Prskající bitva mezi Hackenem a trhy odhaluje šokující „podvodný“ objev

Bitva mezi Hackenem, firmou zabývající se kybernetickou bezpečností a konzultacemi a kryptoburzou ExMarkets zuří měsíc po odmítnutí odpovědnosti Coinmarketcap na stránce druhé strany. Kryptoměnová burza konečně sdílela svoji verzi příběhu – odhalování „podvodného chování“ v obchodních operacích a hlášení aktiv společnosti Hacken.

V tomto článku se objektivně podíváme na to, jak se příběh vyvíjel v uplynulém roce – partnerství, odmítnutí odpovědnosti společností CMC, odeslané tweety a Nejnovější odhalení společnosti ExMarket o operacích společnosti Hacken. Oba týmy zatím neodpovídají na naše otázky, proto se jedná o naši úplnou zprávu o tom, co se stalo mezi firmou zabývající se kybernetickou bezpečností a kryptoburzou.

Hacken.io odstřeluje tvrzení společnosti ExMarkets

A tweet zaslaný společností Hacken Club, jedna z mnoha dceřiných společností v rámci Hacken.io, 14. srpna ohlásil výměnu ExMarkets za to, že je zfalšoval jako své auditní partnery na Coinmarketcap. Rozeslaný hash tweet dále nabídl obchodníkům varování, aby „si při používání burzy dvakrát rozmysleli, kdo je veřejným podvodným zadáváním údajů“.

Hacken s ním nikdy nepracoval @ex_markets @CoinMarketCap považujte toto podání za podvodnou aktivitu zástupců burzy.

Každý by si měl při používání burzy rozmyslet, kdo je veřejným podvodným zadáváním údajů pic.twitter.com/KRrSBe4RTi

– Hacken Club (@hackenclub) 14. srpna 2020

Poradenský tým dále požádal společnost Coinmarketcap, aby akci považovala za „podvodnou činnost“ ze strany ExMarkets. Platforma pro agregaci dat od té doby na stránce ExMarkets zveřejnila prohlášení o tom, že výměna provedla u jejich auditorského týmu „veřejné zkreslení“.

Zřeknutí se společnosti Coinmarketcap ohledně „veřejného zkreslování“ společnosti ExMarkets ohledně společnosti Hacken jako jejího auditorského partnera (Obrázek: CMC)

Litevská burza však zasáhla zpět tvrzení, že to byla z jejich strany čestná chyba. Výměna navíc odhalila stopy podvodného chování u „renomovaného poskytovatele služeb kybernetické bezpečnosti“, jehož cílem bylo plně zjistit pravdu o tom, kde se stala chyba..

Upřímná chyba?

Podle prohlášení zveřejněného společností ExMarkets se tým poprvé setkal s generální ředitelkou a řídícím partnerem společnosti Hacken, firmou Dyma Budorin, na Ukrajině v Kyjevě, aby najal tým pro kybernetickou bezpečnost jako partnera pro audit. Setkání se konalo v sídle společnosti Hacken v obchodním centru Parus v Kyjevě v červenci 2019. Tým ExMarkets však tvrdí, že kanceláře Hacken měly tehdy velmi málo zaměstnanců – přestože se jednalo o pre-COVID éru.

Nedostatek zaměstnanců a prázdné kanceláře Hacken vyvolaly určité pochybnosti o firmě zabývající se kybernetickou bezpečností, ale vedoucí ExMarkets jel dál. První chyba.


Nyní zadejte Coinmarketcap

Přibližně ve stejnou dobu tým ExMarkets říká, že prosazuje své zařazení na Coinmarketcap. V návaznosti na rybí setkání s Hackenem se ExMarkets rozhodl pojmenovat společnost poskytující kybernetickou bezpečnost jako partnera pro audit ve svých aplikacích pro CMC, přestože partnerství oficiálně nemají. Omyl číslo dva.

Preventivně zavolali Hackena, aby je informoval o rozhodnutí uvést seznam auditorských partnerů, ale poté nedostali žádnou odpověď.

Uplynulo několik týdnů, než se Hackenův tým konečně dostal do kontaktu s týmem ExMarkets. Prohlášení kryptoburzy tvrdí, že Hacken se vrátil a požadoval 400% zvýšení poplatků za služby auditu – což je faktor, který způsobil, že dohoda propadla, protože byla „jednoduše nerozumná“.

“Při zpětném pohledu jsme byli příliš netrpěliví, příliš nedočkaví – a možná příliš naivní na to, abychom do naší přihlášky zahrnuli Hackena, protože jsme si mysleli, že všechno dobře dopadne.” Bez úmyslu klamat jsme provedli strašný dohled, “uvádí se v prohlášení ExMarkets.

Po zařazení na seznam v říjnu 2019 burza tvrdí, že se stále pokouší dosáhnout CMC, aby objasnila svou pozici, ale bezvýsledně. Otázky zaslané CMC týkající se tohoto problému ještě nebudou zodpovězeny.

Pak se objevil tweet ze dne 14. srpna od Hackena.

Zjištění podvodného chování?

Po tweetu společnosti Hacken dne 14. srpna tým ExMarket uvádí, že se pokusil hackera oslovit prostřednictvím e-mailů, sociálních stránek a výzev k vyřešení nedorozumění. Společnost kybernetické bezpečnosti však neobdržela žádnou odpověď – proto motiv ExMarkets fyzicky navštívit kanceláře společnosti.

Podle Hacken.io je hlavní sídlo registrováno v Estonsku v Kai tn 1-5M, Tallin 10111, zatímco výzkumná a vývojová kancelář v Creative States, Moskovska vul 8, Kyiv 01029, Ukrajina.

Místa kanceláře Hacken.io

Produkt pod Hacken, Hackenproof, poskytuje různá umístění svých kanceláří – ústředí v Parda 4, Kesklinn, Tallinn, 10151 Harju Maakond, Eesti, Kesklinna, Estonsko a R&Tým D se nachází v Mechnikova 2a, obchodní centrum „Parus“ Kyjev, Ukrajina, 02000.

Produkt společnosti Hacken, pobočky společnosti HackenProof

Tým ExMarkets pilně navštívil oba weby, jen aby našel novější tváře nebo vůbec žádnou stopu po společnosti. S výjimkou obchodního centra Parus v Kyjevě, kde si společnost pronajala malý prostor do února 2020.

Bez ohledu na to, že firma v oblasti kybernetické bezpečnosti mohla hlásit více aktiv, lokalit a zaměstnanců, než v současné době mají, uvádí zpráva ExMarkets.

Dělicí výstřel

Zatímco objevy ještě nebudou plně ověřeny a otázky budou zaslány oběma týmům, které ještě nebudou zodpovězeny, zdá se, že příběh se v blízké budoucnosti bude táhnout dál. Falšování informací v krypto ekosystému je taktika používaná podvodnými projekty k podvádění kupujících a vytváření dojmu o blahu jejich projektu.

Jak se odvíjí drama mezi ExMarkets, Hacken a Coinmarketcap, kryptoměnový ekosystém má největší užitek z toho, jak v budoucnu předcházet těmto případům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map