Aussie sestupuje! Týdenní časový rámec straší AUD / USD

Už nějakou dobu sleduji AUD / USD. Tento pár se obchoduje v širokém rozmezí již asi rok a nezdá se, že by z toho brzy došlo. V tuto chvíli jsem z tohoto páru nadšený, protože to vypadá, že se příležitost neposkvrněného krátkého prodeje objevuje ve větších časových rámcích, což je vidět zejména na týdenním grafu. Podívejme se blíže na AUD / USD:

 

AUD / USD – Medvědi jsou připraveni!

Aussie Coming Down 1AUD / USD týdenní graf

Jak můžete jasně vidět v tomto grafu, cena se obchodovala do důležité zóny odporu, která je také špičkou rozsahu. Býci tuto úroveň za poslední rok několikrát napadli, ale nedokázali ji překonat. Mezitím obchodníci s rozsahem dosahovali zdravých zisků, protože cena oscilovala v tomto rozmezí.

Nejen, že se zde obchodování s cenami blíží vrcholu, ale také vykazuje známky vyčerpání. To je přesně to, co bychom měli hledat v oblasti špičkového odporu rozsahu. Poslední tři svíčky denně mají vzestupné knoty, které nám ukazují, že zde vstupují prodejci, zatímco kupující jsou vyčerpaní. Tyto odmítací svíčky lze použít jako spouštěč, který má zkrátit. Také tvoří vzor, ​​který se nazývá vysoká vlna. Vysokou vlnou je pár svíček podobných doji s knoty směřujícími nahoru nebo dolů. V tomto případě knoty směřují nahoru, což naznačuje příležitost zkrátit se. Zde je graf, který zdůrazňuje tvorbu vysokých vln:

The Aussie is Coming Down 2AUD / USD týdenní graf

Jedním ze způsobů, jak můžeme toto nastavení obchodovat, je vstoupit za současnou tržní cenu se stop lossem umístěným několik jader nad výškou svíčky ve středu této červené elipsy. Cíl by měl být pokud možno dvojnásobek vzdálenosti stop lossu, což v tomto případě vypadá jako velmi realistická vzdálenost cíle.

Nezapomeňte, že se zde díváme na týdenní časový rámec a že tento typ obchodování může trvat několik týdnů. Možná zde budete potřebovat trpělivost. Říkám „možná“, protože tento obchod může trvat i méně než jeden den, pokud trh vyprodukuje dostatečnou volatilitu.

Za pár minut máme z Austrálie opravdu důležitá ekonomická data – čísla HDP v 00:30 GMT. 30 minut poté máme výrobní čísla mimo Čínu. To je důležité pro Austrálii a pro australský dolar, protože Čína z této země dováží velké množství komodit a je to nejdůležitější obchodní partner Austrálie. Při nárůstu výroby v Číně lze očekávat, že z Austrálie bude nakupováno více komodit, což je pozitivní jak pro australskou ekonomiku, tak pro její měnu.

 

EUR / USD – stále rozhodně medvědí

The Aussie is Coming Down 3Denní graf EUR / USD

EUR / USD také v posledních třech obchodních dnech tiskl vzhůru knoty. Technický obrázek silně naznačuje další pokles tohoto směnného kurzu. S tímto párem lze obchodovat buď vstupem za aktuální tržní cenu, obchodováním s útěkem medvědí odmítavé svíčky nebo čekáním na retracement před vstupem na krátkou. Úterní svíčka je silná odmítavá svíčka, která probodla 20-EMA. Tyto odmítavé svíčky mají tendenci produkovat dobré výsledky ve dnech, které následují po něm. To bude zajímavé …

 

S&P 500 – Stále letí vysoko

S&P 500, což je americký akciový index, je v poslední době pozoruhodně býčí. Tento neuvěřitelný běh býků se v posledních několika dnech poněkud zpomalil, ale to neznamená, že se bude brzy nutně pohybovat níže. Šance na nápravu samozřejmě vždy existují, ale nebojme s tímto silným trendem. Podívejme se na denní graf tohoto indexu:

The Aussie is Coming Down 4S&Denní graf P 500

Zde vidíme několik svíček doji, které byly vytvořeny v posledních několika dnech. Tato dódži a nedávný pohyb do strany naznačují, že bychom se brzy mohli dočkat povrchní korekce. Cena by samozřejmě mohla pokračovat v obchodování výše, aniž by došlo k výrazné korekci, ale korekce by byla vhodnější, aby byla zajištěna čistší příležitost znovu vstoupit na tento trh. Sledujte tento index. Tento běh býků ještě neskončil!

 

Další novinky ve středu

Americký prezident Donald Trump přednese projev za pár hodin ve 2:00 GMT.

Údaje o výrobě ve Velké Británii a USA vzrostly později během dne v 9:30 a 15:00 GMT.

Rozhodnutí o úrokové sazbě BoC (Bank of Canada) je v 15:00 GMT.

Ziskové obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map