Anonymní kryptoměna ve vývoji Norské centrální banky

Začátek května 2017 určitě poskytl komunitě digitálních měn několik vynikajících zpráv. Za prvé, bitcoin oficiálně překonal svůj rekord jako jediná mince prodaná za více než 1400 $. Zároveň ether dosáhl ceny přes 80 $ a pokračoval ve velkolepém stoupání relativně nového digitálního aktiva. Když se to všechno děje, nikdo nemůže obviňovat tolik jednotlivců a dokonce ani společností v této oblasti, které jsou nadšené z blízké budoucnosti a z toho, co to přináší.

Přestože jsou zprávy z trhů často pozitivní, nyní dochází k vývoji v celostátním měřítku, který souvisí s digitální měnou vytvořenou na míru. Nejedná se o nic nového, ale v tomto případě je působivá skutečnost, že skutečný stát Norsko a jeho národní centrální banka začala zkoumat způsob, jak vytvořit a nastartovat vlastní digitální měnu.

V klimatu, kde se paradoxně mnoho rozvinutých národů digitální měně buď vyhýbá, nebo ji ignoruje, to vypadá, že se člověk rozhodl jít s jiným plánem. Většina prvků tohoto plánu je stále vyklepávána, zprávy stále ukazují, že existují místa, kde myšlenka využití digitální měny není jen něco, co je třeba nastartovat na cestě k dalšímu rozhodovacímu subjektu.

Zde jsou klíčová fakta související se skutečností, že norská centrální banka vstupuje do oblasti výzkumu a vývoje blockchainu.

Norges Digital Currency

Norská centrální banka Norska nedávno zveřejnila, že je ve svých počátečních fázích zkoumání potenciálu vydávání vlastní digitální měny. Prohlášení přišlo od místopředsedy guvernéra Norges Bank Jona Nicolaisena, který vystoupil na Norské akademii věd a literatury.

Řekl, že existuje jasná převaha digitálních měn, které se dnes široce používají pro věci od bitcoinové bingo k věcem, jako jsou milionové kapitálové investice prováděné výhradně v kryptoměně, včetně bitcoinových investic. Z tohoto důvodu náměstek hejtmana uvedl, že je důležité vnímat výzkumný projekt Norges ve světle světa, kde bude používání kryptoměn běžné..

Dodal, že tento typ peněžní hodnoty je obzvláště zajímavý pro některé typy uživatelů, včetně faktorů, jako jsou operační systémy typu peer-to-peer a anonymita uživatelů. Tady to vypadá, že Norges přistoupil k problému se zajímavou dávkou pragmatického myšlení. Ve stejném prohlášení Nicolaisen uvedl, že již existují soukromé blockchainy, včetně bitcoinů, které jsou již na trhu a poskytují tyto funkce.

Ty podle něj mohou nadále fungovat i v případě úplného selhání bankovních systémů. Je nutné pouze připojení k internetu a mohou pokračovat v nezmenšené míře, stejně jako systémy, které jej ve velkém měřítku využívají, jako eSports a mnoho dalších podniků pouze online.

Potenciální funkce digitální měny

Díky všem těmto realitám současné domény digitální měny se Norges Bank rozhodla zkusit napodobit některé z nich pro svůj vlastní projekt. Proto nyní uvažuje o vybudování digitální měny, kterou by jejich klienti mohli mít na účtu v bance, což eliminuje potřebu další externí digitální peněženky.

Další možností je, že Norges Bank vytvoří aplikaci, která by umožňovala anonymní platby podobnější hotovosti než tradiční transakce. Ukazuje se také, že banka je ochotna ve svém výzkumu prozkoumat ještě odvážnější možnosti a najít model, který vyhovuje jejich vývojovému referenčnímu rámci i potřebám jejich klientů.

Prozatím se obě možnosti jeví jako platná cesta pro další průzkum a potenciální pilotní projekty. Po ověření by norská banka neměla žádné větší potíže s přenesením nápadu na úroveň aktivního produktu dostupného pod její značkou. To by platilo alespoň pro domácí trh.

Další iniciativa centrální banky

Zejména pro kohokoli, kdo pokrývá doménu digitálních měn a blockchainu, nemá nic společného s myšlenkou, že centrální banka experimentuje s touto formou FinTech. Právě teď několik velkých centrálních bank pracuje na podobných iniciativách, včetně Čínské centrální banky, která se současně snaží čelit domácí bitcoinové burzy. Zástupce Norges však stále uvedl, že jejich úsilí je pro budoucí stav finančního ekosystému zásadní.

Řekl, že pro mnoho spotřebitelů mohou být elektronické peníze skvělou alternativou, pokud si nepřejí vkládat peníze v hotovosti do tradiční banky, protože tento proces dnes funguje. Na druhé straně této rovnice mají banky schopnost přilákat klienty pomocí úrokových sazeb, které nabízejí.

Norges Bank však věří, že schopnost bank vytvářet zisky a poskytovat úvěry by mohla být podstatně ovlivněna, když se nové formy elektronických peněz začnou široce používat. V této jednoduché myšlence lze uplatnit celou pozadí motivace této centrální banky: změnit nebo čelit potenciálním problémům kvůli globální změně, která přichází bez ohledu na to, co.

Ekosystém Norska

Kromě inteligentní pozice centrální banky má celá země Norska řadu výhod, které by ulehčily jakékoli národní digitální měně. Za prvé, populace země je malá, ale podporuje ji mimořádně bohatý státní aparát a stabilní sociálně demokratická agenda. To by poskytlo základ pro rovný přístup k digitální měně bez ohledu na její formu.

Země poté není v EU, což jí umožňuje obejít jakékoli problémy, s nimiž se členské státy potenciálně potýkají, když se tyto druhy iniciativ začnou uplatňovat jinde. Země má navíc rozvinutý a různorodý ekonomický systém, takže tyto typy služeb FinTech mohou občané snadno přijmout, zejména ti, kteří žijí ve vzdálených regionech, kde jakýkoli typ dojíždění vyžaduje velké úsilí.

Zde by mohla být obrovská výhoda mít k dispozici další online prostředky pro správu osobních financí nebo dokonce těch, které patří malým společnostem. S tím vším pro Norges Bank není důvod pochybovat o tom, že by se současný výzkum mohl snadno stát jedním z prvních národních digitálních finančních aktiv na světě.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map