Americký dolar se pohybuje dolů do posledního obchodovacího dne roku 2016, libra si zachovává svůj medvědí náklon

Těchto posledních pár dní se cítilo jako špatný den na moři. Devizový trh se jen bezvýznamně sekal, tlačil nahoru a dolů a sem a tam.

 

Dnes jsme také zažili docela marný den, kdy mnoho měnových párů trochu korigovalo, což znamená, že mnoho trendových obchodníků si neužilo skvělý obchodní den. Možná, že někteří z nich získali nějaké skvělé vstupy na pullbacks, ale jsem si jist, že mnoho obchodníků dnes vrátilo nějaké zisky.

 

Osobně nejsem zklamán několika posledními obchodními dny. Očekával jsem tyto pomalé obchodní podmínky, což je pro tuto nelikvidní dobu roku normální věc. Byl jsem však připraven jednat, protože nikdy nevíte, kdy tento trh propukne v extrémní volatilitu. Podívejme se, jestli dokážeme najít nějaké dobré příležitosti k nastartování nového roku…

 

„Křehká“ libra – GBP / USD

 

Říkám tomu křehká libra, protože tato měna je v tuto chvíli tak křehká a za poslední dva a půl roku se skutečně rozpadla – ve srovnání s Buckem ztratila obrovských 28,7 procenta. Pokud se podíváte na tento týdenní graf GBP / USD, pochopíte, co tím myslím:

 

Týdenní graf GBP / USD

Jaký obrovský pokles! Celé téma brexitu samozřejmě těžce ovlivnilo britskou libru a tuto měnu nadále sužuje.

 

Většina hlavních měn si dnes vedla poměrně dobře vůči americkému dolaru. Zatímco libře se podařilo vytisknout býčí den vůči dolaru, její pokrok byl ve srovnání s ostatními hlavními měnami opravdu špatný. Podívejte se na tento denní graf GBP / USD:

 

GBP / USD denní graf

Dovolte mi trochu přiblížit…

 

GBP / USD denní graf

Rád se podívám na relativní sílu nebo slabost měny. Nemusí to nutně být fantazijní, komplikovaný výpočet. Zkušený obchodník může snadno zjistit relativní sílu měny pouhým skenováním několika grafů.

 

Slabost, kterou vidíme v libře, může být něco, z čeho můžeme v novém roce profitovat, pokud přetrvává. Neprodávejte prosím jen slepě libru. Vždy musíme obchodovat s plánem a hledat nejoptimálnější příležitosti pro vstup na trh. Existují samozřejmě výjimky – pokud se zabýváte dlouhodobým obchodem (který se také nazývá poziční obchod), zjevně nemusíte časovat vstup do posledního pipu. Tento typ obchodování zahrnuje široký stop loss a cíl, jehož dosažení může trvat měsíce nebo dokonce roky.

 

Pro mě by bylo důležité vidět, jak se dvojice zlomí níže a vytiskne nová minima, například na 4hodinovém grafu. Teprve potom bych se znovu podíval na krátký vstup. V tuto chvíli dvojice stopuje některé ze svých nedávných ztrát, takže potřebujeme vidět medvědy, aby se znovu ujali vedení, než budeme moci označit za bezpečné hrát krátkou stranu. Obzvláště se mi tento přístup v této roční době líbí kvůli neobvyklým obchodním podmínkám a slabé likviditě. Někteří obchodníci by samozřejmě rádi využili aktuální návrat, aby se dostali za lepší cenu.

 

Dolar švýcarský (USD / CHF)

 

I přes jeho dnešní pokles se mi stále líbí technická struktura USD / CHF. Obrázek tohoto páru, který mám, je stále ohromně býčí a domnívám se, že v tomto býčím trendu máme stále dobrý způsob, jak jít. Zde je denní graf tohoto hlavního měnového páru:

 

USD / CHF denní graf

Opravdu se mi líbí tato bývalá zóna odporu, která se změnila v zónu podpory. V posledních několika obchodních dnech jsme již měli této zóny čtyři dotyky a při každé příležitosti se nad ní trh uzavřel. Nelíbí se mi dnešní slabá blízkost, ale vzestup pro mě stále vypadá velmi atraktivně. Pokud tato modrá zóna podpory vydrží, existuje velká šance na silný posun výše v následujících dnech a týdnech.

 

Novinky Události v poslední obchodní den roku

 

Zítra neexistují žádné důležité události týkající se ekonomických údajů, které stojí za zmínku. Spojené království a Německo se však zavírají brzy, což z trhu odčerpá velkou likviditu. Toto a obecný nedostatek likvidity by mohl zítra omezit pohyb trhu. To však není zaručeno a mohla by existovat značná volatilita způsobená toky na konci roku a úpravami portfolia. Rovněž je třeba počítat s možnými dopady vnějších faktorů, protože by to mohlo způsobit tržní šoky i v poslední obchodní den roku. Například velké přírodní katastrofy, politická nejistota, války atd.

Pokud zítra obchodujete, hodně štěstí! A vše nejlepší pro rok 2017 – ať máte výjimečně prosperující rok!!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map