Bitcoin Tech a jeho vliv na cenu BTC

Pro každého nového investora může být bitcoin více než zastrašující jako investiční doména. Stačí se podívat na zpravodajské kanály a být zděšeni nesčetnými podivnými frázemi a nadpisy přitahujícími pozornost, které všechny naznačují, že probíhají tektonické posuny – ať už pozitivní nebo negativní a někdy dokonce i kombinace těchto dvou.

Z tohoto důvodu mnoho investorů nedokáže plně pochopit riziko, které podstupují, a co by mohly určité události znamenat pro jejich nově vznikající portfolio. Proces rozdvojení BTC v roce 2017 který se konal na začátku srpna, je dokonalým příkladem. Tento podnik byl rozhodně úplnou záhadou pro mnoho tradičních investorů pracujících v oblasti financí, kteří se neúspěšně snažili najít analogii, se kterou jsou obeznámeni.

Jelikož se jedná pouze o digitální jev v oblasti kryptoměny, její účinky a dopady nejsou pro mnoho investorů snadno srozumitelné, kromě toho, že jsou relevantní silou pro cenu BTC. Abychom lépe porozuměli procesu rozdvojení a jeho dopadu, zde je přehled události, procesu, který následoval, a co to všechno znamená pro ty, kteří prostě chtějí vydělat peníze investováním do bitcoinové sítě.

Softwarová událost

Nejjednodušší způsob, jak vnímat bitcoin, je vidět ho, stejně jako jakoukoli jinou digitální měnu, jako software. Ve stejném nastavení je vidlice změnou softwaru, která má dopad na koncové uživatele. Zde s aktivem, jako je BTC, síť, která jej provozuje, potřebuje k fungování pouze pár klíčů s heslem. To jim odporuje v přístupu k síti a ta poté, co pracuje jako distribuovaná kniha P2P, sleduje, kdo kolik vlastní a komu.

Pokud jsou však klíče upraveny v jejich softwaru z, to samé ovlivní síť a spustí je dramatickým způsobem. Může také dramaticky změnit hodnotu nároků uživatele – software je věc, která definuje aktivum, a spolu s ním cena, kterou jsou investoři ochotni za to zaplatit.

Předchozí vidličky

Existuje mnoho různých typů vidlic a většina z nich má v zásadě jednoduchý design. Díky tvrdé vidlici je však každá transakce zpracovaná novou modifikací softwaru zcela nekompatibilní se starou. Měkká vidlice obsahuje funkci zpětné kompatibility.

Začátkem srpna prošel bitcoin procesem „forkingu“, který byl z pohledu široké veřejnosti a médií vysoce viditelný. Tato konkrétní změna softwaru vytvořila rozdělení v síti a zahájila novou verzi sítě zvanou bitcoin cash.

Skluz nastal po letech neshod mezi nepřátelskými tábory uvnitř bitcoinové komunity. Neshoda souvisela s upgradem škálování, ve kterém bitcoinový hotovostní tábor nedal svou důvěru a podporu. To vedlo ke konkurenčnímu a také nekompatibilnímu bitcoinovému blockchainu a bitcoinovému hotovostnímu blockchainu, a to jak z hlediska technologie, tak aktiv.

Tato událost byla široce považována za velký problém ceny BTC a mnoho analytiků tvrdilo, že cena by to všechno stlačila dolů. Nic takového se však ve skutečnosti nestalo.

Silný výkyv nahoru

1. srpna, těsně předtím, než proběhlo tvrdé rozdvojení, byla cena BTC 2 759 USD. Asi týden po rozdělení došlo k BTC se obchodovalo za historicky vysokou cenu více než 4 000 $. Cena nedávno dosáhla téměř 4 500 $, poprvé od doby, kdy byla síť spuštěna.

To by se mohlo zdát divné, ale některé navrhované teorie, že vytažená debata o škálování poskytla velký bod odporu, a nyní, když byla urovnána, vedly výsledky k cenové rally. Zároveň bitcoinová hotovost dosáhla ceny kolem 280 USD, která pravidelně osciluje v rozmezí 250 – 300 USD.

U obou kryptoměn vidlice nevedla ke katastrofálním problémům. Místo toho se zdá, že přinesl BTC a BCC do stabilních vod se značným růstovým potenciálem.


Známý příběh

Někteří argumentují, že tato situace není tak jedinečná a že myšlenku protivětru a jeho protichůdného zadního větru zná každý, kdo je aktivní v nějakém druhu investičního procesu. Zadní vítr představuje pozitivní okamžik pro investici – halo efekty vyvolané skrytým trendem nebo příznivými zprávami. Protivítr je přesný opak – tlak, který se zvyšuje na cenu jako rizikový faktor nebo jiný negativní trend (nebo alespoň trend, který je vnímán jako negativní).

O protivětru se podrobně hovoří, když pro určitý podnik vstoupí do hry určitý negativní trend nebo riziko. Když však protivítry ustoupí, cena podniku začne růst a toto je příliv a odliv, které je pravidelně vidět na tradičním akciovém trhu..

Například společnost, která proti ní urovná právní spor nebo přijme zaplacení určité pokuty za zastavení regulace, je na konci protivětrného cyklu. Jakmile to skončí, společnost obvykle vidí nárůst cen, protože trhy se vyhýbají nejistotě. Když se problém vyřeší, trhy to většinou považují za šanci na nákup.

V tomto případě BTC vykazují analytici tendenci vnímat hard fork jako protivětr, který pro kryptoměnu představoval určité nebezpečí. Jakmile to projde, nafoukne se fáze zadního větru pro obě digitální měny, což má za následek současný růst cen.

Nový trend

Hodnota BTC vzrostla na hodnotě od vytvoření BCC. Pokud toto nastavení může pokračovat, existuje jasný potenciál pro budoucí forkingové události (které bezpochyby přijdou) jako nová šance na zvýšení hodnoty kryptoměny. Totéž by pak mohlo být použito pro online hazard, pořizování zboží a služeb a mnoho dalšího, stejně jako dnešní digitální měny.

V takovém případě může být vidlice viděna jako událost zadního větru pro digitální měnu. Tento sentiment by obchodníkům a investorům umožnil vyjít z forekčních postupů s více aktivy, která se obchodují za vyšší cenu. Není třeba zdůrazňovat, jak by to bylo prospěšné pro všechny.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map