Blockchain Advocates try to Distance Blockchain from recent Ransomware

Trvalá řada skvělé propagace bitcoinů, generovaná hlavně společností pozoruhodně rostoucí cena, byl krátce poté, co Ransomware Wanna Cry zasáhl více než 200 000 počítačů po celém světě. V dosud největším jediném digitálním útoku stejný virus unesl počítače a vyhrožoval odstraněním souborů, pokud nebylo zaplaceno výkupné.

Připojení k bitcoinu přichází s metodou, ve které měly být platby dokončeny – pomocí BTC. Poptáním bitcoinu kolem 300 $ a více chtěli lidé, kteří virus vyrobili, vymoci prostředky od těch, kteří mají ve svých počítačích klíčová data. Virus nebo jeho tvůrci přirozeně nemají nic společného s bitcoinovou komunitou, ale incident stále vede k problému BTC vlastností, mezi něž patří mimo jiné ochrana soukromí a identity jejich uživatelů.

Z tohoto důvodu se celá doména blockchainu, který se stále více rozvíjí jak v obchodních účelům, tak ve vládních a občanských rolích, stává také terčem negativního tisku. Aby se ujistili, že pro blockchainovou doménu neexistuje žádný toxický spad, začali do veřejného diskurzu vystupovat různí zastánci stejné technologie s cílem distancovat ji od negativních jevů, které pro své účely používají pouze digitální měny.

Wanna Cry

Stejně jako u Stuxnetu a dalších důležitých momentů v historii kybernetických hrozeb a online bezpečnosti je geneze tohoto konkrétního malwaru složitá a zahrnuje několik různých frakcí. Od této chvíle se zdá, že pachatelé útoku využili sadu zranitelností NSA (nebo dokonce jen jednu) ve starších verzích Windows OS.

Tuto zranitelnost však poté odhalila řada Wikileaks, která otřásla zpravodajskou komunitou, ale zůstala do značné míry jako zdroj otevřeného zdroje, který brzy objevila a analyzovala aktuálně neznámá skupina. Stejným skupinám nebo skupinám se podařilo vyvinout stejný bezpečnostní přístup a vytvořit malware malware, který by se šířil a šířil po internetu a otevíral nové vektory infekce..

Výsledky byly katastrofální, protože kromě soukromých počítačů virus infikoval také mnoho odvětví veřejných služeb po celém světě. To je důvod, proč instituce od nemocnic ve Velké Británii po německé vlakové služby pocítily dopad stejného Ransomwaru.

Globální média se okamžitě k tomuto jevu přidala a poskytla mu nekontrolované pokrytí. Z tohoto důvodu se přirozeně pozornost přesunula také na platební metodu, kterou tvůrci virů nastavili. Přidání poněkud bizarního a ironického nádechu obsahuje hlavní obrazovka viru, která nese hrozbu zničení souboru, také odkaz s vysvětlením, jak mohou lidé vytvářet digitální peněženky a nakupovat bitcoiny.

Z tohoto důvodu se mnoho lidí vrátilo ke své dříve zastávané víře, že bitcoin není nic jiného než prostředek pro stinné obchodování. Nyní se obhájci blockchainové komunity snaží zakročit a rozlišovat mezi technologií a jejich nejoblíbenějším využitím, které se dnes používá ve věcech od BTC poker na obrovské investice rizikového kapitálu.

Odpověď advokacie

Ve Washingtonu prošla řada různých advokačních skupin a jednotlivců ofenzívou PR, která se snažila zajistit, aby byly jasně známy rozdíly mezi bitcoiny a technologiemi, které jej řídí. Jedním z nich byla advokační skupina, která představovala použití technologie blockchain před kongresovými pracovníky v souvislosti s jejich aplikací v systému zdravotní péče. Ve své prezentaci uznali, že útok otevřel staré rány, které spojují technologii s používáním bitcoinů při nelegálních nebo potenciálně nelegálních činnostech.

Jiní se navíc pokusili zařadit bitcoin do kategorie, která je pouze jednou z aplikací širší technologie. Zde Srinivas Attili, který je partnerem a viceprezidentem společnosti IBM Global Business Services, uvedl, že blockchain má kvůli BTC špatnou pověst, ale že nepředstavuje celé pole této nově vznikající technologie.

Jiní poukázali na to, že platební prostředky za určitou nezákonnou činnost nepředstavují měnu, která se používá. Stejným způsobem lze americký dolar obvinit z podpory obchodu s drogami, což je jeden z dominantních prostředků globálních plateb v tomto obchodu.

Jiní zopakovali podobnou linii v tom smyslu, že existuje distanční proces, jehož cílem je zajistit, aby pojmy bitcoin a blockchain nebyly, pokud jde o veřejnost, zařazeny do stejné kategorie. I když je to pochopitelné, tento proces je v konečném důsledku velmi škodlivý pro celé pole a může kompromitovat mnohem více, pokud jde o budoucí vývoj kryptoměn a řešení založeného na blockchainu, než jakékoli problematické vnímání veřejnosti.

Reakce vlády

V případě tohoto konkrétního Ransomwaru reagovala vláda USA žádostí o vnitřní bezpečnost, aby prozkoumala zdroje stejných plateb. Zatím bylo objeveno nejasné spojení se Severní Koreou, ale na viníky neexistují žádné další konkrétní ukazatele. Zároveň, pokud jde o otázku bitcoinů a blockchainu, nalezení viníků by nezměnilo globální škody způsobené incidentem.

To je důvod, proč zaměstnanci Kongresu, kteří hovoří soukromě, zdůraznili, že je třeba učinit jasnou disociaci mezi bitcoinem a blockchainovým zájmem představovaným advokačními skupinami. Bez toho by podle těchto nízko postavených úředníků byla jakákoli trakce v legislativní oblasti tvrdě bojována.

Problémem celého procesu je samozřejmě skutečnost, že pomocí systému blockchain je možné se vyhnout mnoha zranitelnostem, které představují Wanna Cry v oblasti zdravotní péče. Vzhledem k jeho decentralizované povaze by problémy s jednotlivými počítači byly irelevantní.

Problém vnímání

Stejně jako tolikrát v minulosti je otázka vnímání bitcoinů opět zkažena aktivitami lidí mimo stejný ekosystém. Tentokrát se objevuje další problém se snahou některých částí blockchainové komunity izolovat se od BTC, namísto toho, aby to jednoduše přijaly za jednu z platných forem této technologie.

S tímto vnitřním štěpením nelze pro budoucí rozvoj a spolupráci nic získat a mnoho ztratit. To by mohl být obrovský problém a ne ve vzdálené budoucnosti, zejména v zemích jako USA.

Doufejme, že pozice v blockchainové komunitě musí akceptovat, že bitcoin je jedním z nejvýznamnějších představitelů této technologie, ať už v dobrém nebo v horším. I když to veřejnost odmítne, bude veřejnost takto vnímat věci i po další roky.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map