Kryptoměna je relativně nový vynález jeho oficiální začátek v roce 2008 když určitý Satoshi Nakamoto vytvořil virtuální měnu, kterou nazval bitcoin. Od té doby vyklíčily různé další kryptoměny – přičemž poslední počet byl na více než 2400. Ale na rozdíl od peněz z reálného světa, kde státní pokladna země dohlíží na jejich produkci, se nové kryptoměny vyrábějí zcela v digitální sféře prostřednictvím procesu zvaného „těžba“. Pokud máte pocit, že s virtuálními měnami dokážete více, než jen být koncovým uživatelem, měli byste vědět, co je těžba kryptoměn a co musíte začít.

Co je těžba kryptoměny?

Pro lepší pochopení jak funguje těžba kryptoměn, budete se muset seznámit s pojmem „blockchain“.

Za předpokladu, že jste obeznámeni s účetnictvím, si možná vzpomenete, že účetní zaznamenává každou finanční událost, kterou společnost prochází, do tabulkového dokumentu známého jako účetní kniha. Totéž platí ve světě kryptoměny, kde jsou všechny transakce zaznamenávány v digitální knize známé jako blockchain. Účetním ekvivalentem v oblasti kryptoměny je to, co je známé jako horník. Pokud se tedy chcete pustit do těžby kryptoměn, je nejlepší si představit, že jste méně skutečný horník hledající zlato v nějakém podzemním tunelu a více účetní.

Stručně řečeno, těžba kryptoměny je v podstatě digitálním ekvivalentem účetnictví. Stejně jako účetní dostane výplatu firmou za vedení účetnictví, miner dostane za své účetní služby určitou částku kryptoměny od online obchodníků, kteří ji přijmou jako platební metodu.

Ale čím se těžba kryptoměny liší od účetnictví?

Existuje několik rozdílů mezi účetnictvím v reálném světě a těžbou kryptoměny, stejně jako mezi nimi existují určité podobnosti, jak již bylo uvedeno výše.

Pro jednoho má přístup k účetní knize pouze účetní, zatímco každý v síti kryptoměny může aktualizovat celý svůj blockchain, pokud si chce vyzkoušet těžbu.

Účetní konkrétního podniku je také zaměstnancem, zatímco horník se nezodpovídá nikomu kromě sebe samých, kteří mají kryptoměny bez vůdcovské a decentralizované povahy.

A konečně, ostatní účetní mohou snadno porozumět všem transakcím v hlavní knize, ale ti v blockchainu jsou tak bezpeční, že i ti, kteří se vyznají v kryptoměnách, nevidí podrobnosti o každé finanční události, pokud nemají speciální software, který dokáže prolomit šifrování vložené do těchto transakcí.

Co byste potřebovali, abyste mohli začít pracovat jako těžař kryptoměn?

Chcete-li se pustit do těžby kryptoměn, musíte mít připravené následující položky:

  1. Software pro těžbu kryptoměny

Jak již bylo zmíněno dříve, každá transakce obsažená v blockchainu kryptoměny má silné šifrování, které znemožňuje lidem – zejména hackerům a dalším, kteří jsou na špatné straně kybernetické bezpečnosti – rozbít ji a ukrást citlivá uživatelská data. Z tohoto důvodu potřebuje těžař kryptoměn speciální software, aby překonal šifrování každé transakce blockchain.

  1. Těžební souprava

Zpočátku si můžete myslet, že k těžbě kryptoměny můžete použít stolní počítač, který právě máte, protože i tak pomocí něj často provádíte transakce online. Bohužel, pokud jste nainstalovali software pro těžbu kryptoměny na svou jedinou plochu a necháte ji běžet, nebudete moci pomocí počítače dělat jiné věci.

Těžba kryptoměnZdroj obrázku pro těžbu kryptoměn Sutterstock

Těžařský software spotřebovává tolik výpočetního výkonu, že stolní počítač nebo dokonce externí grafické procesorové jednotky – nebo GPU – které těžaři používali, když popularita kryptoměny explodovala, již nestačí. Těžba místo toho vyžaduje speciálně navrženou soupravu skládající se z napájecího zdroje a základní desky s integrovanými obvody specifickými pro aplikaci – nebo ASIC – zabudovanými do ní.

  1. Spolehlivé připojení k internetu

Vzhledem k tomu, že těžba kryptoměn je výhradně online snahou, budete potřebovat silné a stabilní připojení k internetu. Koneckonců nejste sami v těžbě vybrané kryptoměny a nechtěli byste, aby vás kolega horník porazil v závodě o prolomení šifrování transakcí v blockchainu kryptoměny jen proto, že vaše připojení k internetu na několik minut selhalo.

  1. Online členství na směnárně

Samozřejmě můžete tvrdit, že jste zbohatli při těžbě kryptoměny, pouze pokud máte skutečnou měnu, která ji podporuje. Měli byste se tedy zaregistrovat v online směnárně, která přijímá vámi zvolenou kryptoměnu.

Závěr

Jak technologie postupuje znepokojivě rychlým tempem, myšlenka decentralizované formy digitální měny se postupně proměnila v konkrétní realitu díky stále rostoucí popularitě kryptoměn, jako jsou bitcoiny a několik dalších. Kryptoměna může mít své legie uživatelů, ale velká část její existence má co do činění s horníky, kteří zajišťují, že je vždy v oběhu. Možná jste se ocitli v lásce s myšlenkou těžby kryptoměn poté, co kvůli ní někdo, koho znáte, zbohatl. Ale předtím, než se ponoříte přímo dovnitř, budete nejprve vědět, co je těžba kryptoměny a co budete muset začít, jak je uvedeno výše, abyste do toho nešli slepě, abyste toho později litovali.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me