Balíčky komodit vedou balíček do dalšího týdne

Minulý týden se kanadský dolar bránil a obnovil některé ze svých nedávných ztrát vůči americkému dolaru. Americký dolar je v poslední době velmi silný, a když se podíváte na jeho výkon minulý týden, je docela působivé, že kanadský dolar dokázal vůči Buck získat přibližně 55 pipů. To se nezdá jako nic významného, ​​ale pokud vezmete v úvahu ztráty některých dalších hlavních měn vůči dolaru, je to určitě něco, co je třeba vzít na vědomí. Například euro minulý týden ztratilo asi 210 pipů vůči americkému dolaru a japonský jen vrátil více než 130 pipů. Libra ztratila asi 215 pipů a švýcarský frank asi 115 pipů.

 

Cena ropy minulý týden mírně vzrostla, což pravděpodobně přispělo k ziskům kanadského dolaru. Tento týden máme některá velmi důležitá rizika událostí, která by mohla pohnout kanadským dolarem, a možná hráči na trhu již začali cenit ještě více síly kanadského dolaru, která by mohla vyplynout z těchto událostí v příštím týdnu. Pokryjeme všechny tyto události, ale než se tam vydáme, podívejme se nejprve na některé technické aspekty USD / CAD:

 

USD / CAD denní graf

Pokud se podrobně podíváte na tento graf, všimnete si, že se pár obchodoval několik dní nad 200denním klouzavým průměrem, ale nad tímto velmi důležitým technickým ukazatelem nedokázal získat trakci. V pátek se dvojice opět pevně uzavřela pod tímto klouzavým průměrem a také pod mým oblíbeným krátkodobým klouzavým průměrem, 20denním exponenciálním klouzavým průměrem. Tato firma těsně pod 20-EMA vyjadřuje myšlenku, že by pravděpodobně vyžadovalo hodně kupní síly od býků, aby se opět krátkodobě získala převaha. Pokud to pamatujete, vypadá to, že cestou nejmenšího odporu může být ve skutečnosti nevýhoda, když se podíváme na týden dopředu. Podívejme se na hodinový graf USD / CAD:

 

USD / CAD hodinový graf

Na tomto krátkodobém grafu je snadné vidět medvědí hybnost. Podívejme se na stejný graf, na kterém je vykreslen pouze 20-EMA:

 

USD / CAD hodinový graf

Zde se 20-EMA změnila v odpor a cena se za poslední dva obchodní dny několikrát odmítla. Všimněte si, jak tyto návraty k 20-EMA nabídly několik skvělých příležitostí k krátkému prodeji páru. Líbí se mi retracements, jako jsou tyto, protože nabízejí nastavení s vysokou pravděpodobností obchodu a lze je obchodovat pomocí velmi těsných stop lossů.

 

Ve středu má BOC (Bank of Canada) své rozhodnutí o úrokových sazbách a zprávu o měnové politice ve 14:00 GMT. V pátek ve 12:30 GMT máme kanadský maloobchodní prodej a čísla CPI (index spotřebitelských cen). Účastníci trhu budou sledovat všechny tyto události, zejména však rozhodnutí o úrokových sazbách a zprávu o měnové politice. To by nám mohlo dát nějaké náznaky toho, jak se daří kanadské ekonomice a co očekávat, pokud jde o budoucí úrokové sazby. Očekává se, že BOC udrží svou úrokovou sazbu beze změny na 0,5%. Jsem si jistý, že kanadská ekonomika pociťuje úlevu od nedávného růstu ceny ropy. Pamatujte, že Kanada je velmi velkým producentem ropy a nízká cena ropy může kanadské ekonomice skutečně ublížit. Podívejme se na ropný graf:

 

Týdenní graf americké ropy

 

To je to, co nazýváme inverzní vzor hlavy a ramen, což je obrácený vzor. Myšlenka je, že zlomení výstřihu by spustilo vzor, ​​což znamená, že cena ropy by mohla ještě dále pokročit. Kanadský dolar silně koreluje s cenou ropy a růst ceny této tvrdé komodity by rozhodně podporoval kanadský dolar.

 

Obchodníci, kteří mají zájem zapojit se do krátkých pozic v USD / CAD, možná budou chtít počkat, až cena nejprve vytvoří retracement. Když se podíváme na nedávný pokles v malém časovém rámci, jako je hodinový graf, je zřejmé, že tento nedávný medvědí tah je poněkud prodloužen. Nelíbí se mi prodej finančního nástroje, když je jeho cena hluboko pod 20-EMA, jako je momentálně v USD / CAD (v hodinovém grafu).

 

AUD / USD

 

Kanadský dolar nebyl minulý týden jedinou hlavní měnou, která získala proti americkému dolaru. Australskému dolaru se podařilo uzavřít týden se ziskem přibližně 14 pipů vůči americkému dolaru. Jak jsem již zmínil dříve v tomto článku, americký dolar byl minulý týden docela silný. A tak, aby byl silnější než americký dolar, si minulý týden hodně vzalo Aussie, i když to bylo jen o něco silnější než americký dolar. Podívejme se na denní graf:

 

AUD / USD denní graf

 

Zde vidíte, že 200denní klouzavý průměr je pod aktuální cenou, což znamená, že pár lze považovat za vzestupný trend. V tuto chvíli není snadné obchodovat s tímto párem, protože se pohybuje do strany. Obchodníci, kteří mají rádi poziční obchodování (dlouhodobé obchodování), by však mohli najít nějaké dobré příležitosti k otevření dlouhých obchodů v příštím týdnu nebo dvou. Od začátku roku je krásná trendová linie, která velmi dobře podporuje cenu. Pokud bude tato podpora platit, mohli bychom očekávat další vzestup této dvojice, zvláště pokud základy začnou vypadat pro region pozitivněji. Podívejte se na následující graf:

 

USD / CAD denní graf

 

Na těchto technických dokumentech se mi líbí, že je vyrovnán 200denní klouzavý průměr a zelená trendová linie. To by mohlo zvýšit pevnost této podpůrné zóny.

 

V tuto chvíli je sentiment maloobchodu u tohoto páru docela plochý, což znamená, že bychom se v příštích několika týdnech mohli dočkat dalších cenových akcí vázaných na určitý rozsah. Na druhé straně se měnový trh může změnit mrknutím oka. Existují některé důležité události, které by mohly tento týden Aussie pohnout. Prvním z nich je projev nového guvernéra RBA pana Philipa Lowea v pondělí večer v 21:10 GMT. Poté bude v úterý ráno v 00:30 v centru pozornosti zápis z jednání RBA. Některé další události, které by tento týden mohly pohnout Australanem, jsou australská změna zaměstnanosti a jejich míra nezaměstnanosti, které mají být zveřejněny ve čtvrtek ráno v 00:30.

 

EUR / USD

 

Denní graf EUR / USD

 

Tento pár se za poslední týden poměrně agresivně rozprodal. Tento krok je v tuto chvíli poněkud nadměrně rozšířený, takže i když se mi líbí krátká strana této dvojice, chtěl bych nejprve vidět slušný návrat zpět, než na ni vstoupím do nových krátkých pozic. Upozorňujeme, že čtvrtek může být pro euro velmi nestálým dnem. ECB (Evropská centrální banka) má své rozhodnutí o úrokových sazbách v 11:45 GMT a tisková konference ve 12:30 GMT.

 

GBP / USD

 

GBP / USD denní graf

 

Posledních pár dní jsme viděli nějaké vnitřní cenové akce. V tuto chvíli můžeme být na tomto páru medvědí, jen když se podíváme na technickou stránku. Možná bychom v nadcházejících dnech mohli získat nějaký druh navrácení, který by mohl nabídnout lepší úroveň, za kterou by se pár prodal. Tento pár byl posledních pár dní extrémně volatilní, takže buďte opatrní, když s ním obchodujete, nebo jakýkoli pár, který zahrnuje britskou libru.

 

BOE (Bank of England) se v poslední době obává možného překročení svého inflačního cíle. Jejich obavy jsou výsledkem agresivní devalvace libry. Kvůli této obavě může být BOE opatrný při dalším snižování své referenční úrokové sazby a při zvyšování ekonomických stimulačních opatření. To by mohlo být pozitivní na libru, ale ekonomická rizika, která brexit obklopují, by pravděpodobně převažovala nad jeho účinkem na libru. Základní obraz libry proto zůstává medvědí, a přestože cena může být v tuto chvíli značně přeprodaná, měna může v krátkodobém až střednědobém horizontu stále ztratit velkou část své hodnoty..

 

V úterý máme čísla CPI ve Velké Británii v 8:30 GMT.

Ve středu budou čísla zaměstnání ve Velké Británii zveřejněna v 8:30.

Čtvrtek nám přináší čísla maloobchodního prodeje mimo region, který je také zveřejněn v 8:30.

To vše jsou důležité události, které je třeba sledovat, protože nám mohou nahlédnout do zdraví britské ekonomiky.

 

Tento týden je navíc několik projevů členů FOMC.

Brzy v pondělí ráno přednese projev také guvernér BOJ Kuroda.

Mějte vynikající obchodní týden!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map