Rizikový sentiment. Jak důležitý faktor ve finančním světě! Síly strachu a chamtivosti se na trzích střetávají každý den. Když dojde k velkým tahům a peníze všude létají, některé nástroje nám mohou poskytnout vodítko, zda mají účastníci trhu strach nebo chamtivost.

Uvidíte, že když investoři touží po výnosech, neradi se klamou s aktivy, která nenabízejí dobré výnosy. Jako japonský jen a švýcarský frank. Tyto měny nepřinášejí vysoké úrokové sazby a jsou považovány za aktiva bezpečného přístavu. Totéž platí pro zlato, které je v dobách politické a ekonomické nejistoty oblíbeným nástrojem. Nezapomeňme na americký dolar, který mnozí považují také za bezpečné útočiště, ačkoli normálně nereaguje na averzi k riziku se stejnou intenzitou jako například japonský jen.  

Co tedy investoři kupují, když dosahují výnosu? Existuje mnoho různých aktiv, která nabízejí lepší výnosy než například zlato nebo japonský jen. Investoři často nakupují akcie, když hledají vyšší návratnost svých investic. Když přesunou peníze do akcií, často prodají bezpečnější aktiva, jako je japonský jen, s nižšími výnosy, aby uvolnili potřebné prostředky, za které mohou tyto akcie koupit. Mezi další aktiva s vyšším výnosem patří měnové páry s vysokými úrokovými sazbami. Jejich nákupem za méně výnosné měny, jako je například japonský jen, investoři získávají úroky za každý den, kdy si pozici udrží. Tomu se říká a nést obchod. To nás přivádí k našemu prvnímu nástroji a lekci pro dnešek. Podívejme se na USD / JPY:

 

USD / JPY – připraveni se opět posunout výše?

2 věci, na které byste nikdy neměli zapomenout 1USD / JPY denní graf

USD / JPY se už nějakou dobu trenduje níže. Dnešní výprodej v japonském jenu je však něco, co si musí medvědi všimnout. Dnešní silná denní svíčka je hrozbou pro medvědí strukturu tohoto měnového páru. Ačkoli je tento pár v krátkodobém horizontu stále klesající, 200denní klouzavý průměr naznačuje, že pár je v uptrend když se podíváme na větší obrázek.

Zdravě klesající trend, nechcete vidět typ svíčky, který jsme dnes viděli, ani nechcete vidět takový malý úhel v trendu. Další věc, kterou je třeba vzít na vědomí, je, zda vidíme mnohem více červených svíček než modrých. Při silném downtrendu bude mít většina svíček červenou barvu, což naznačuje, že je přítomen silný prodej a že medvědi mají pevnou kontrolu. V tuto chvíli tuto kvalitu nevidíme a vidíme stále více býčích svíček. Medvědi zde musí být opatrní.

První věc, na kterou bychom jako obchodníci neměli zapomínat, je, že si nemůžeme dovolit, abychom se „oženili“ s určitou směrovou zaujatostí na trhu. Samozřejmě musíme identifikovat trend a obchodovat v jeho směru. Měli bychom však věnovat pozornost strukturálním změnám na trhu a zbavit se naší předpojatosti, jakmile budou k dispozici dostatečné důkazy o tom, že trend již skončil. Začínající obchodníci se často drží svého přesvědčení o finančním nástroji, dokud neztratili mnoho peněz, místo aby se přizpůsobili dynamickým tržním podmínkám jako profesionál. Říkám, že downtrend USD / JPY je u konce? Ne nutně; ale pečlivě sledujte strukturu tohoto trendu.

Tady je týdenní graf, který vám poskytne další perspektivu:

2 věci, na které byste nikdy neměli zapomenout 2USD / JPY týdenní graf

Zde můžeme jasně vidět, že dlouhodobý trend vzrostl a cena se drží nad 20-EMA a 200týdenním klouzavým průměrem. Krátkodobý klesající trend, který jsme zažili v posledních několika týdnech, je pouhou korekcí trendu většího býka. Podívejme se, zda se tento pár udrží nad svým 20týdenním exponenciálním klouzavým průměrem a v příštích týdnech dosáhne ještě většího pokroku.

 

S&P 500 – The Amazing Bull Trend Continues

2 věci, na které byste nikdy neměli zapomenout

S&Denní graf P 500

Abych se vrátil k celému tématu sentimentu, dnes odpoledne jsem si všiml, že když japonský jen začal agresivně prodávat kolem 15:00 GMT, S&P 500 a další akciové indexy se začaly pohybovat vysoko docela impulzivně. To ukazuje, jak sentiment rizika ovlivnil peněžní tok dnes. Také jsme viděli výprodej ve švýcarském franku a ve zlatě, které, jak jsem již zmínil dříve, jsou oba bezpečnými aktivy. Bezpečnější aktiva se tedy obchodovala za rizikovější aktiva s vyššími výnosy.

O společnosti S.&P 500 – síla a vytrvalost tohoto trendu jsou fenomenální. Druhá věc, na kterou bychom nikdy neměli zapomínat, je obchod s tímto trendem. Trendem je váš přítel. Toto je nejdůležitější princip obchodování s finančními nástroji! Mohli jste si koupit S.&P 500 kdykoli v posledních několika desetiletích a dnes byste byli v zisku, pokud byste se jen drželi své pozice. Kromě toho poslední týdny nabízejí také skvělé obchodní příležitosti. Doufám, že jste využili můj obchodní tip 31. ledna, když jsem psal o koupi S.&P 500. Zde je odkaz na článek: Americký dolar obchoduje na zadní noze, zatímco akcie korigují níže. To by vám přineslo pěkný zisk. Jsem stále v dlouhé pozici, kterou jsem zmínil v tomto článku. Býčí trend je opravdu zdravý, takže momentálně nespěchám s žádným z mých zisků. Můj stop loss byl samozřejmě přiveden k zlomovému bodu. Určitě budu hledat další nákupní příležitosti na S&P v následujících dnech. 

Tím se dostáváme ke konci dnešní analýzy. Nezapomeňte se přizpůsobit měnícím se tržním podmínkám a obchodovat ve směru převládajícího trendu. Tam je spousta peněz, které se tam mají vydělat. Pojďme na to!

Hodně štěstí vašim obchodním lidem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me