Bitcoinové místo v budoucnosti Vietnamu

Bitcoin, stejně jako většina ostatních kryptoměn, je něco, co těžce váží v myslích regulátorů a ekonomů vyspělých zemí. Jako platební prostředek a obecná peněžní hodnota, která není založena na národních nekrytých měnách, byl tento koncept schopen radikálně změnit způsob, jakým transakce, ale také věci jako investice BTC, fungují po celém světě.

Koncept bitcoinu je však z větší části něco, co souvisí hlavně se zeměmi takzvaného „prvního světa“ nebo s rozvinutými národy po celém světě. Pokud jde o země, které se rozvíjejí, a ty, které jsou stále nerozvinuté (kromě funkce remitence digitálních měn), mnoho lidí vnímá ty samé národy jako ze smyčky kryptoměn.

Nejedná se však o pevné pravidlo a existuje mnoho příkladů, které představují jiný obrázek. Nedávno vstoupil vietnamský národ jako jeden z těchto států s touhou legalizovat a uznat BTC v zemi. To by mohlo mít významný dopad nejen na digitální měnu, ale také na stejný národ a region jihovýchodní Asie.

Plán Hanoj ​​2018

Zprávy pocházející z Vietnamu pocházely z nejvyššího úřadu v zemi – předsedy vlády. Podle prohlášení má země nyní schválený plán formálního uznání bitcoinu jako formy platné platby. Plán stanoví, že k tomuto uznání dojde do roku 2018, což jej stanoví v časovém okně přibližně 18 měsíců, v závislosti na interpretaci konečného data.

Předseda vlády Vietnamu Nguyen Xuan Phuc pověřil centrální banku země vytvořením právního rámce, aby k tomu mohlo dojít. Vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti a ministerstvo financí se mají připojit ke stejnému procesu.

Prozatím vyšlo najevo, že prvním krokem procesu bude mezivládní posouzení toho, jak by se ke stejnému procesu mělo přistupovat. Musí být dokončena do srpna 2018, poté bude vytvořen rámec pro legalizaci.

Zdanění

Jakmile bude připraven dokument týkající se legalizace, budou mít vietnamští úředníci další úkol – vymyslet zdanění kryptoměny. Proběhne společně s legalizací a daňová otázka má být vyřešena do června 2019.

To znamená, že do roku 2020 Vietnam plánuje mít jak právní systém pro používání kryptoměny (alespoň BTC), tak způsob zdanění stejného ekosystému. I když je plán ambiciózní, není pro velký asijský národ v žádném případě nemožný.

Zároveň to signalizuje velký posun v přístupu Vietnamu ke kryptoměnám. V roce 2014 její vláda uvedla, že spotřebitelé si musí být vědomi rizik spojených s digitálními měnami. Současně však její centrální banka zjevně pracuje na jakémsi adopčním plánu. Zatím to vypadá, že stejný plán je plně v pohybu.

Obtížná historie

Ze všech národů světa, které bojovaly za nezávislost na koloniální moci, nemnoho lidí mělo tak hroznou nedávnou historii jako Vietnam. Dříve známá jako Indočína, vedla v 50. letech 20. století krutou válku, aby získala nezávislost na Francii. Ale to nebylo nikde v měřítku toho, co mělo přijít v podobě občanské války, která rozdělila zemi na polovinu a postavila sever na jih.

V konfliktu, který fungoval jako zástupce animosit studené války, skončil vietnamský národ zcela zdevastovaný miliony mrtvých, ale také vedl k jasnému vítězství komunistického Severu, který zemi spojil a stal se jedním z nejdůležitějších regionálních hráči, i když vždy z méně významné role.

V dekádách po válce ve Vietnamu země bojovala za osvobození Kambodže od Rudých Khmerů a proti jejímu juggernautovi ze sousední Číny, což mělo za následek zničení a smrt bojujícího národa. Lze tvrdit, že až po konci 80. let a zhroucení Varšavské smlouvy sestoupila na Vietnam zdání míru.

Jak ale historie někdy ukázala, obtížnost a nepříznivé situace mohou přinést velkolepou kapacitu pro přestavbu a změnu. V případě Vietnamu hrály podobné síly během minulých desetiletí a nyní to vypadá, že další národ střílí do klubu asijských tygrů.

Měnící se časy

Po složité geopolitické izolaci a mnoha konfliktech, velkých i malých, se stránka začala obracet na Vietnam s počátkem 21. století. V tom okamžiku národ vytvořil diplomatické vztahy se všemi ostatními zeměmi na světě a zahájil program hospodářského rozvoje.

Od té doby má Vietnam jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. To bylo částečně způsobeno celkovým stavem průmyslových a ekonomických potíží, kde bylo budování snazší kvůli katastrofickému růstu, který Vietnam dříve měl.

Cyklus vylepšení a vývoje pokračuje, zejména díky geografii země – je v zásadě obklopena silnými průmyslovými výrobními centry, zejména Čínou, ale také dalšími národy na Dálném východě. Budování ke stejnému cíli vypadá jako logická volba pro jakýkoli vývoj, který by Vietnam mohl hledat.

Digitální budoucnost

Skutečnost, že se Vietnam chystá udělat z bitcoinu právní ekvivalent jakékoli jiné fiatové měny, však ukazuje jinou myšlenkovou cestu. V tomto budoucím Vietnamu se možnost generování pracovních míst a výnosů souvisejících s digitálními měnami jeví jako chytrý nápad. Dnes miliony využívají bitcoiny hazardovat online, získávat půjčky, prodávat a kupovat věci online a dělat mnohem víc.

Dostat se do pozice, kde by Vietnam mohl využít svůj intelektuální potenciál místo čistě manuálního, je fantastickou volbou pro regionální národ, nejen pro Hanoj. Totéž by lépe připravilo Vietnam na budoucnost, kde bude výroba narušena, stejně jako většina tradičních průmyslových odvětví.

Mít bitcoin jako legální měnu se zdá být více než rozumné, zejména proto, že mnoho národů v širším regionu je bude stále používat digitální měny pouze prostřednictvím humanitárních programů. Pokud se Vietnam v plánovaném časovém rámci dostane k legalizaci BTC, je téměř jisté, že by mu to výrazně pomohlo dosáhnout vysoké úrovně růstu v příštím desetiletí..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map