Bullish Bias Bias pokračuje – zvýšená poptávka po palivu ve hře

Během pondělní asijské obchodní relace, WTI ropa dokázala prodloužit svoji počáteční sérii zisků & zůstal dobře na úrovni kolem 66,00 USD, zejména kvůli optimismu ohledně balíčku pomoci USA COVID-19, který posílil naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách a přispěl k vzestupu. Očekávání amerického balíčku pomoci COVID-19 byla spuštěna poté, co prezident Joe Biden v pátek podepsal zákonný stimulační balíček 1,9 bilionu dolarů. Mezitím rostoucí podpora optimismu snižování produkce od hlavních producentů hrála také svou hlavní roli při podpoře cen ropy.

Tyto zisky navíc získaly další podporu po zveřejnění údajů čínského maloobchodního prodeje a průmyslové výroby, které byly lepší, než se očekávalo, což pomohlo vyvážit neočekávané zvýšení míry nezaměstnanosti a zklamáním údajů o investicích do fixních aktiv. Kromě toho lze býčí tendenci ohledně cen ropy přičíst také posledním zprávám, které naznačují, že AstraZeneca vzdorovala výzvám ke srážení krve kvůli použití vakcíny COVID-19. Výsledkem je, že pozitivní nálada na trhu hrála významnou roli při podpoře cen ropy s vyššími výnosy. V různých kapitolách byla široce založená síla amerického dolaru, podpořená pozitivními údaji z USA, považována za jeden z klíčových faktorů, které omezovaly dynamiku růstu ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru . Cena ropy, tenký kalendář a čínsko-americký souboj také ovlivnily ceny ropy. WTI se obchoduje za 66,00 a konsoliduje se v rozmezí 65,59 – 66,41.

Sentiment na trhu obchodování bliká zelenými signály od začátku dne, protože uvolnění údajů čínského maloobchodu a průmyslové výroby, které byly lepší, než se očekávalo, naznačuje výrazné oživení druhé největší ekonomiky světa za předpokladu, že sentiment na trhu obchodování podporuje udržení nabídky . Na datové frontě, meziročně v maloobchodě v lednu až únoru, se tento počet zvýšil na 33,8% oproti očekávaným + 32,0% a předchozím + 4,6%, s průmyslovou produkcí meziročně + 35,1% a + 30,0% a + 7,3% předchozí . Mezitím se investice do fixních aktiv meziročně nezměnily na 35,0% oproti + 40,0% očekávaným a + 2,9% předchozím.

Kromě toho lze býčí předpojatost kolem akciového trhu přičíst také naději na další fiskální úlevu a chatování, že Tokio nehledá rozšíření nouzové situace vyvolané viry. Tímto způsobem hrál pozitivní tón kolem tržního sentimentu hlavní roli při podpoře cen ropy s vyššími výnosy. Navzdory rizikové náladě rozšířil široce založený americký dolar svoji vítěznou sérii z předchozí relace a v tento den přijal několik dalších nabídek, pravděpodobně kvůli pozitivním údajům USA zveřejněným v pátek, které odhalily, že se zvýšil index výrobních cen (PPI) Meziměsíčně v únoru 0,5%, oproti 0,5% růstu prognóz. Meziročně vzrostla o 2,8% oproti prognóze 2,7%. Základní PPI meziměsíčně vzrostl o 0,2% a meziročně o 2,5%. To bylo považováno za jeden z klíčových faktorů, které jsou základem amerického dolaru.

Mezitím rostoucí tržní sázky týkající se rychlejšího ekonomického oživení USA z pandemie poskytly americkému dolaru další podporu. Zisky v americkém dolaru však byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly víko na jakékoli další zisky v cenách ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Americký dolar se proti jenu vyšplhal o 0,1% na 109,125 jenů a pohyboval se poblíž svého maxima od června 2020.

Kromě toho lze býčí tendenci ohledně cen ropy přičíst také zprávám, které naznačují, že Saúdská Arábie, největší světový vývozce ropy, údajně snížila dodávku dubnové nakládky nejméně čtyřem severoasijským odběratelům až o 15% . Naproti tomu u indických rafinérií byly splněny běžné měsíční požadavky. Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci (OPEC +) mezitím také drží přísnou kontrolu nad zásobami, což stále pomáhá zvyšovat ceny ropy v roce 2021. Obchodníci se budou nadále soustředit na širší sentiment tržního rizika a dynamiku cen USD, která může poskytnout některé obchodní příležitosti dopředu.

Bullish Bias Bias pokračuje - zvýšená poptávka po palivu ve hřeDenní podpora a odpor

S1 64.12

S2 64,93

S3 65,26

Otočný bod 65.74

R1 66,07

R2 66,55

R3 67,36WTI ropa se na technické frontě obchoduje s býčí tendencí v oblasti 66,14 a získává okamžitou podporu na úrovni 63,30. Na vyšší straně zůstává odpor na hodnotě 68,07. Býčí přechod na úrovni 68,07 může dnes vést cenu WTI k další cílové oblasti úrovně 71,60. MACD a RSI podporují vzestupné trendy, zatímco období 20 a 50 období EMA podporuje neutrální zkreslení. Uvažujme, že dnes budeme obchodovat na vzestupné úrovni nad 65,75. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map