nižší cena: 8217,12 USD

Množství v mřížce (množství limitních objednávek): 60

Investice do sítě: 0,001373 BTC

Investice: 700 USDT

Stop-Loss: v tomto příkladu k dispozici pouze na Bitsgap

Trailing Up: v tomto příkladu k dispozici pouze na Bitsgap

Jak vidíte, společnost 3Commas má velmi komplikované „Otevřené objednávky“ a ilustraci obchodní specifikace, což může být pro začátečníky zavádějící. K optimalizaci obchodování navíc nejsou poskytovány nástroje Stop-Loss ani Trailing. Nastavení úrovní mřížky je k dispozici pouze v manuálním režimu. Úrovně mřížky v grafu nemůžete upravit, což by bylo mnohem jednodušší a rychlejší.

Na Bitsgap vše vypadá přímočaře a snadno pochopitelné i pro začínajícího obchodníka. Kliknutím na tlačítko „Zobrazit“, jakmile se obchod objeví v sekci „Aktivní roboty“, můžete získat celé spektrum aktuálně otevřených obchodů (cena, částka, strana, datum). Nejdůležitější je, že nástroje Stop-Loss a Trailing jsou poskytovány obchodníkům, aby měli pod kontrolou maximalizaci rizika a zisku. V případě, že jste zapomněli zapnout Stop-Loss, můžete tak učinit kdykoli později. Úrovně mřížky zobrazené v grafu lze upravit ručně jednoduchým přetažením horní a dolní mezní cenové hladiny v libovolném směru.

Můžeme také porovnat Bitsgap s BitUniverse, abychom zjistili rozdíl:

Bitsgap má 3 možnosti úpravy robota:

 • Ruční nastavení grafu (můžete přetáhnout horní a dolní limit cenové hladiny)
 • Ruční nastavení (podle toho můžete zadat cenové hladiny)
 • Automatická úprava (pokud je zůstatek nedostatečný pro spuštění robota, systém může upravit úrovně mřížky tak, aby poskytoval optimální strategii pro danou investiční hodnotu)

Ve srovnání s Bitsgap má Bituniverse docela primitivní manuální nastavení, ve kterém musíte zadávat čísla bez jakýchkoli vestavěných podpůrných tlačítek, jako jsou „+“, „-“ nebo přednastavená čísla. To může být docela časově náročné a v době, kdy dokončíte poslední vstup, se tržní cena může změnit a vy budete možná znovu zvažovat psaní s novými vstupními čísly.

Bitsgap a Cryptohopper vynikají tím, že oba doporučili nabídnout automatizované obchodní strategie. Například na Bitsgapu lze okamžitě najít doporučené strategie v sekci „strategie“. Jedná se o strategie, které nabízejí velkou návratnost pro danou úroveň rizika. Uživatelé mohou zpětně otestovat kteroukoli ze strategií poskytnutých k ověření výkonu.

Cryptohopper sleduje zcela odlišný přístup. Vytvořila tržiště automatizovaných obchodních strategií, aby si uživatelé mohli vybírat z různých možností. Největší nevýhodou však je, že nejsou poskytovány statistiky výkonu obchodování. Dynamika strategie je neprůhledná. To je to, čemu říkáme „kočka ve vaku“. Nejprve musíte koupit strategii, abyste viděli statistiky. Jak si můžete koupit něco, co ani nevidíte, abyste jej mohli analyzovat a porovnat s ostatními možnostmi?

 • Vizualizované obchodní transakce
 • Transparentnost výkonu
 • Optimalizace a testování (zpětné testování, zkušební verze, ukázka)
 • Použitelnost a konfigurace (řízení rizik, automatické a manuální strategie)

Plošina

Transparentnost výkonu

Optimalizace a testování

Použitelnost a konfigurace

Zpětné testování

Zkušební doba

Demo obchodování

Rizikové nástroje

Doporučené strategie

Ruční nastavení

Bitsgap

+

+

+

+

+

+

+

3Commas

+

+

+

+

BitUniverse

+

+

+

+

Kryptohopper

+

+

+

Omezený

+

Tržiště

+

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me