Budou sázky na eSports i nadále prosperovat, když se vrátí profesionální sporty?

11. března 2020 se sportovní svět zastavil poté, co NBA zrušila zápas mezi Oklahoma City Thunder a Utah Jazz a oznámila, že hráč Jazzu dostal koronavirus. Hráči dostali do karantény a Thunder dostali pokyn, aby neopouštěli arénu několik hodin, dokud nedostali povolení. Později bylo oznámeno, že hráč s diagnostikovanou chorobou nebyl nikdo jiný než jazzové centrum Rudy Gobert.

Jen několik dní předtím, než se Gobert objevil v zápase proti Torontu Raptors, přestože mu bylo špatně. Na tiskové konferenci také prolomil vtip o koronaviru, který se ostýchavě dotýkal všech mikrofonů zřízených reportéry, jen aby pokračoval do šatny a dotkl se věcí svých kolegů, což mělo za následek, že onemocněl i spoluhráč Donovan Mitchell.

Vypnutí NBA bylo oznámeno téměř okamžitě poté, co brzy následovala každá další významná sportovní liga po celém světě. Zatímco během těchto COVID-19krát bylo a stále je správné zastavit sport a všechna veřejná shromáždění, virus nechal hráče bez živého sportu, na který by mohli vsadit. Alternativou je sázet na eSports, trend, který se postupem času určitě zvyšuje.

Otázkou je, že s pokračováním akce NBA na konci července a dalšími sportovními ligami, které budou následovat, budou sázení eSports prosperovat i po návratu profesionálního sportu?

Proč je sázení na eSport zásadní pro bitcoin a kryptoměnu

Před dvaceti lety byla myšlenka profesionálního videohera, který vydělává 100 000 $ ročně a sponzoruje ho hlavní značka nápojů na hraní League of Legends nebo Counterstrike: Global Offensive, naprosto absurdní.

Dnes už nejsou ceny, které se účastní velkých turnajů, ničím kýcháním a turnaje pravidelně zaplňují stadiony plné fanoušků videoher, kteří jásají a vypískávají své oblíbené týmy. Mluvíme zde o 20 000 lidech, kteří se balí do arény.

S tím, jak se prize money a sledovanost zvětšují a zvětšují, dává smysl, že stále více lidí se zajímá o sázení na tyto události.

Existuje několik důvodů, proč je zájem těchto lidí o eSporty zásadní. Číslo jedna, podporuje průmysl sázení na digitální měnu v době, kdy neexistují žádné velké sporty. Za druhé, vystavuje více hráčů myšlence sázet na eSports, protože hledají způsoby, jak zvýšit svůj bankroll. Zatřetí, a co je nejdůležitější, cílová skupina pro sázení na eSporty a cílová skupina pro ty, kteří s největší pravděpodobností budou investovat do bitcoinů a dalších digitálních měn, je stejná. To znamená, že lidé, kteří hrají videohry a bitcoiny, jsou pravděpodobně mladí dospělí muži se zájmem o sport a technologie, což jsou dvě věci, které bitcoinové sportovní sázení velmi dobře kombinovalo.

Kolik je vsazeno na eSports vs. tradiční sporty?

Odhaduje se, že v roce 2016 bylo na eSports vsazeno 5,5 miliardy $. Toto číslo je rozděleno mezi tři druhy sázek: sázky v hotovosti, sázky na skiny a sázky na kryptoměny. Letos toto číslo je se očekává 12,9 miliard $.

Abychom to uvedli na pravou míru, hráči vsadili v roce 2011 na tradiční sportovní akce více než 368 miliard dolarů. Zatímco pěkná část těchto peněz, necelých 32 miliard dolarů pocházelo z regulovaného online hazardu, dalších 336 miliard dolarů pochází z offline hazardních her.

Vzhledem k tomu, že přijetí kryptoměny je ještě dlouhá cesta od toho, aby se uživatelé každý den pravidelně dívali do všech kamenných obchodů nebo kasin, skutečnost, že online hazardní hry jsou v roce 2020 mnohem populárnější než v roce 2011, je pouze část toho, co kryptoměnový svět musí vidět, aby sázení a kryptoměna byly stejně populární jako dělání hotovosti. Skutečnou otázkou ale samozřejmě je, zda sázky eSports zůstanou stabilní, i když se sport vrátí?

Odpověď na to je s největší pravděpodobností ano. Nejvážnější kryptoměnáři, kteří sázejí na tradiční sporty, to dělají proto, že jsou fanoušky tradičních sportů, ale ne každý sportovní hráč je fanouškem videoher, nebo alespoň ne natolik, aby na to vsadil. Takže zatímco někteří sportovní hráči jistě krmí svou potřebu sázet s eSporty, vážní hráči, kteří jsou ve hře o vydělávání peněz, pravděpodobně neházejí tolik kryptoměny na videohry, jako na návrat baseballu nebo NBA například.

Čísla přesto dokazují, že sázení eSportů i tradiční sportovní sázení tu zůstanou, ať už jsou tyto sázky umístěny v kryptoměně nebo ne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map