Pochopení inteligentních kontraktů blockchain jako základ 

Počítačový protokol, který byl navržen nebo byl navržen tak, aby digitálně umožňoval, ověřoval nebo implementoval smír nebo prezentaci dohody. U inteligentních smluv nejsou k plnění úkolů důvěryhodných transakcí, které jsou sledovatelné, ale nevratné, zapotřebí žádné třetí strany.

Příznivci smart kontraktů, které poprvé představil Nick Szabo v roce 1994, říkají, že zatímco smart kontrakt může být zcela samovýkonný a vykonatelný, totéž lze učinit i částečně. Zabezpečení poskytované při stejném použití je také mnohem lepší ve srovnání s tradičním smluvním právem.

A nezapomenout, že inteligentní smlouvy slouží se sníženými provozními náklady.

Přečtěte si také… Zrušení 5 nejběžnějších mýtů o bitcoinech

Chytré smlouvy v blockchainu 

The blockchain je nepochybně jedním z nejlépe decentralizovaných systémů, které dnes existují. Totéž umožňuje všem stranám šetřit čas a bitvy, a to i bez placení zprostředkovatelům. I když má tato technologie blockchainu své problémy, nebude chybné říkat, že totéž je rychlejší, levnější a bezpečnější než většina tradičních způsobů obchodů.

Jak již víme, inteligentní smlouvy pomáhají při výměně peněz, majetku a všeho, co má hodnotu, transparentním a bezkonfliktním způsobem. K dosažení stejného cíle navíc není potřeba ani prostředník. Proto nebude špatné říkat, že chytré smlouvy jsou jako prodejní automaty. Totéž však může snadno podporovat při provádění mnohostranných problémů.

Ve skutečnosti to bylo po analýze případu použití inteligentních smluv, že Nick Szabo pocítil decentralizovaný systém známý jako blockchain a chytré smlouvy by spolu správně fungovaly.  

V tomto sdružení by se však úpravy změnily na kód PC, odložily a duplikovaly na rámci a spravovaly systémem počítačů, které provozují blockchain. To by rovněž přineslo rekordní vstup, například směnu hotovosti a přijetí položky nebo správu.

Podle slov odborníků 

Vitalik Buterin, 22letý programátor Etherea, vysvětlil chytrou smlouvu,

„Jelikož je aktivum nebo měna převedena do programu“, program spustí tento kód a v určitém okamžiku automaticky ověří podmínku a automaticky určí, zda má aktivum přejít jedné osobě nebo zpět druhé osobě, nebo zda by měl být okamžitě vrácen osobě, která jej poslala, nebo nějaké jejich kombinaci. Mezitím decentralizovaná účetní kniha také dokument uloží a replikuje, což mu dává určitou bezpečnost a neměnnost. “.

Pojďme to lépe pochopit – Řekněme, že hypoteticky jste si pronajali byt, což lze rychle provést pomocí blockchainu a digitální měny jako platebního režimu. Obdržíte virtuální smlouvu a druhá strana dostane počítačově zpracovaný klíč průchodu, který je doručen do předem stanoveného data.

Nyní v případě, že klíč nepůjde dopředu, blockchain vybije slevu. Zatímco v případě, že je klíč odeslán před zapůjčením, kapacita si zachovává vybíjení, což je kritické pro vás i pro druhou stranu zapojenou do smlouvy, když datum dorazí.

Rámec v zásadě vystřelí na předmluvu „If-Then“ a je viděn několika jednotlivci, takže můžete očekávat perfektní přenos. To znamená, že je jisté, že byste za předání klíče dostali zaplaceno. A druhá strana by byla zpoplatněna, jakmile by získala klíč. Archiv je následně po čase zrušen a kód nelze oba vměšovat, aniž by o tom ostatní věděli, protože všichni členové jsou současně znepokojeni.

Jednoduše řečeno – Inteligentní smlouva může být efektivně využita za všech okolností, od peněžních dceřiných společností po pojistné na ochranu, smlouvy o roztržení, majetkové právo, autorizaci úvěru, měnové správy, zavedené postupy a tvrzení skupinového financování.

Různé metody používání inteligentní smlouvy 

Získávání finančních prostředků – Skutečné případy použití inteligentních smluv mohou být v aplikacích, kde je potřeba transparentnosti při převodu fondů. Organizace, které mohou podat žádost na základě těchto smluv, jsou neziskové organizace (NPO), nevládní organizace (NGO), fundraisingové platformy pro startupy atd..

Vláda – Není pochyb o tom, že rámec volebního systému nelze stanovit. Musíme však souhlasit s tím, že stejná (inteligentní smlouva) by zbavila všech starostí tím, že by poskytla neomezeně bezpečnější rámec. Koneckonců, decentralizovaná kniha chráněná hlasy by potřebovala přes horní registrační energii, aby ji mohla dekódovat.

Řízení – Zatímco solitérní záznamy lze uvést jako jeden z hlavních důvodů pro použití inteligentní smlouvy a blockchainu ve správě. Nesmí chybět ani eliminace možných úšklebků v komunikaci a pracovním toku díky jeho funkcím, jako je transparentnost, automatizovaný systém a přesnost..

Automobil – Se vším robotizovaným, důvtipnými brýlemi a brilantními auty můžeme v seznamu faktů rychle uvést, že postupujeme od lhostejných předlidských obratlovců k superpropustným robotům. Taková je situace, kdy by nám inteligentní smlouvy lépe pomáhaly.

Například pomocí inteligentních smluv by organizace na ochranu před úrazy mohla účtovat sazby různě podle toho, kde a za jakých podmínek klienti pracují s jejich vozidly.

Zdravotní péče – Jednotlivé záznamy o pohodě by mohly být kódovány a uloženy na blockchainu pomocí soukromého klíče, který by poskytoval přístup právě příliš konkrétním lidem. Příjmy z operací by mohly být umístěny jinde na blockchainu a následně zaslány dodavatelům ochrany jako důkaz převodu. Záznam by také mohl být použit pro obecnou správu lidských služeb, například pro podávání léků, konzistenci pokynů, testování a dohled nad dodávkami sociálního pojištění.

Výhody inteligentních smluv 

Autonomie – Eliminace potřeby prostředníka je jednou z nejlepších pozic chytré smlouvy slouží se, protože se stejným rizikem manipulace třetí stranou lze snížit nebo zcela ignorovat.

Důvěra – Dokument nelze ztratit ani zavést, protože jsou šifrovány ve sdílené účetní knize.

Záloha – Na blockchainu, protože každý z vašich společníků má záda, nebude šance na ztrátu vašeho investičního účtu. Ve skutečnosti jsou vaše zprávy kopírovány za mnoha okolností.

Bezpečnostní – Díky šifrování webů a chráněných zpráv není téměř žádná možnost hackerství. Chtělo by to podivně horlivého programátora zjistit kód a proniknout.

Rychlost – U chytrých kontraktů potřebujete pouze programovací kódy, což znamená, že ušetříte hodiny mimo obchodní formu.

Investiční fondy – Chytré smlouvy vám ušetří hotovost, protože vylučují blízkost střední osoby. Například byste museli zaplatit účetnímu, který bude svědkem vaší výměny.

Přesnost –Smart kontrakty jsou rychlejší, ale méně nákladné, stejně jako udržují strategický odstup od omylů, které pocházejí z fyzického zaokrouhlování hromád struktur.

Nevýhody inteligentních smluv 

Nic v tomto technologickém světě není dokonalé, stejně jako je tomu v případě chytré smlouvy. Co byste například udělali, kdyby se do vašeho kódu dostala chyba? Zatímco tito chytré smlouvy blockchain jsou zabaleny se seznamem výhod, určitě existuje několik nedostatků, o které je třeba se postarat.

Několik příkladů blockchainu, který v současné době pracuje s chytrými kontrakty

Bitcoin – S omezenou schopností zpracovávat dokumenty dělá bitcoin při zpracování bitcoinových transakcí zázraky.

Boční řetězy – Při běhu vedle bitcoinu má totéž větší prostor pro zpracování kontraktů.

NXT – Veřejný blockchain pracuje s omezenými šablonami chytré smlouvy.

Ethereum – Jeden z nejpokročilejších veřejných blockchainů týkajících se zpracování chytrých smluv. Jediné, co musíte udělat, je provést platbu v etickém režimu a zvládnete vše, co chcete transformovat.

Co si myslíte o Smart Contracts Blockchain? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me