Bullish Bias dominuje ropě – podpořena optimismem nad potenciální vakcínou!

Během úterních asijských obchodních hodin se cenám ropy WTI podařilo prodloužit býčí sérii předchozího dne. Dosáhli nejvyšší úrovně od března, nad hranici 43,00 USD, a to především kvůli převládajícímu optimismu nad potenciální vakcínou proti vysoce infekčnímu koronaviru, což nakonec vyvolalo naděje na obnovení poptávky po pohonných hmotách a přispělo k nárůstu surové ropy.

Kromě toho by příčiny nárůstu ropy mohly souviset také s novými zprávami, které naznačují, že konečně byl zahájen americký prezidentský přechod, který nabízí politickou jistotu. Sentiment obklopující ropu navíc dále zlepšily obnovené naděje, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci zachovají stávající omezení produkce. To má tendenci zmírnit obavy z nadměrné nabídky a zvýšit ceny ropy.

Pozitivní nálada na trhu také hraje důležitou roli při podpoře vyšších výnosů cen ropy v celém rybníku. Pozitivní nálada na trhu je podporována nadějemi na vakcínu proti koronavirům a rozhovory o brexitu, které přispěly k neúspěchu amerického amerického dolaru při získávání bezpečných nabídek, což vedlo k tomu, že v daný den klesl na nižší úroveň. To zase hrálo hlavní roli při podpoře cen ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Naopak, zisky v cenách ropy by mohly být omezeny obavami z eskalace pandemie COVID-19, které vyvolávají obavy z obnoveného uzavření v několika zemích. Ropa WTI se v současné době obchoduje za 43,50 a konsoliduje se v rozmezí 42,83 až 43,56.

Jak jsme již zmínili, sentiment na trhu se v daný den vyvíjel pozitivně, protože býčí vzhled asijsko-pacifických akcií a zisky futures na americké akcie mají tendenci zvýrazňovat náladu rizika. Důvod sentimentu rizika na trhu však lze připsat kombinaci faktorů – ať už je to obnovený optimismus ohledně možné vakcíny proti vysoce infekčnímu koronaviru nebo jistota spojená s americkým volebním přechodem, nezapomenout ani na nadcházející rozhovory o brexitu , všechno příznivě ovlivnilo trhy na Wall Street. To bylo svědkem po S&Futures P 500 vzrostly o více než 18 bodů, tedy o 0,52% v den. Tento pozitivní sentiment na trhu sehrál významnou roli při podpoře vysoce výnosných cen ropy.

Je třeba připomenout, že v současné době existují tři životaschopné vakcíny proti koronavirům, přičemž společnost AstraZeneca PLC (LON: NASDAQ: AZN) přidává svého kandidáta k vakcínám společností Pfizer Inc (NYSE: NYSE: PFE) a Moderna Inc (NASDAQ: NASDAQ: MRNA). USA oznámily, že pravděpodobně zahájí očkovací program do 12. prosince. Tento pozitivní vývoj kolem vakcíny COVID-19 podporuje náladu rizika na trhu. Ať už jsou kdekoli, pozitivní výtisky amerických PMI pro listopad poskytují optimistům další podporu.

Americký akciový trh na první pohled získal další podporu díky zprávě, že americký prezident Donald Trump nakonec přijal jeho neúspěch v nedávných volbách, a nařídil Správě všeobecných služeb, aby zahájila přesun moci k nově zvolenému prezidentovi Joe Bidenovi. To vyvolalo politickou jistotu a posílilo sentiment na akciových trzích. Mezitím rozhovory o návratu Janet Yellenové do americké politické rady, tentokrát jako ministryně financí, rovněž poskytly určitou podporu akciovým trhům.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat vzestupnou trakci, která zůstala medvědí den, protože přetrvávají pochybnosti o globálním ekonomickém oživení z COVID-19. Kromě toho hraje při oslabení bezpečného amerického dolaru také hlavní roli sentiment rizika na trhu, podporovaný optimismem ohledně potenciální vakcíny pro vysoce nakažlivý koronavirus. Ztráty v dolaru se však staly klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou další ztráty cen ropy, jelikož cena ropy nepřímo souvisí s cenou bankovky. Mezitím poklesl index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku s jinými měnami, do 22:02 SEČ (2:02 GMT) o 0,03% na 92,487.

Zisky za ropou byly za oceánem dále posíleny nadějí, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, skupina vedená Ruskem a známá jako OPEC +, bude dodržovat stávající omezení produkce. Tato zpráva má tendenci zmírňovat obavy z nadbytečné nabídky a zvyšovat ceny ropy. Zvyšující se šance na mírnou dohodu o brexitu měla také býčí dopad na ceny ropy.

Naopak, přírůstky ropy by mohly být omezeny pokračujícími obavami z rostoucího počtu případů COVID-19 v USA, Evropě a některých významných asijských zemích, které neustále podporují obavy z obnoveného uzavření v několika zemích. To se také stalo klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. Stojí za to připomenout, že Evropa a USA zavádějí omezení blokování typu back-to-back, a to kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci na trhu upoutat pozornost na komentáře tvůrců politiky BOJ a Federálních rezerv, které pravděpodobně pobaví hráče na trhu, uprostřed lehkého datového kalendáře. Celkově novinky týkající se brexitu, trápení s koronaviry a zprávy o amerických stimulačních balíčcích neztratí žádný význam. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map