Blockchainové projekty EU a jejich potenciál

Ekonomický dopad existence EU, největší politické a finanční aliance na světě, je zcela jasný. V moderním světě je Evropská unie jedním z nejdůležitějších faktorů globálního růstu a rozvoje. Současně povaha jejích členů, kteří patří k rozvinutému národu starého kontinentu, poskytuje dokonalé zázemí pro to, aby stejná unie byla centrem technologického pokroku.

Ve skutečnosti je pravda, že EU poněkud zaostává za místy, jako je Severní Amerika a Dálný východ. Dnes to není považováno za region, kde se aplikovaná technologie posouvá na hranici svých možností a dále se vyvíjí. V EU existuje mnoho míst, která produkují mimořádně vyspělá technologická řešení, ale jsou zaměřena na specializovaná odvětví nebo se odehrávají v širším vzdělávacím nebo akademickém kontextu..

Na rozdíl od svých rozvinutých partnerů v západním světě má EU co dohánět, aby dosáhla úrovně technologického pokroku v dříve zmíněných regionech. Blockchainová technologie patří do stejné kategorie, protože je velmi špatně zkreslená FinTech kruhy EU. Existují však některé zprávy, které naznačují změnu ve způsobu, jakým tento problém řeší Brusel.

Sdílení informací o společnosti

Výkonná pobočka EU nedávno představila, že vytváří systém založený na blockchainu, který má uživatelům pomoci získat přístup a sdílet informace o doméně společností kótovaných na burze působících v tomto bloku. Zprávy ukazují, že se stále jedná o pilotní projekt, ale který ukazuje, že EU má obecně zájem na vývoji blockchainových projektů zaměřených na její občany.

Kromě toho existuje souvislost mezi tímto projektem a takzvanou blockchainovou observatoří EU. Jedná se o rostoucí nastavení v EU, ve kterém se každý týden utrácejí tisíce eur za účelem vytvoření systému, který by mohl být použit k pozorování a hodnocení hodnoty jednotlivých blockchainových projektů a jejich potenciálního významu pro občany a instituce EU.

Výše zmíněný projekt má za cíl zajistit větší transparentnost v obchodní oblasti, zatímco jiné by mohly fungovat odlišně. Všechny by však měly souviset s veřejným sektorem EU a se způsobem, jakým poskytuje své služby a informace občanům bloku.

Jelikož to zní jako skvělý nápad pro jakoukoli část světa, která hledá růst a rozvoj, mělo by to do EU přijít přirozeně. Historie jednání bloku s digitálními měnami však obecně směřuje k jinému stanovisku.

Neochota přijímat digitální měny

EU byla subjektem, který nikdy neposkytl žádnou podporu stávajícím zahraničním digitálním měnám. Místo toho nabídla zeď systémů ochrany spotřebitele, které se používají k zajištění toho, aby se jejich občané nějakým způsobem nepoškodili stejnými digitálními měnami.

Z tohoto důvodu existuje pocit, že EU nemá žádné sympatie k rozvojové komunitě bitcoinů ani k žádnému jinému. Místo toho se zdá, že EU je posedlá zárukami, které vývojáři většinou považují za příliš omezující, zejména nedávnou iniciativu vytvoření databáze všech uživatelů kryptoměny na jejím území.

V EU existují miliony držitelů digitálních měn, z nichž mnozí používají BTC pro přístup do online kasin, investovat bitcoiny, nakupovat online nebo dělat cokoli jiného v rozsahu potenciálního využití, omezující opatření by se jich dotkla všech. Zároveň je zaměřena přímo na jádro toho, co digitální měny svým uživatelům nabízejí – úroveň ochrany identity a anonymity, což se zdá být neslučitelné s právním systémem EU.

Most digitální měny příliš daleko

To vše ukazuje, že EU není ochotna pokusit se najít právní rámec pro digitální měny. Tato otázka nemá nic společného s její schopností technicky tyto změny podporovat, protože prostředky vložené do iniciativy blockchain ukazují, jak velká je praktická a finanční podpora pro aplikace blockchain, které EU považuje za relevantní.

Místo toho chybí politická vůle pokusit se najít cestu pro přijetí digitální měny do populace bloku. Tento přístup může být plný bezpečnostních obav, ale brání budoucímu rozvoji bloku, zejména tím, že označí některé jeho funkce (anonymitu) nekompatibilní s jeho zákony.


Nedávno Japonsko ukázalo, že i ty nejrozvinutější země mohou najít způsob dodržování svých zákonů na ochranu spotřebitele a stále legálně pracovat s digitálními měnami (v tomto případě bitcoin). EU by se mohla pokusit jít stejnou cestou, ale prozatím neexistuje dostatečný tlak ani potenciál pro zákonodárce, aby tak učinily, a proto digitální měny zůstávají příliš daleko mostem.

Šance na blockchain

Od této chvíle vypadá použití blockchainu ve vládním projektu tak, že zůstane požadovaným přístupem EU. Jednoznačně mají co nabídnout jakékoli zemi, nejen EU, ale nesouvislá povaha stejného procesu by měla být znepokojující pro každého, kdo chce, aby blok zlepšil jeho šance na budoucí ekonomický růst.

USA jsou dobrým příkladem toho, jak by se dalo obchodovat, pokud jde o digitální měny a blockchain. Místo jednotného přístupu k regulaci jak digitálních měn, tak k vývoji těchto blockchainových iniciativ, USA zaujímají temný přístup. Je zřejmé, že na státní úrovni je v souvislosti s jejím problémem spousta autonomie, zatímco centrální federální vláda investuje značné prostředky do výzkumu blockchainu.

Tímto způsobem se dveře stávajících digitálních měn plně nezavřou ani neotevřou; to však nebrání tomu, aby byly vyvíjeny další aplikace. USA přirozeně nejsou EU na mnoha úrovních, ale stejný nedefinovaný přístup by evropským vůdcům mohl velmi dobře posloužit – místo toho, aby se vyhýbali digitálním měnám, než o nich bude možné cokoli plně určit, měli by dostat šanci. Jakmile bude jejich individuální nastavení a funkčnost jasnější, měly by regulační komise reagovat, ale s možností udělat to, co udělalo Japonsko, a uznat jednu nebo více digitálních měn jako životaschopných finančních prostředků v bloku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map