AUD / USD uspěl při zvyšování zisků – obchodníci sledující FOMC!

The AUD / USD rozšířil vzestupnou tendenci předchozího sezení a vzal další nabídky kolem týdenního maxima 0,7336, zejména kvůli sentimentu ohledně rizika na trhu, podpořenému pokračujícím optimismem, že bude nalezena léčba vysoce infekčního koronaviru. Obnovený čínsko-americký obchodní optimismus navíc posílil tón tržního rizika a podpořil australský dolar, který je vnímán jako riziková měna, a přispěl k ziskům měnového páru. Kromě toho měnová dvojice podporovala také zkreslení prodeje široce založeného amerického dolaru, vyvolané pochybnostmi o ekonomickém oživení v USA, kvůli zpožděním amerických fiskálních stimulačních opatření..

Kromě toho došlo k dalšímu posílení měnového páru, a to zejména poté, co zápis z jednání RBA bagatelizoval obavy ohledně zhodnocení AUD. Pozitivní údaje o čínském maloobchodním prodeji a průmyslové produkci mezitím také posílily pozitivní tón kolem měny AUD, což také rozšířilo určitou podporu pro hlavní.

Trumpova administrativa ustoupila od svých plánů na zákaz dovozu produktů z bavlny a rajčat z čínského regionu Sin-ťiang, přestože oznámila užší zákaz produktů od pěti konkrétních subjektů. Na druhé straně rybníka rozšířil Dragon Nation olivovou ratolest do USA oznámením zrušení cel na některé zboží dovážené do USA. Očekává se, že tento pokrok mezi USA a Čínou posílí rizikovou náladu.

Tón tržního rizika byl dále podpořen optimismem ohledně možné vakcíny a léčby vysoce infekčního koronaviru. Tyto pozitivní vibrace se objevily poté, co čínský odborník na biologickou bezpečnost CDC potvrdil, že obyčejní Číňané budou moci dostat vakcínu COVID-19 již v listopadu nebo v prosinci, protože klinické studie fáze 3 proběhly velmi hladce. Kromě toho společnosti Pfizer a BioNTech také podpořily naděje na očkování a uvedly, že se snaží rozšířit počet kandidátů na jejich zkoušky.

Kromě toho se sentiment rizika na trhu dále posílil po zveřejnění silnějších než očekávaných údajů o čínské průmyslové produkci, což posílilo naděje, že se druhá největší světová ekonomika vrátí do normálu, což ovlivnilo americký dolar. Pokud jde o data, počty srpnových maloobchodních tržeb v Číně meziročně činily 0,5% oproti očekávaným 0% a předchozím -1,1%, s průmyslovou produkcí meziročně + 5,6%, ve srovnání s očekávanými + 5,1% a předchozí + 4,8%. Mezitím investiční majetek meziročně zůstal nezměněn, na -0,3% oproti projekci -0,4% a předchozí hodnotě -1,6%. Současně čínská investice do fixního majetku v soukromém sektoru v lednu až srpnu meziročně poklesla o 2,8%. To zase podpořilo australský dolar, který je vnímán jako riziková měna, a přispělo k ziskům měnového páru.

Naopak, nejistoty ohledně dlouho očekávaného fiskálního balíčku zůstávají ve hře, protože ani jedna ze stran neukazuje žádné stopy. Mezitím rostoucí počet případů COVID-19 na celém světě nadále vyvolává obavy ohledně globálního ekonomického výhledu. Pokud jde o USD, široce založený americký dolar zůstával pod tlakem dne, a to kvůli nejistotám ohledně dalšího kola rozhovorů o amerických fiskálních stimulačních opatřeních. Slabší tón kolem výnosů dluhopisů americké státní pokladny navíc kvůli pozitivní náladě na trhu vytvořil další tlak na americký dolar, což přispělo k ziskům páru. Mezitím index amerického dolaru klesl na 93,029 a dále sklouzl z měsíčního maxima 93,664, kterého se dotkl minulou středu, přičemž jeho minimum z minulého týdne, 92,695, považované za okamžitou podporu.

Uveřejnění zprávy ze září ze zářijového zasedání Reserve Bank of Australia (RBA) doma ukázalo, že centrální banka se neobtěžovala s posilováním australského dolaru. RBA však chce nižší směnný kurz, který by mohl podpořit oživení ekonomiky. To zase posílilo měnu Aussie a rozšířilo podporu majorovi.

Denní podpora a odpor

S1 0,7208

S2 0,7247

S3 0,7269

Otočný bod 0,7286

R1 0,7308

R2 0,7326


R3 0,7365

The AUD / USD pár nadále čelí odporu na úrovni 0,7344 a vzestupný přechod na úrovni 0,7344 by mohl rozšířit vzestupnou tendenci až na úroveň 0,7412 a 0,7450 dnes. Na spodní straně zůstává podpora na úrovních 0,7245 a 0,7149. Býčí předpojatost se dnes jeví jako dominantní; všechny oči však dnes zůstanou na hodnotách amerického FOMC a Fed Fund Rate. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map