Bitcoin Malleability Attack zdůrazňuje uživatelskou naivitu

Bitcoin je nyní jednou z nejvýznamnějších entit, které obývají internet. Tato kryptoměna již pokročila a dosáhla několika neuvěřitelných výkonů, které byly v raných fázích považovány za nemožné. K dnešnímu dni se tato kryptoměna postupně stává důležitou součástí každodenního života uživatele.

Přestože jsou bitcoiny celosvětově známé a používané, stále jsou prakticky ve fázi vývoje. Proto je stále náchylný k náhlým překážkám a všem dalším druhům technických chyb.

I když jsou takové události normální pro něco, co se vyvíjí, uživatelé mají tendenci vnímat věci špatně.

V průběhu let spotřebitelé bitcoinů vždy skončili v panice pokaždé, když došlo k neočekávané nesrovnalosti s jejich transakcemi.

I když je taková reakce normální pro něco tak důležitého jako peníze, stále vyvolává otázku, jak budou běžní uživatelé dlouhodobě nakládat s bitcoiny..

CoinKite napaden

Náhlý rozruch – ještě jednou

Právě nedávno Coinkite, a Bitcoinová peněženka poskytovatel, který se může pochlubit bezpečnostním protokolem s vícenásobným podpisem na úrovni banky, utrpěl útok na tvárnost, který vyústil ve zmatek s potvrzeními transakcí jeho klientů.

Tento útok na tvárnost bitcoinu ohrozilo autenticitu každé transakce, která byla zaznamenána v blockchainové síti. Zprávy naznačují, že uživatelé zaznamenali nesrovnalosti ve svém protokolu transakcí, který vypadal, jako by jejich bitcoiny byly odesílány dvakrát nebo „zdvojnásobeny“.

Poté, co uživatelé viděli takovou anomálii, byli ohromeni a požadovali rychlou opravu. Uživatelé se okamžitě podělili o své nešťastné události na různých fórech věnovaných bitcoinům, jako je BitcoinTalk. Jeden uživatel dokonce tvrdil, že je pachatelem útoku z dosud nejasných důvodů.

V souvislosti s tímto problémem vývojáři společnosti Coinkite okamžitě reagovali na tento problém.

Při přepracování svých současných systémů, aby se v budoucnu zabránilo podobným událostem, společnost Coinkite ujistila své zákazníky, že tento útok neovlivní žádnou z jejich úspěšných transakcí a že jejich prostředky jsou stále neporušené:

“Tato změna neovlivní zdroj, cíl ani výši finančních prostředků, takže není zřejmé, kdy k tomu dojde.”

Ve skutečnosti však tento útok není pro komunitu kryptoměn technicky nový. Ve skutečnosti Charlie Lee, tvůrce Litecoinu, se podělil o své myšlenky, jak čelit takovým virtuálním útokům, protože také zažil jeden z první ruky.

Znalosti jsou jediným klíčem k udržení věcí na uzdě

Vzhledem k tomu, že bitcoinový tvárný útok není uživatelům cizí, nemohou si bitcoinoví operátoři, jako jsou operátoři společnosti Coinkite, pomyslet na to, proč komunita stále vytváří velký problém kolem problému, místo aby jej řešila klidným a logickým způsobem.

To si běžní uživatelé nemusí všimnout, ale platformy založené na bitcoinech fungují na složitém systému, kde lze předvídat problémy, jako je útok na tvárnost.

Zabezpečení a bezpečnost bitcoinových transakcí

Důvodem takových reakcí je, že uživatelé stále nevědí o složitosti kryptoměny, kterou používají. Kdyby pouze uživatelé rozpoznali a vnímali bitcoin jako podobný s funkcemi tradičních peněz, bylo by o věci postaráno s velkou lehkostí.

Vezměme si například bitcoinový průmysl hazardních her. Toto oddělení také prochází řadou kybernetických útoků. Jedním z nich je nechvalně známý Vydírání bitcoinů spuštěno prostřednictvím řady útoků DDoS.

Dusíkaté sporty je jedním z bitcoinových heren, které byly ovlivněny vydíráním. Naštěstí tato sázková kancelář s bitcoiny okamžitě čelila útoku, než došlo k nepříznivým škodám. Je to hlavně proto, že jeho operátoři a uživatelé mají znalosti o bitcoinech a potřebných krocích, které je třeba podniknout, když čelí takovým druhům online hrozeb.

Vzhledem k tomuto druhu scénáře je zjevně možné, aby komunita kryptoměn nereagovala přehnaně za okolností, jako je útok tvárnosti. Se správnými znalostmi a porozuměním o tom, jak bitcoin funguje, se věci z dlouhodobého hlediska určitě předají klidně.

Výzvou, která nyní platí i pro trh bitcoinových kasin, je, aby všichni, kdo se zabývají bitcoiny a jinými kryptoměnami, pracovali ruku v ruce při prosazování této technologie, aby se stala pevným systémem, který podporuje zabezpečení a bezpečnost transakcí a síť uprostřed útoků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map