Tak či onak, digitální měna je v naší budoucnosti. Od zahájení blockchainu bitcoinů v roce 2009 se stále více převádějících stalo puristy a přijalo myšlenku, že decentralizovaná měna bez autoritativního dohledu nad jejím používáním není jen zřetelnou možností, ale možná i cestou budoucnosti.

Jak již bylo řečeno, lidé, kteří jsou skutečně prodáváni s myšlenkou žít z bitcoinu nebo jiné decentralizované měny, jsou stále v menšině. Většina lidí dnes pohodlně používá kreditní a debetní karty pro bezhotovostní transakce a mnoho dalších pravděpodobně podpoří myšlenku, že by vláda pouze úplně odstranila papírové peníze a nabídla svým občanům alternativu digitální měny, která je stále vázána na centrální banky.

Kurz je, že většina lidí použije to druhé, pokud to vlády usnadní. Skutečná otázka však zní, co je z dlouhodobého hlediska lepší sázka? Bude použití bitcoinu a decentralizovaných měn jednodušší nebo plodnější? Nebo se průměrný člověk spokojí s použitím vládních peněz, které již nevyžadují papír nebo mince?

Odpověď na tyto otázky vyžaduje trochu hlubší pohled na vývoj peněz a myšlenku přenosu hodnoty mezi sebou.

Stručná historie vývoje peněz

Před tisíci lety sledovali jeskynní lidé hodnotu pomocí holí a kamenů. O staletí později, peří, kožešina, zlato a stříbro, směna, papírové peníze a nyní na ty krátké okamžiky v čase proběhly z těchto tyčí a kamenů digitální peníze.

Realita je taková, že každá forma hodnoty, kterou lidé kdy použili, má být právě ta, způsob komunikace hodnoty. Papírové peníze samy o sobě nemají žádnou hodnotu, kromě toho, že se vlády a občané shodují, že mají hodnotu. Proto má decentralizovaná digitální měna, jako je bitcoin, šanci nahradit tradiční peníze. Je také pohodlnější používat digitální peníze, než je razit mince nebo tisknout papír a sledovat jejich distribuci ve fyzické podobě. Proto může mít digitalizovaný národ s vládou podporovanými penězi také co říci o způsobu, jakým v budoucnu sdělujeme hodnotu.

Výhody a nevýhody digitálních peněz podporovaných vládou

Čínská federální vláda již plánuje rozšířit pilotní program zahrnující obrací čínský jüan do přísně vládou podporované digitální měny. Je pravděpodobné, že vzlétne, protože čínská vláda pečlivě sleduje své občany než téměř kterákoli jiná země na světě. Přidejte k tomu skutečnost, že mnoho čínských investorů nalije svá aktiva do bitcoinů jako způsob, jak uniknout oku vlády, a má smysl pouze to, že převládající způsob výměny hodnoty v Číně bude nevyhnutelně tak či onak digitální..

Nevýhodou je samozřejmě pohodlí, ale nevýhodou je, když má kontrolu vláda, která je opakovaně vyslýchána kvůli porušování lidských práv. Je možné, že digitální jüan skutečně přivede Číňany k bitcoinu?

Výhody a nevýhody výběru bitcoinu nad vládními penězi

Ať už žijete pod dohledem represivní vlády, nebo ne, bitcoin stojí za hazard, protože vám umožňuje být vaší vlastní bankou. Za druhé, bitcoiny a většina ostatních kryptoměn řídí inflaci algoritmicky, což znamená, že nikdo nemůže získat systém nebo znehodnotit devizu. To je vzhůru. Nevýhodou je, že pokud o své peníze přijdete, není možné si stěžovat na bankovní, vládní nebo zákaznickou linku. Druhou nevýhodou je, že rozšířené používání kryptoměn jako každodenní směny hodnoty je stále pravděpodobné i po desetiletích..

Bitcoin je lepší hazard

Bitcoin musí být dlouhodobě lepší hazard. Pokud vůbec, digitální měny podporované vládou budou fungovat jako nájezd na bitcoin. Pravděpodobně si hráči a běžní lidé zvyknou na myšlenku používat měnu v přísně digitálním formátu, a to nejen prostřednictvím debetních a kreditních karet, ale dokonce i přes USB klíče nebo hardwarové peněženky. Jakmile lidé uvidí, že mohou investovat do digitální měny, která nemůže být uměle znehodnocena mocnostmi, které mají postranní úmysly, má smysl hazardovat se skutečně decentralizovanými digitálními měnami.

Přidejte k tomu skutečnost, že bitcoiny a další digitální měny jsou již široce používány prostřednictvím webů o bitcoinových hazardních hrách, institucionálních investičních platforem a v zemích, kde je na vzestupu inflace, a je jen otázkou času, kdy bitcoin zvýší vaši svobodu i váš bankroll.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me